Novinky

JARNÍ PUTOVÁNÍ DIVADLEM

16/03/18

Tradiční prohlídka divadelního zákulisí v neděli 8. dubna. Už žádné tajnosti! Při tradičně netradiční prohlídce zákulisí Divadla loutek Ostrava se tentokrát setkáte třeba i s režisérem, tajemníkem,produkční a spoustou dalších lidí, bez kterých by naše divadlo vůbec nemohlo fungovat. Nahlédnete do malírny, krejčovny či kulisárny a s kouzelným odznakem se tajně a ne-vi-di-tel-ně dostanete i mezi herce a loutky přímo na jeviště. Jarní, svěží a tuze dobrodružná hodinová prohlídka začíná vždy v 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00. Doporučujeme rezervovat předem. Důležité - rezervaci je nutno do PĚTI dnů vyzvednout. Ideální věk dobrodruhů je 6 až 10 let. Vstupné činí 80 korun na osobu. Těšíme se na vás!

Za Dášeňkou v pátek dopoledne

14/03/18

Z důvodu vysoké nemocnosti máme nově uvolněná místa na páteční dopolední představení pro školy. Představení Dášeňka hrajeme 16. 3. v 8.45, vstupné je 60 Kč na osobu. Rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

FOTO: Premiéra Dlouhý, Široký a Bystrozraký

12/03/18

Závěr minulého pracovního týdne jsme zakončili úspěšně. Premiérou! Tak hodně štěstí na jevišti našeho divadla, Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

O jarních prázdninách na Královnu Koloběžku

12/03/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na úterný a středeční dopolední představení Královna Koloběžka První. Hrajeme vždy v 8.45, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

Divadlo loutek Ostrava uvede známý příběh o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém

05/03/18

V pátek 9. března v 17 hodin proběhne premiéra nové inscenace Divadla loutek Ostrava. Režie známé pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém se ujal slovenský režisér Marián Pecko. Diváci se mohou těšit na tradiční pohádkový příběh v novém loutkovém podání. Tři dobrodružní chlapíci se zvláštními schopnostmi pomůžou zamilovanému princi k vysvobození zakleté princezny. Známá pohádka Karla Jaromíra Erbena o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém dostala v Divadle loutek Ostrava nový loutkový kabát. Autorkou dramatizace je Daniela Jirmanová. Režie inscenace se ujal slovenský režisér Marián Pecko, který v Divadle loutek již dříve režíroval muzikál Malované na skle, veselou pohádku Vlku, dobré chutnání či drama Lebensraum (Životní prostor). Inscenace na první pohled zaujme výraznou...

Výzva k podání nabídky: Pronájem Galerie loutek - občerstvení

13/02/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete zde. Rozhodnutí zde.

FOTO: Radim Vizváry představil inscenaci Pejprbój

12/02/18

V neděli 11. 2. a v pondělí 12. 2. 2018 vystoupil na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava mim a choreograf Radim Vizváry. Ostravskému publiku představil svou inscenaci Pejprbój o malém papírovém chlapci a velkém papírovém světě. V samém závěru pozval všechny zúčastněné na jeviště a našemu divadlu svého malému Pejprbóje věnoval.

Vypisujeme konkurz na pozice HEREC - LOUTKOHEREC a HEREČKA - LOUTKOHEREČKA

08/02/18

Ředitelka Divadla loutek Ostrava, p. o. vypisuje konkurz na obsazení míst v uměleckém souboru: herec - loutkoherec herečka - loutkoherečka Požadavky: vzdělání v oboru (konzervatoř, VOŠ nebo VŠ) praxe vítána, ale není podmínkou (vhodné pro čerstvé absolventy) Nástup na celý pracovní úvazek od sezóny 2018-19. Přihlášky zasílejte nejpozději do 2. března 2018 e-mailem: umsef@dlo-ostrava.cz nebo poštou: Václav Klemens, DLO, Pivovarská 3164/15, 728 32 Ostrava 1. K přihlášce připojte profesní životopis, motivační dopis, portrétní fotografii z poslední doby a kontaktní údaje. Konkurz proběhne v polovině března 2018. Přihlášeným a zájemcům poskytne bližší informace o podmínkách konkurzu Václav Klemens, umělecký šéf souboru, e-mail: umsef@dlo-ostrava.cz...

Výzva k podání nabídky: Videotechnika pro FHD projekci

30/01/18

Výzva k podání nabídky ke stažení zde. Zakázka na profilu zadavatele Rozhodnutí ke stažení zde.

Výzva k podání nabídky: Výjezdy DLO na období 2 let

30/01/18

Výzva k podání nabídky ke stažení zde. Zakázka na profilu zadavetele Rozhodnutí ke stažení zde.