V Divadle loutek vystoupí v únoru mim Radim Vizváry


05/01/18
V neděli 11. února v 10 a 15 hodin vystoupí v Divadle loutek Ostrava mimořádný host – mim a choreograf Radim Vizváry. Ostravskému publiku představí svou inscenaci Pejprbój. Na jevišti se obyčejný papír v mimových rukou změní na fantastické výjevy z pohádkového světa.

Minimalistická nonverbální pohádka Pejprbój pracuje s diváckou představivostí. Z obyčejného papíru Radim Vizváry vytváří celý pohádkový svět, včetně hlavní postavy - malého papírového chlapce Pejprbóje. „V dětské představivosti ožívá i tak obyčejný každodenní předmět, jakým je kus papíru. V našem představení ji rozjitří malý vypravěč s velkou rolí papíru. Zatímco zkoumá tento čistý, tvarovatelný materiál, objevuje příběhy, které papír vypráví,“ píší tvůrci.

Radim Vizváry patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Je zakladatelem a uměleckým šéfem divadelního uskupení MIME PRAGUE nebo spoluzakladatelem souboru Tantehorse. V roce 2016 získal Cenu Thálie za pantomimický výkon v inscenaci Sólo.

Vstupenky na představení Pejprbój jsou již nyní v prodeji na pokladně Divadla loutek Ostrava, na pobočkách Ostravského informačního servisu a na webu.

http://www.tantehorse.cz/

https://mimeprague.cz/