Novinky

Kainar pojede do Prahy

08/10/18

Hudebně-loutkovou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara mohou mimořádně zhlédnout nejen diváci z Ostravy, ale též z Prahy a okolí. Ve středu 7. listopadu ji totiž uvede - v rámci festivalu Ostrava v Praze - pražské Divadlo Komedie. Ostravská divadla vozí v rámci festivalu do Prahy své nejlepší inscenace již od roku 2010. Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara bude předposledním ostravským kouskem pro Prahu. Hra vznikla vloni v listopadu ke stému výročí narození slavného básníka a vrací se k jeho mládí v Ostravě. „V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií mění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování,“ popsal před premiérou autor...

Dopolední představení polského souboru Teatr Baj přístupné i veřejnosti

01/10/18

V říjnu k nám zavítá TEATR BAJ z Varšavy se svou inscenací Pokud nic nepovíš, kdo to bude znát? o divadelní cestě časem do období druhé světové války. Z Polska do Mexika přes Rusko nebo Persii, tam všude se tenhle příběh dvou sourozenců odehrává. Hrajeme především pro školy, ale hlásit se mohou i další zájemci, kteří by v pátek 5. října ráno zatoužili po polském jazyce (s titulky v češtině) za školní, a proto velmi lidovou cenu 30 Kč.

FOTO: Pimprléto 2018 | 12. 8.

14/08/18

Závěrečná neděle letošního PIMPRLÉTA stála rozhodně za to! Malí diváčci PIMPRLÉTO zakončili prohlídkou Muzea Zlobidel s Divadlem PIKI, větší a velcí se báli i smáli s pražským souborem Buchty a loutky, který přivezl svou nejnovější inscenaci - loutkovou grotesku na motivy povídek Ladislava Klímy Vítězné svině. Foto Roman Polášek.

Pokladna uzavřena do 3. září

13/08/18

Vážení diváci, v nové divadelní sezóně 2018/ 2019 hrajeme pro veřejnost poprvé v říjnu. Pokladna našeho divadla bude proto až do začátku září uzavřena. Vstupenky na říjnová představení si můžete zakoupit nejdříve v pondělí 3. září v rámci běžné otvírací doby pokladny. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný zbytek prázdnin!

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY: „Dodávka a montáž klimatizace v budově Přístavby DLO“

07/08/18

Divadlo loutek Ostrava ve spolupráci s organizátorem zahajuje výběrové řízení zakázky malého rozsahu na stavební práce s názvem: „Dodávka a montáž klimatizace v budově Přístavby DLO“ . Podrobnosti naleznete zde. Rozhodnutí naleznete zde.

FOTO: Pimprléto 2018 | 5. 8.

06/08/18

Třetí neděle prázdninového Pimrpléta. Oblíbené Studio Damúza po roce opět v našem amfiteátru. Tentokrát s netradičním vyprávěním o tradičním Smolíčkovi. Foto Martin Popelář.

Pražský soubor Buchty a loutky přiváží do Ostravy svou nejnovější inscenaci Vítězné svině

01/08/18

Pražský loutkářský soubor Buchty a loutky představí ostravským divákům svou nejnovější inscenaci pro dospělé. Loutkovou fresku na motivy povídek Ladislava Klímy Vítězné svině odehraje v neděli 12. srpna v 19 hodin na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava. Zakončí tak letošní Pimprléto, prázdninový program Divadla loutek. Loutkové představení pro dospělé Vítězné Svině mělo premiéru 8. června v Praze a v neděli 12. srpna v 19 hodin se v Divadle loutek Ostrava poprvé představí také ostravskému publiku. Inscenace v režii Radka Berana a samotného souboru Buchty a loutky vychází z díla spisovatele a filosofa Ladislava Klímy. „Groteska s prvky hororu, o čisté lásce a čisté nenávisti. Loutky zahrají o tom, že bolest se stává rozkoší a rozkoš bolestí,“ popisují svou novinku sami tvůrci....

FOTO: Pimprléto 2018 | 29. 7.

30/07/18

Druhá "pimprletní" neděle ve znamení klasického kočovného loutkářství a ještě klasičtější pohádky o princi Bajajovi, s veleznámým a optimismem vířícím Víťou Marčíkem. Foto Roman Polášek.

FOTO: Pimprléto 2018 | výtvarně-divadelní dílny

26/07/18

V rámci PIMPRLÉTA 2018 probíhají vždy od úterý do pátku též výtvadně-divadelní dílny pro příměstské tábory a mateřské školy. Foto Roman Polášek

FOTO: Pimprléto 2018 | 22. 7.

23/07/18

První neděle prázdninového programu v Divadle loutek proběhla na výbornou! Vystoupili: Divadlo Kvelb a jejich Uličnický blázinec, Scéna Bajka z Těšínského divadla s pohádkou Obušku, z pytle ven! a na závěr kapela pro děti Pískomil se vrací. Foto Roman Polášek