Ivan Feller

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

O. Ostravski – M. Pivovar – R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)
J. Karafiát: Broučci (Tatínek)
I. Horovitz: Lebensraum
J. Dell - G. Sibleyras: Půldruhé hodiny zpoždění (Piere)
J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Gustík, Ovečka Gretta)
L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba (Pátý, Čert, Pán s kaprem, Velitel strážníků)

W. Shakespeare: Bouře (Prospero)

M. Pivovar - K Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku (Vlakomil Vláčník)

I. Procházková: Středa nám chutná (zastupující ředitel Jindřich Šeda)

 

Předchozí angažmá
Divadlo Oldřicha Stibora (dnes Moravské divadlo) v Olomouci
(hrál např. v Pánech Glembayových M. Krleži a v Johance z Arku G. B. Shawa)

Těšínské divadlo
(Frank v Živnosti paní Warrenové G. B. Shawa, Romeo v Romeovi a Julii W. Shakespeara)

Slezské divadlo Opava

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá roku 1988.
Výběr z rolí:
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Rytíř Valentýn)
J. Kvapil: Princezna Pampeliška (Honza)
K. Čapek: Ptačí pohádka (Vypravěč)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Princ Silomil)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Adam, Pastýř, Žid,Herodes)
V. Vančura – J. Kovalčuk: Kubula a Kuba Kubikula (Kuba Kubikula)
K. Čapek: Z Devatera pohádek – Pohádka psí (Vypravěč)
P. Nosálek: Ježíš Kristus (Jidáš Iškariotský)
K. J. Erben: Kytice (Král)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Huon z Bordeaux)
L. Stroupežnický - V. Peška: Kryštof Kolumbus (Kryštof Kolumbus)
J. Kovalčuk - V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu
ve sviadnovské hospodě L. P. 1715 (Juráš)
A. Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Jirka)
V. Nezval – H. Motýlová – T. Volkmer: Co se stalo, když Anička skřítek zapískala na píšťalku (Kouzelník Antonio)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Kalafuna)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Oberon)
J. Drda: Hrátky s čertem (Martin Kabát)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Křesomysl)
M. Františák – texty lid. loutkářů: Faust (Faust)
J. R. R. Tolkien - J. Pithartová: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Čaroděj Gandalf)
Noriyuki Sawa: Kouzelný cirkus Nori (kolektivní práce)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Myslivec, Král,Trpaslíci)
C. Collodi – I. Křehlíková: Pinokio (Geppeto)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Pandolfo)
E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Vypravěč)

J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Ondřej Jammerweil)

S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (George Mole)
J. Pithartová: Nevěsta pro hastrmana (Mlynář)

R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Revírník, Vrabec)



Jiné profesní aktivity
Hrál Loupežníka ve filmu Císař a tambor a menší role ve filmech Comeback a Podvraťáci. Věnuje se moderování sportovních a společenských akcí a divadlu jednoho herce.

Záliby
Aktivně sportuje (zejména se věnuje lyžování, i jako trenér).