Novinky

Perníková chaloupka pouze za 60,-

04/04/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na páteční dopolední představení Perníková chaloupka. Hrajeme v 10.30, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 725 917 535, vstupenky k zakoupení před představením.

PIMPRLÁRIUM v Třinci

29/03/18

Interaktivní výstava loutek Pimprlárium - znáte například z Léta s pimprlaty - už byla ledaskde. I v Maďarsku či v Praze. Tentokrát se pimprlata podívala do Třince a od 26. ledna do konce března dělala radost v tamním Muzeu třineckých železáren a města Třince.

Pondělní dopoledne s hudbou Josefa Kainara

23/03/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na pondělní dopolední představení Stříhali dohola Josefa Kainara. Hrajeme v 10.00, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

Loutková kavárna se promění v bistro Polifka

20/03/18

Prostor bývalé Loutkové kavárny v novější budově našeho divadla se od příštého pondělí promění ve voňavé bistro Polifka. Polifku jste dříve mohli najít v malém prostoru nedaleko Frýdlantských mostů, nyní však sjela z kopce k nám na Černou louku. Chuťové buňky diváků i nediváků bude rozmazlovat jak výbornými polévkami, tak domácími sladkostmi. Na kávu a zákusek do Divadla loutek tedy můžete stále, nově vás však bude lákat vůně polévek z různých koutů světa.Pro bližší informace o otevírací době a menu sledujte Facebook Polifka.

JARNÍ PUTOVÁNÍ DIVADLEM

16/03/18

Tradiční prohlídka divadelního zákulisí v neděli 8. dubna. Už žádné tajnosti! Při tradičně netradiční prohlídce zákulisí Divadla loutek Ostrava se tentokrát setkáte třeba i s režisérem, tajemníkem,produkční a spoustou dalších lidí, bez kterých by naše divadlo vůbec nemohlo fungovat. Nahlédnete do malírny, krejčovny či kulisárny a s kouzelným odznakem se tajně a ne-vi-di-tel-ně dostanete i mezi herce a loutky přímo na jeviště. Jarní, svěží a tuze dobrodružná hodinová prohlídka začíná vždy v 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00. Doporučujeme rezervovat předem. Důležité - rezervaci je nutno do PĚTI dnů vyzvednout. Ideální věk dobrodruhů je 6 až 10 let. Vstupné činí 80 korun na osobu. Těšíme se na vás!

Za Dášeňkou v pátek dopoledne

14/03/18

Z důvodu vysoké nemocnosti máme nově uvolněná místa na páteční dopolední představení pro školy. Představení Dášeňka hrajeme 16. 3. v 8.45, vstupné je 60 Kč na osobu. Rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

FOTO: Premiéra Dlouhý, Široký a Bystrozraký

12/03/18

Závěr minulého pracovního týdne jsme zakončili úspěšně. Premiérou! Tak hodně štěstí na jevišti našeho divadla, Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

O jarních prázdninách na Královnu Koloběžku

12/03/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na úterný a středeční dopolední představení Královna Koloběžka První. Hrajeme vždy v 8.45, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

Divadlo loutek Ostrava uvede známý příběh o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém

05/03/18

V pátek 9. března v 17 hodin proběhne premiéra nové inscenace Divadla loutek Ostrava. Režie známé pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém se ujal slovenský režisér Marián Pecko. Diváci se mohou těšit na tradiční pohádkový příběh v novém loutkovém podání. Tři dobrodružní chlapíci se zvláštními schopnostmi pomůžou zamilovanému princi k vysvobození zakleté princezny. Známá pohádka Karla Jaromíra Erbena o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém dostala v Divadle loutek Ostrava nový loutkový kabát. Autorkou dramatizace je Daniela Jirmanová. Režie inscenace se ujal slovenský režisér Marián Pecko, který v Divadle loutek již dříve režíroval muzikál Malované na skle, veselou pohádku Vlku, dobré chutnání či drama Lebensraum (Životní prostor). Inscenace na první pohled zaujme výraznou...

Výzva k podání nabídky: Pronájem Galerie loutek - občerstvení

13/02/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete zde. Rozhodnutí zde.