Stříhali dohola Josefa Kainara hrajeme v únoru pro veřejnost


08/01/18
Oblíbenou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara hrajeme v únoru nejen pro školní publikum, ale také pro veřejnost. Večerní představení proběhne 5. února v 18.30 na hlavní scéně divadla.

Životní osudy básníka, dramatika, překladatele, novináře, ale také skvělého hudebníka Josefa Kainara (1917–1971) se v době jeho mládí spojují i s Ostravou a právě tato málo známá souvislost se stala námětem původní inscenace Divadla loutek. V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií promění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování. Živá hudba na jevišti hraje v nových aranžích Kainarovy původní písně, a také jím otextované skladby jiných autorů.

"Divadlo loutek přece jen už dávno nehraje pouze pro publikum školní docházkou povinné a zdejší Kainar by snesl dvojí vydání. Hodilo by se dopolední vzdělávací a živelné večerní, protože když na něj zajdete, máte pak chuť navštívit nějaký ten místní Savoy," popisuje v recenzi pro Ostravan novinář Martin Jiroušek.

Vstupenky online, na pokladně DLO a na pobočkách Ostravského informačního servisu.