Novinky

Změny v repertoáru

21/01/19

Vážení a milí diváci, vzhledem k různým nečekaným okolnostem, které naše divadlo v této sezóně potkaly, nebudeme již vracet na repertoár několik starších inscenací: Půldruhé hodiny zpoždění, Lebensraum a Z Deniku Ostravaka. Loučíme se s nimi bohužel takto, bez derniérových uvedení.

Taneční show Latifah zrušena

16/01/19

Z důvodu přerušení provozu na hlavní scéně divadla je zrušena i taneční show Latifah. Pro další informace kontaktujte prosím organizátory: www.latifah.cz tel. +420 777 696 090 mail : info@latifah.cz

Výzva k podání nabídky "Projektová dokumentace pro výměnu osvětlovacích prvků..."

11/01/19

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje výběrové řízení zakázky malého rozsahu na služby s názvem: „Projektová dokumentace pro výměnu osvětlovacích prvků a doplňkových komponentů za LED technologii - Hlavní budova DLO“ Přesné znění výzvy a odkaz na e-aukci naleznete zde. Lhůta pro podání nabídek končí 21. 1. 2019 v 9:00 hodin. Rozhodnutí ke stažení zde.

Výzva k podání nabídky „PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ“

11/01/19

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete ke stažení zde. Lhůta pro podání písemných návrhů končí 25. 1. 2019 v 15.00 hodin. Rozhodnutí ke stažení zde.

Provoz na hlavní scéně přerušen

08/01/19

Milí diváci, kvůli mimořádné situaci na hlavní scéně (silné zatékání do prostor sálu) jsme nuceni zrušit program na této scéně, a to předběžně do 28. února. Provoz na alternativní scéně zůstává zachován. Zakoupené vstupenky můžete vrátit či vyměnit za jiný termín či titul na pokladně našeho divadla až do konce roku 2019. Vstupenky zakoupené online či v některém z našich dalších prodejních míst (pobočky OIS apod.) musí být rovněž vráceny pouze na naší pokladně. V případě e-vstupenek je navíc nutné je předem zaslat na email predprodej@dlo-ostrava.cz. Pokladna je otevřena ve všední dny v době 11. – 12.00 a 12.30 – 17.30 a vždy hodinu před představením. Velmi se omlouváme a věříme, že si k nám po plném obnovení provozu opět najdete cestu....

Od 31. 12. do 1. 1. bude pokladna DLO uzavřena

19/12/18

Milí diváci, v pondělí 31. prosince a v úterý 1. ledna bude předprodejní pokladna našeho divadla uzavřena. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás v novém roce!

FOTO: Divadlo loutek oslavilo 65. narozeniny

17/12/18

V pátek 14. prosince jsme oslavili šedesát pět let od založení našeho divadla. První premiérou tehrejšího Krajského divadla loutek byla 12. prosince 1953 ruská pohádla Děda Mráz. My jsme 65. výročí oslavili v pátek 14. prosince dopolední premiérou výjimečné inscenace pro batolata, a pustili jsme se tak do nové oblasti divadla pro nejmenší diváky. V 17 hodin odpoledne oslavy pokračovaly programem pro přátele, bývalé zaměstnance a další příznivce Divadla loutek. Zaměstnanci divadla divákům na hlavní scéně s velkou nadsázkou přiblížili, jak to může vypadat na jeho odvrácené straně. Slavnostní program vznikl za finanční podpory statutárního města Ostrava a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Pro charitativní obchod Moment jsme nasbírali 40 kilogramů darů

10/12/18

Při podzimní sbírce nasbírali zaměstnanci našeho divadla přes 40 kilogramů darů, které nyní mohou charitativní obchody Moment dále prodávat. Díky všem zúčastněným a především samotnému Momentu za možnost pomoci!

Nové dětské studio už je plně obsazeno

10/12/18

Kapacita nové skupiny našeho dětského divadelního studia je tímto zcela naplněna! Velmi děkujeme za obrovský zájem, který jste o naše dětské studio projevili, na nové členy se budeme těšit v novém roce a na všechny ostatní třeba na některém z představení dětského studia.

Nové tituly – dobrodružná fantasy z plastu či Smetanova klasika?

06/12/18

Z provozních důvodů jsme upravili plán premiér na sezónu 2018/2019. Místo příběhu o děvčátku Momo (který přesouváme do dalších sezón) uvedeme 15. února na alternativní scéně dobrodružnou fantasy pohádku Pavla Gejguše a Marka Pivovara pro děti od sedmi let s názvem Plasťáci útočí. Duben zůstává ve znamení Astrid Lindgrenové - inscenaci Ronja, dcera loupežníka v režii Martina Tichého uvedeme na hlavní scéně 5. dubna. O poslední premiéru sezóny se postará Marek Zákostelecký, který si pro loutkové zpracování vybral Smetanovu Prodanou nevěstu. Původně plánovaná premiéra Pohádky o mašinkách se přesouvá do další sezóny na listopad roku 2019....