Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát


17/02/16

"Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát.“ To je podtitul připravované inscenace Malá Mína zmlsaná, kterou pro Divadlo loutek vytvořila režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová. Premiéru bude mít 19. února v 17 hodin na alternativní scéně DLO.

Malá Mína je hodně zmlsaná. Když má sníst něco, co jí nechutná, například čočku s párkem, koprovou omáčku s vajíčkem nebo špenát, vždycky vyvádí. Jednou kvůli tomu jde Mína spát bez večeře. V noci se připlíží k ledničce, a když ji otevře, nevěří svým očím: Uvnitř pořádají schůzi pan Párek, paní Koprová a René Špenát! Řeší spolu velmi vážný problém, zatímco namyšlený Hugo von Hamburger se jim posmívá. Jak jejich setkání dopadne, na to se děti mohou přijít podívat na alternativní scénu DLO. Inscenace je určena divákům od 6 let a slibuje interaktivní zážitek.

Hru napsala a v divadle režíruje umělecká šéfka Divadla Petra Bezruče Janka Ryšánek Schmiedtová. Inscenace bude plná pestrobarevných a nápaditých kostýmů, které navrhla mladá slovenská scénografka Katarína Kováčiková. A jak jsou diváci Divadla loutek zvyklí, nebude chybět ani živá hudba, u které si tentokrát děti mohou i zatančit. Jejím autorem je Mario Buzzi. V titulní roli zmlsané Míny se představí Jana Zajacová, dále hrají Edita Bandyová, Irena Křehlíková, Jiří Krupica, Tomáš Rossi a Karel Růžička.

Termíny představení najdete na tomto odkazu, kde si můžete rovnou vstupenky i zakoupit .

  • Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát
  • Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát
  • Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát
  • Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát