Dětské studio Divadla loutek Ostrava nazkoušelo Shakespearovu Bouři


28/11/16
Dětské studio Divadla loutek Ostrava (DěS) připravilo vlastní zpracování poslední hry Williama Shakespeara Bouře. Premiéra inscenace s názvem BOUŘE, DĚS... proběhne ve středu 30. listopadu v 17 hodin na alternativní scéně DLO. Hra je součástí takzvané Shakekoláže, se kterou se studio připojilo k projektu Shakespeare 2016. V rámci večera vystoupí také studenti Gymnázia M. Koperníka v Bílovci se svým skečem Před bouří.

V tyto dny Dětské studio Divadla loutek Ostrava (DěS) dokončuje přípravy nové inscenace BOUŘE, DĚS... Představení je součástí projektu s názvem Shakekoláž. Členové studia se tímto způsobem pod vedením divadelních pedagogů Hany a Tomáše Volkmerových seznamují s dílem světoznámého dramatika, od jehož úmrtí letos uplynulo již čtyři sta let.

Během premiérového večera vystoupí kromě DěSu také studenti Gymnázia M. Koperníka v Bílovci se svým divadelním skečem Před bouří. Přípravné fáze projektu se účastnili i žáci ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu, kteří zhlédli inscenaci Bouře v podání DLO a uvidí také představení dětského studia BOUŘE, DĚS.... Ke spolupráci byli dále přizváni studenti Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo ze Slezské univerzity v Opavě.

„První zkoušky probíhaly v krásném prostředí Beskyd, kde jsme pro děti připravili intenzivní třídenní soustředění,“ popisuje lektorka Hana Volkmerová. Členové DěSu navíc měli jedinečnou možnost sledovat v zákulisí celý proces tvorby Bouře v režii uměleckého šéfa Václava Klemense. Inscenaci Divadlo loutek Ostrava představilo v dubnu letošního roku.

Reprízy Bouře v podání DěSu budou pro studenty základních a středních škol pokračovat v prosinci a také po celý rok 2017. Po každém představení budou členové studia o díle Williama Shakespeara s diváky debatovat.

Dětské studio Divadla loutek Ostrava (DěS) funguje při DLO jako pravidelná umělecko-vzdělávací aktivita na alternativní scéně již od roku 2012. Členové studia ve věku od 10 do 15 let se pravidelně scházejí každou středu a v adekvátním divadelním prostoru, se všemi možnostmi, které skýtá, si osvojují divadelní umění.

Inscenace vznikla díky finančnímu příspěvku statutárního města Ostrava.