Noc divadel 2018

Československá Noc divadel i v Divadle loutek Ostrava. Těšíme sa!

Tak jako v minulých letech, i letos se s potěšením zúčastníme Noci divadel - celoevropského projektu koordinovaného Divadelním ústavem při Institutu umění. Letošní ročník proběhne symbolicky 17. listopadu, a jelikož nese podtitul Československá Noc divadel, rozhodli jsme se spojit se pro tento večer s Bábkovým divadlem Košice. 

Zatímco slovenští kolegové přijedou do k nám Ostravy s inscenací pro děti O rytierovi bez koňa a workshopem k představení, naši herci vyrazí do Košic, aby slovenskému publiku odehráli pohádku Perníková chaloupka. 

A jelikož víme, že čeština a slovenština jsou sice velmi podobné, ne však totožné jazyky, připravíme, především pro naše nejmenší diváčky, malý česko-slovenský slovníček s výrazy, které ve slovenském představení zazní. 

Aby toho nebylo málo, rozhodli  jsme se kromě pohádky a workshopu našich slovenských kolegů uvést v rámci Československé Noci divadel též inscenaci o (nejen československé) historii Nastupovat! Děják z rychlíku, kterou obvykle hráváme pouze pro školy. Diváci též budou moct po tomto představení nahlédnout na jeviště a prozkoumat scénu s postavenými kulisami, rekvizitami i loutkami a pohovořit s loutkáři.

V průběhu večera budeme společně sledovat i dění v Košicích, a to především prostřednictvím sociálních sítí.

17.00 – 18.45  Bábkové divadlo Košice: O RYTIEROVI BEZ KOŇA (představení s úvodem a workshopem po představení), pro děti od 4 let

19.00 – 20.30  Divadlo loutek Ostrava: NASTUPOVAT! DĚJÁK Z RYCHLÍKU (představení + prohlídka scény po představení), pro děti od 11 let

Vše zdarma, ovšem pozor - rezervace předem nutná! 

JAK REZERVOVAT VSTUPENKU


19.00 – 20.00 ... mezitím Divadlo loutek Ostrava v Košicích: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA, pro děti od 3 let