SI: LA CAPUTXETA GALACTICA | Insectotropics

Insectotropics

Španělsko (Katalánsko) / Spain

La Caputxeta Galàctica / Galactic Red Riding Hood

Co kdyby se Červená Karkulka (La Caputxeta) rozhodla neposlechnout svou matku, vedla se svou intuicí a ponořila se hluboko do lesa svého strachu? Co se stane, pokud se postavíme zavedeným normám? Doprovázeli jste někdy někoho na iniciační cestě? La Caputxeta Galàctica je multimediální jevištní inscenace založená na známé pohádce o Červené Karkulce, která nabízí svůj jedinečný pohled na oblíbený příběh. Tato multidisciplinární inscenace prozkoumává různé podoby uměleckého výrazu, jejichž kombinací vzniká nová expresivní forma, která vtahuje publikum do děje.

V inscenaci spojují své síly tři videoumělci, dva malíři, hudebník a herečka, kteří společně tvoří „živý“ film tak, aby si diváci mohli vychutnat jeho výsledek promítaný na velké plátno a zároveň vidět, jak vzniká.

Inscenace je dialogem mezi výtvarným uměním, performancí, zvukem, uměním, divadlem a digitální sférou.

Insectotropics je umělecký soubor založený v roce 2011 v Barceloně. Jeho členy jsou zástupci různých uměleckých oborů, kteří experimentují vzájemným proplétáním svých disciplín a svého uměleckého jazyka, aby mohli společně vytvořit multidisciplinární inscenace. Jejich tvorba často propojuje živé video, malbu, divadlo a hudbu.

Insectotropics tvoří malíři Xanu a iex, hudebník Tullis Rennie, video průzkumníci

VVV, Laia Ribas a producentka Maria Thorson.

9+
45 min
anglicky / English
hlavní scéna / main stage