Divadlo loutek Ostrava opět otevřelo své zákulisí


10/04/18
Už popáté otevřelo Divadlo loutek Ostrava své zákulisí veřejnosti. Akce s názvem Jarní putování divadlem proběhla v neděli 8. dubna a do ostravského Divadla loutek se ten den podívala asi stovka návštěvníků.

Jarní putování divadlem je komentovaná zákulisní prohlídka Divadla loutek Ostrava a koná se každý rok na jaře. Letos připadla na neděli 8. dubna a organizátoři zájemcům nabídli celkem čtyři – vždy hodinu trvající – prohlídky. I letos byl zájem o prohlídky velký, z kapacitních důvodů však musel být počet účastníků ve skupině omezen.

Tři průvodci – divadelní lektoři a jejich loutková kamarádka Liška - představili zhruba stovce návštěvníků postupy při výrobě loutek, kostýmů a scény, vysvětlili, jak probíhá příprava nové inscenace a co obnáší běžný provoz divadla. Návštěvníci nahlédli do míst jako je kulisárna, herecká šatna, ateliér loutek, krejčovna či osvětlovací a zvuková kabina a mohli se také projít po hlavním jevišti přímo během probíhající herecké zkoušky vybraných scén z inscenace Bouře.

Na každém stanovišti byli připraveni zástupci jednotlivých profesí, aby odpovídali na dotazy průvodců i návštěvníků. Děti a rodiče se tak seznámili s řezbáři, malíři, krejčovou, zvukaři a osvětlovači a nově také s režisérem, uměleckým šéfem, dramaturgem, tajemníkem či s produkční.

Jelikož se Divadlo loutek Ostrava aktuálně chystá na červnovou premiéru divadelního zpracování známého příběhu o Mumincích, návštěvníci Jarního putování se s rozpracovanými loutkami a kulisami setkali už nyní.