Novinky

DěS nominován na národní přehlídku. JEDÉÉÉM!

18/04/18

Krajské přehlídky Ostravská lokálka 2018, která se konala v půli dubna ve spolupráci Divadla loutek a spolku THeatr ludem, se zúčastnilo celkem deset dětských divadelních souborů z celého Moravskoslezského kraje. Jen jeden soubor však mohl postoupit na národní přehlídku Dětského divadla Dětská scéna 2018 do Svitav a reprezentovat zde náš kraj. Tříčlenná odborná porota, ve složení Hana Cisovská, Radek Marušák a Václav Klemens, nominovala na tuto přehlídku DěS, dětské studio našeho divadla. Nominace znamená přímý postup na přehlídku toho nejlepšího, co se za daný rok urodilo na poli dětského divadla v České republice. Porotci konstatovali, že členové souboru DěS mají "velmi dobré dovednosti pohybové, mluvní, dovedou pracovat s napětím, pauzou a byli v průběhu představení velmi...

OSTRAVSKÁ LOKÁLKA PODRUHÉ V DIVADLE LOUTEK

11/04/18

Krajská soutěžní přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2018 proběhne 13. a 14. dubna v Divadle loutek Ostrava. Vybrané divadelní soubory mohou z krajského kola postoupit na národní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2018 ve Svitavách. Přehlídku pořádá spolek THeatr ludem ve spolupráci s ostravským Divadlem loutek. Ostravská Lokálka je krajská přehlídka dětských divadelních souborů a jejich inscenací, skečů, koláží či performingů. Tak jako loni, i letos proběhne na hlavní a alternativní scéně Divadla loutek Ostrava a to v pátek 13. a v sobotu 14. dubna. Odborná porota Ostravské Lokálky vybírá a doporučuje divadelní díla k přímému postupu na celostátní přehlídku Dětská scéna, která se uskuteční ve Svitavách od 8. do 14. června. Krajské přehlídky se mohou zúčastnit dětské...

Divadlo loutek Ostrava opět otevřelo své zákulisí

10/04/18

Už popáté otevřelo Divadlo loutek Ostrava své zákulisí veřejnosti. Akce s názvem Jarní putování divadlem proběhla v neděli 8. dubna a do ostravského Divadla loutek se ten den podívala asi stovka návštěvníků. Jarní putování divadlem je komentovaná zákulisní prohlídka Divadla loutek Ostrava a koná se každý rok na jaře. Letos připadla na neděli 8. dubna a organizátoři zájemcům nabídli celkem čtyři – vždy hodinu trvající – prohlídky. I letos byl zájem o prohlídky velký, z kapacitních důvodů však musel být počet účastníků ve skupině omezen. Tři průvodci – divadelní lektoři a jejich loutková kamarádka Liška - představili zhruba stovce návštěvníků postupy při výrobě loutek, kostýmů a scény, vysvětlili, jak probíhá příprava nové inscenace a co obnáší běžný provoz divadla. Návštěvníci nahlédli do...

FOTO: Jarní putování divadlem 2018

08/04/18

V neděli 8. 4. 2018 jsme se opět vrhli do pořádného zákulisního putování. Malírna, kulisárna, krejčovma, ateliér... ani jeviště s opravdovou hereckou zkouškou jsme nevynechali. Jak to v těch našich zákoutích a zákoutíčkách vypadalo?

Perníková chaloupka pouze za 60,-

04/04/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na páteční dopolední představení Perníková chaloupka. Hrajeme v 10.30, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 725 917 535, vstupenky k zakoupení před představením.

PIMPRLÁRIUM v Třinci

29/03/18

Interaktivní výstava loutek Pimprlárium - znáte například z Léta s pimprlaty - už byla ledaskde. I v Maďarsku či v Praze. Tentokrát se pimprlata podívala do Třince a od 26. ledna do konce března dělala radost v tamním Muzeu třineckých železáren a města Třince.

Pondělní dopoledne s hudbou Josefa Kainara

23/03/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na pondělní dopolední představení Stříhali dohola Josefa Kainara. Hrajeme v 10.00, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

Loutková kavárna se promění v bistro Polifka

20/03/18

Prostor bývalé Loutkové kavárny v novější budově našeho divadla se od příštého pondělí promění ve voňavé bistro Polifka. Polifku jste dříve mohli najít v malém prostoru nedaleko Frýdlantských mostů, nyní však sjela z kopce k nám na Černou louku. Chuťové buňky diváků i nediváků bude rozmazlovat jak výbornými polévkami, tak domácími sladkostmi. Na kávu a zákusek do Divadla loutek tedy můžete stále, nově vás však bude lákat vůně polévek z různých koutů světa.Pro bližší informace o otevírací době a menu sledujte Facebook Polifka.

JARNÍ PUTOVÁNÍ DIVADLEM

16/03/18

Tradiční prohlídka divadelního zákulisí v neděli 8. dubna. Už žádné tajnosti! Při tradičně netradiční prohlídce zákulisí Divadla loutek Ostrava se tentokrát setkáte třeba i s režisérem, tajemníkem,produkční a spoustou dalších lidí, bez kterých by naše divadlo vůbec nemohlo fungovat. Nahlédnete do malírny, krejčovny či kulisárny a s kouzelným odznakem se tajně a ne-vi-di-tel-ně dostanete i mezi herce a loutky přímo na jeviště. Jarní, svěží a tuze dobrodružná hodinová prohlídka začíná vždy v 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00. Doporučujeme rezervovat předem. Důležité - rezervaci je nutno do PĚTI dnů vyzvednout. Ideální věk dobrodruhů je 6 až 10 let. Vstupné činí 80 korun na osobu. Těšíme se na vás!

Za Dášeňkou v pátek dopoledne

14/03/18

Z důvodu vysoké nemocnosti máme nově uvolněná místa na páteční dopolední představení pro školy. Představení Dášeňka hrajeme 16. 3. v 8.45, vstupné je 60 Kč na osobu. Rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.