Božena Homolková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Brouček)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Robot, Mňamňam, Velbloud...)

P. Dvorský: Mráček a Mračoň (Mračoň)

E. Stará, M. Matlovičová: O blýskavém prasátku

I. Procházková: Středa nám chutná (kuchařka Františka)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (Koza, Slepice, Loupežník)

 

Vzdělání
Vystudovala loutkoherectví na pražské DAMU.

Předchozí angažmá
Malé divadlo v Českých Budějovicích

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od roku 1984.


Výběr z rolí:
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (Mračenice, v režii I. Křehlíkové)
K. Novák: O Palečkovi (Maminka, Princezna, Loupežník)
J. a Z. Novákovi: Princezna Holubice (Bazilišek)
J. Synková – J. Schmid: Začarovaný Krobinián (Čarodějnice, Lucinka,Mravenec, Koza)
I. Fischer: Žabákova dobrodružství (Vydra)
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Kalupinka)
O. Daněk: Zvířátka a Petrovští (Bóža Petrovská a její dcera Elvíra)
F. Hrubín: Pohádky (Vypravěčka)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Princezna,Čarodějnice)
I. Hurník: Jak se na co hraje (kolektivní práce)
Evviva Mozart! (Kurtizána)
K. J. Erben: Kytice (Paní, Matka, Zlá sestra)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Skřítek Malodron)
S. Pěničková: Ó-WA-YA (kolektivní práce)
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Beatrice)
J. Kainar: Zlatovláska (Ryba, Krkavci, Mravenci)
M. Zinnerová: Princezna Rozmarýnka (Bludník)
J. Kovalčuk – V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu
ve sviadnovské hospodě L. P. 1715 (Bába Kartuše, Smrt,Fojtová)
A.Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Krásná žena, Marbuel,Kníže)
I. Škripková: Zpívající housličky - Lavuta (Kora)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Anděl, Židovka)
J. K. Tyl.: Strakonický dudák (Zulika, Lesní panna)
R. Chudecká – P. Nosálek: Šípková Růženka (Sudička)
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (Mračenice, v režii P. Nosálka)
I. Křehlíková: Mařenka a Jeníček (Mařenka)
A. Jirásek - M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Libuše, Čarodějnice)
K. J. Erben – H. Galetková – Z. Mikotová: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (Sudička)
J. Ibragimov: Stvoření světa (kolektivní práce)
A. S. Puškin: O rybáři a rybce (černé divadlo)
J. R. R. Tolkien – J. Pithartová: Hobit (Dori, Nori, Ori, Oin,Gloin)
P. Dušová: Domek pro pohádky (kolektivní práce)
M. Kownacká: Jak švec Dratvička vysvobodil princeznu (Hofmistryně)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Smrt)
R. Pospíšil: Výlet na ostrov snů (kolektivní práce)
V. Čtvrtek: Víla Amálka (Růženka, Vítr, Veverčák Pizizubka, Ptáček)
A. Jirásek: Lucerna (Kněžna, Babička)

Režie
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků