Novinky

Divoký západ bratří Formanů i zeleninový orchestr - připravujeme 13. ročník Spectaculo Interesse

06/12/18

Už nyní se chystáme na nadcházející ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. Na konci listopadu jsme ukončili přihlašování do programu 13. ročníku, který bude probíhat od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. O účast na festivalu projevilo zájem více než 130 souborů z celého světa, jmenujme například Argentinu, Čínu, Izrael, Finsko, Indonésii, Brazílii či Kanadu. Dramaturgyně našeho divadla navíc v uplynulém roce navštívila řadu tuzemských i zahraničních loutkářských festivalů, kde aktivně vyhledávala zajímavé divadelní projekty, jež by chtěla ostravskému publiku představit. Dramaturgickou radu nyní čeká složitá práce při výběru těch nejlepších inscenací, které nakonec zařadí do týdenního programu festivalu Spectaculo Interesse. Již nyní lze zmínit například...

Příští týden slavíme 65. narozeniny, k té příležitosti chystáme ojedinělou inscenaci pro batolata

06/12/18

V pátek 14. prosince oslaví Divadlo loutek Ostrava 65 let od svého založení v roce 1953. Tématem slavnostního večera bude „Divadlo loutek z odvrácené strany“. Kromě večerního programu chystáme také dopolední premiéru nové inscenace, která k příležitosti narozenin vznikla. V 10 hodin se veřejnosti na alternativní scéně poprvé představí postavičky Bato a Lato ze stejnojmenné inscenace. Účastnit se jí mohou již půlroční batolata. Nová inscenace s názvem Bato a Lato vznikla k příležitosti oslav šedesáti pěti let od založení Divadla loutek Ostrava a premiéru bude mít v pátek 14. prosince v 10 hodin na alternativní scéně. Výjimečná je věkem diváků, pro které je určena. Účastnit se jí totiž mohou děti od půl roku do dvou let. „Spíše než o inscenaci bychom měli hovořit o instalaci. Půjde o první...

Výstava PROLOMENÍ 14 ve foyer divadla

19/11/18

Ve foyer našeho divadla můžete až do 13. prosince zhlédnout výstavu výtvarných prací klientů a přátel centra psychosociální pomoci MENS SANA. Vernisáž proběhla v úterý 13. listopadu v 17.00.

FOTO: Československá Noc divadel 2018

19/11/18

V sobotu 17. listopadu se naše divadlo účastnilo celoevropské akce s názvem Noc divadel. Letos nesla podtitul "Československá", a tak jsme se na tvorbě programu spojili s kolegy z Bábkového divadla Košice. Po slovenské pohádce O rytierovi bez koňa a workshopu po představení následovala inscenace DLO Nastupovat! Děják z rychlíku s prohlídkou loutek a kulis na jevišti.

Herec Karel Růžička oceněn na Festivalu divadel Moravy a Slezska

12/11/18

Herec našeho divadla Karel Růžička získal na Festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně cenu poroty za loutkoherecký výkon v inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. Karle, gratulujeme!

FOTO: Stříhali dohola Josefa Kainara v Českém Těšíně

06/11/18

Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara má za sebou dnešní uvedení v Českém Těšíně na Festivalu divadel Moravy a Slezska 2018. Jeho kroky už nyní směřují do našeho hlavního města na divadelní přehlídku Ostrava v Praze.

FOTO: Tajný deník Adriana Molea - premiéra

02/11/18

Máme to za sebou. Premiéra TAJNÉHO DENÍKU ADRIANA MOLEA, v režii Václava Klemense, je úspěšně za námi. Adriane, hodně štěstí na jevišti našeho divadla!

Výzva k podání nabídky: Pronájem Galerie loutek - občerstvení - PRODLOUŽENO

17/10/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete ke stažení zde. Lhůta pro podání písemných návrhů končí 13. 12. 2018 v 15.00 hodin. Rozhodnutí k výzvě naleznete zde.

Premiéra dětské studia DěS: Babičko, vyprávěj neco...

11/10/18

Ve středu 10. října 2018 představilo dětské studio DěS své nejnovější představení Babičko, vyprávěj neco. Předpremiéru mělo na krajské přehlídce dětského divadla Ostravská Lokalka, odkud pak postoupilo na národní přehlídku Dětská scéna ve Svitavách. Babička v inscenaci svým vnukům vypráví čtyři hororově laděné příběhy, při kterých příjemně běhá mráz po zádech.

Kainar pojede do Prahy

08/10/18

Hudebně-loutkovou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara mohou mimořádně zhlédnout nejen diváci z Ostravy, ale též z Prahy a okolí. Ve středu 7. listopadu ji totiž uvede - v rámci festivalu Ostrava v Praze - pražské Divadlo Komedie. Ostravská divadla vozí v rámci festivalu do Prahy své nejlepší inscenace již od roku 2010. Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara bude předposledním ostravským kouskem pro Prahu. Hra vznikla vloni v listopadu ke stému výročí narození slavného básníka a vrací se k jeho mládí v Ostravě. „V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií mění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování,“ popsal před premiérou autor...