Divadlo bez bariér 2016

pondělí 3. října

8.30, 10.30 FysioArt a Divadlo Ponec/Tanec Praha: MEZI NÁMI

Interaktivní tanečně-pohybové pohádkové představení o rodině a domově v dětských vjemech a představách

5+

80 min

alternativní scéna

 

10.30 Lenka Vagnerová & Company (Praha): GOSSIP

Pohybové představení o síle klepů, pomluv a fám, které dokážou náš život obrátit naruby a někdy se k nám dostanou ještě dříve, než vzniknou

15+

70 min

hlavní scéna

 

18.00 Divadlo loutek Ostrava: saBOTÁž

Pohybová groteska jako návod, jak nesabotovat vlastní život,plná živé hudby, pantomimy, tance, humoru a bot

10+

45 min

alternativní scéna

 

19.30 Divadlo v Řeznické (Praha): VRAŽEDNÝ PÁTEK

Strhující niterná zpověď člověka, kterého nečekaně dostihla minulost, v podání Stanislava Zindulky a jeho syna Jakuba

15+

70 min

hlavní scéna

 

úterý 4. října

 

8.30 Divadlo X10 (Praha): UKRADENÝ ČAS

Interaktivní pohádka na motivy knihy Michaela Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas

5+

60 min

alternativní scéna

 

10.30 Bratislavské bábkové divadlo: MYŠKA NIE JE LIŠKA

Loutková pohádka podle knihy Ivy Procházkové Myši patří do nebe

7+

50 min

hlavní scéna

 

14.00, 16.00 Buchty a loutky: COKOLI JSTE CHTĚLI VĚDĚT A STYDĚLI JSTE SE ZEPTAT

Neodolatelně improvizující Marek Bečka s několika pimprlovými "kolegy" přeskočí všechny překážky a odpoví na všechny Vaše otázky.

15+

30-60 min

zkušebna DLO

 

18.00 STK Theatre Concept (Praha): ŽENY

Taneční představení o kořenech, zákonitostech, rituálech a stereotypech života žen od dospívání až ke stárnutí

12+

80 min

hlavní scéna

 

20.00 Divadlo Kampa (Praha): BlaŽenka

Hravě metaforická mozaika divadla, tance, živé hudby a zpěvu na téma radostných i těžkých momentů a etap v životě ženy

12+

70 min

alternativní scéna

 

středa 5. října

 

8.30 Divadlo Jesličky Josefa Tejkla (Hradec Králové): ZAHRADNÍ SLAVNOST

Jednu z prvních českých absurdních her z roku 1963 uvádíme v den nedožitých osmdesátin autora hry Václava Havla

15+

110 min

alternativní scéna

 

10.00 Taneční studio Light (Praha): JOLA

Komunitní divadlo na základě skutečného příběhu malého tibetského chlapce, kterému se v jediné vteřině změnil celý život

7+

20+20 min

hlavní scéna

 

 

16.00 Stará bába (Ostrava): SEN Z MOCI SVATOJÁNSKÉ

Souhrnné dílo Williama Shakespeara v 60 minutách

12+

60 min

amfiteátr DLO

 

18.00 Jaroslav Dušek – beseda na téma MY A ZÁVISLOSTI

Jste závislí? Na čem? Proč? Chcete být zavislí, nebo už nevíte, jak z toho ven?

15+

90 min

hlavní scéna

 

čtvrtek 6. října

 

8.30 Theatr ludem (Ostrava): PUTOVÁNÍ ZA KARLEM IV.

Zážitková edukační dílna o životě Karla IV. a době jeho vlády

45 + 45 min s přestávkou

alternativní scéna

 

9.30 Losers Cirque Company (Praha): WALLS & HANDBAGS

Akrobatické představení o dětských snech a klukovských tužbách, jež zůstaly za zdí, která se dá s trochou odvahy a fantazie přelézt

8+

75 min

hlavní scéna

 

18.00 Moravské divadlo Olomouc: KRÁLOVNY

Vtipná i dojemná komedie z lázeňského pokoje, který více či méně dobrovolně sdílejí tři dámy těžce stíhané osudem

15+

80 min

alternativní scéna

 

19.30 MeetFactory (Praha): TSUNAMI BLUES

Napínavá road movie z Čech až na konec světa, jejž představuje retrokomunismus současné Kuby, v rytmu samby i blues a v tóninách boje o život

15+

90 min

hlavní scéna

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Martin Hak: Vypravěč

Storytelling aneb vyprávění příběhů jako nová divadelní disciplína poprvé na festivalu Divadlo bez bariér

 

Divadlo Minor: Válka profesora Klamma

Strhující monodrama o osobní zodpovědnosti pedagoga a jeho vztazích se studenty hraje Oldřich Navrátil.

 

JAMU DiFa: Knižní pohádky

Interaktivní představení pro děti se sluchovým postižením v podání studentek brněnského Ateliéru výchovné dramatiky JAMU

 

THeatr Ludem: Maxi dílna aneb Fík jde do světa

Edukativní dílna o čtenářství realizovaná ve spolupráci s patronem festivalu Čtení pomáhá

 

Divadlo z Pasáže: Na paši

Pohádka veselých Valachů o setkání s medvědem, nočními vílami a o jiných dobrodružstvích, a především o radosti, která je hnací silou života

 

Doprovodný program se uskuteční v zařízeních:

Waldorfská základní škola a mateřská škola Ostrava, Na Mlýnici 611/36 Ostrava

Matiční gymnázium Ostrava

Knihovna města Ostravy

centrum Čtyřlístek pro osoby se zdravotním postižením Ostrava – Muglinov

Základní a mateřská škola pro sluchově postižené Ostrava - Poruba

Dětské oddělení Městské nemocnice Ostrava

Dětská klinika Fakultní nemocnice Ostrava

 

VÝSTAVA

Roman Polášek – Klienti

Fotoportréty a životní příběhy klientů centra Renarkon pro prevenci a léčbu drogových závislostí

 

 

Program ve formátu pdf ke stažení ZDE

Program ve formátu jpg ke stažení ZDE