Shakespeare, tanec ve stodole a noví kamarádi - dětské studio vyrazilo do Svitav


28/06/17

Dětské divadlení studio Děs, fungující při DLO, se v nedávných dnech zúčastnilo národní přehlídky dětského divadla Dětská scéna 2017 ve Svitavách. Jde o přehlídku těch nejlepších a nejzajímavějších inscenací dětských divadelních souborů z celé České republiky. O zhlédnutých představeních diskutuje odborný lektorský sbor složený z profesionálních divadelníků a pedagogů dramatické výchovy. Na přehlídce probíhají také dětské diskusní kluby a besedy se studenty vysokých škol.

Členové DěSu ve Svitavách odehráli inscenaci Bouře, DěS... inspirovanou hrou Williama Shakespeara. Členové DěSu viděli dalších dvanáct představení ostatních dětských souborů z celé české republiky, učili se o nich odborně diuskutovat a formulovat přesně své názory a pohled na zhlédnuté představení.

Součástí jejich pobytu byl také výlet za místním výtvarníkem a večer tanec ve stodole na hudbu The Dozing Brothers ze Svitav. Děti se navíc seznámily s dalšími dětskými soubory, do oka si padli především s členy Dismanova dětského rozhlasového souboru z Prahy a z Dramatické ondatry z Jihlavy.

Po dobu celé přehlídky vycházel Deník dětské scény a rozhovor se členy DěSu byl otištěn ve 4. čísle v úterý 13.6.2017. Zmínky o DěSu josu také v následujících čílech. Možno najít na www.drama.cz.