PIMPRLÁRIUM vyjíždí do světa


27/01/16

Unikátní interaktivní výstava loutek s názvem Pimprlárium, která byla v Divadle loutek Ostrava připravena k oslavám 60. výročí divadla, naštěstí neskončila přikrytá v depozitáři, ale už několikátou sezónu pravidelně pro zájemce ožívá. Divákům je k vidění přes léto na alternativní scéně v rámci akce Léto s pimprlaty. Pimprlárium bylo nainstalováno již v mnoha ostravských školách a zařízeních, naposledy v Domě dětí a mládeže Ostrava-Poruba.

V roce 2016 se poprvé podívá i do zahraničí – během února a března 2016 bude výstava nainstalovaná v maďarském městě Oroszlány. Cílem výstavy je prezentovat české loutkářské umění v zahraničí a prezentovat i statutární město Ostrava, které je zřizovatelem Divadla loutek Ostrava a výstavu Pimprlárium svým finančním příspěvkem výrazně podporuje.

Interaktivní výstava Pimprlárium je určena jak dětem, tak dospělým. V jednotlivých blocích výstavy se návštěvníci mohou zapojit přímo do divadelního konání – dotvořit výrazy tváře připravených panáků, prohlédnout si jednotlivé typy loutek, osahat si je a případně si s nimi zahrát v marionetovém divadélku. V tvůrčích dílnách si pak mohou děti vyrobit svoji vlastní loutku.

Zájemci, kterým by se nechtělo čekat do léta, než bude výstava zpět v DLO, se mohou samozřejmě na výstavu jet podívat. Adresa centra, kde bude výstava instalovaná je: Oroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár, 2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1. Vernisáž výstavy proběhne v pondělí 1. února 2016 v 15 hodin.