Novinky

Provoz na hlavní scéně přerušen

08/01/19

Milí diváci, kvůli mimořádné situaci na hlavní scéně (silné zatékání do prostor sálu) jsme nuceni zrušit program na této scéně, a to předběžně do 28. února. Provoz na alternativní scéně zůstává zachován. Zakoupené vstupenky můžete vrátit či vyměnit za jiný termín či titul na pokladně našeho divadla až do konce roku 2019. Vstupenky zakoupené online či v některém z našich dalších prodejních míst (pobočky OIS apod.) musí být rovněž vráceny pouze na naší pokladně. V případě e-vstupenek je navíc nutné je předem zaslat na email predprodej@dlo-ostrava.cz. Pokladna je otevřena ve všední dny v době 11. – 12.00 a 12.30 – 17.30 a vždy hodinu před představením. Velmi se omlouváme a věříme, že si k nám po plném obnovení provozu opět najdete cestu....

Od 31. 12. do 1. 1. bude pokladna DLO uzavřena

19/12/18

Milí diváci, v pondělí 31. prosince a v úterý 1. ledna bude předprodejní pokladna našeho divadla uzavřena. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás v novém roce!

FOTO: Divadlo loutek oslavilo 65. narozeniny

17/12/18

V pátek 14. prosince jsme oslavili šedesát pět let od založení našeho divadla. První premiérou tehrejšího Krajského divadla loutek byla 12. prosince 1953 ruská pohádla Děda Mráz. My jsme 65. výročí oslavili v pátek 14. prosince dopolední premiérou výjimečné inscenace pro batolata, a pustili jsme se tak do nové oblasti divadla pro nejmenší diváky. V 17 hodin odpoledne oslavy pokračovaly programem pro přátele, bývalé zaměstnance a další příznivce Divadla loutek. Zaměstnanci divadla divákům na hlavní scéně s velkou nadsázkou přiblížili, jak to může vypadat na jeho odvrácené straně. Slavnostní program vznikl za finanční podpory statutárního města Ostrava a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Pro charitativní obchod Moment jsme nasbírali 40 kilogramů darů

10/12/18

Při podzimní sbírce nasbírali zaměstnanci našeho divadla přes 40 kilogramů darů, které nyní mohou charitativní obchody Moment dále prodávat. Díky všem zúčastněným a především samotnému Momentu za možnost pomoci!

Nové dětské studio už je plně obsazeno

10/12/18

Kapacita nové skupiny našeho dětského divadelního studia je tímto zcela naplněna! Velmi děkujeme za obrovský zájem, který jste o naše dětské studio projevili, na nové členy se budeme těšit v novém roce a na všechny ostatní třeba na některém z představení dětského studia.

Nové tituly – dobrodružná fantasy z plastu či Smetanova klasika?

06/12/18

Z provozních důvodů jsme upravili plán premiér na sezónu 2018/2019. Místo příběhu o děvčátku Momo (který přesouváme do dalších sezón) uvedeme 15. února na alternativní scéně dobrodružnou fantasy pohádku Pavla Gejguše a Marka Pivovara pro děti od sedmi let s názvem Plasťáci útočí. Duben zůstává ve znamení Astrid Lindgrenové - inscenaci Ronja, dcera loupežníka v režii Martina Tichého uvedeme na hlavní scéně 5. dubna. O poslední premiéru sezóny se postará Marek Zákostelecký, který si pro loutkové zpracování vybral Smetanovu Prodanou nevěstu. Původně plánovaná premiéra Pohádky o mašinkách se přesouvá do další sezóny na listopad roku 2019....

Divoký západ bratří Formanů i zeleninový orchestr - připravujeme 13. ročník Spectaculo Interesse

06/12/18

Už nyní se chystáme na nadcházející ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. Na konci listopadu jsme ukončili přihlašování do programu 13. ročníku, který bude probíhat od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. O účast na festivalu projevilo zájem více než 130 souborů z celého světa, jmenujme například Argentinu, Čínu, Izrael, Finsko, Indonésii, Brazílii či Kanadu. Dramaturgyně našeho divadla navíc v uplynulém roce navštívila řadu tuzemských i zahraničních loutkářských festivalů, kde aktivně vyhledávala zajímavé divadelní projekty, jež by chtěla ostravskému publiku představit. Dramaturgickou radu nyní čeká složitá práce při výběru těch nejlepších inscenací, které nakonec zařadí do týdenního programu festivalu Spectaculo Interesse. Již nyní lze zmínit například...

Příští týden slavíme 65. narozeniny, k té příležitosti chystáme ojedinělou inscenaci pro batolata

06/12/18

V pátek 14. prosince oslaví Divadlo loutek Ostrava 65 let od svého založení v roce 1953. Tématem slavnostního večera bude „Divadlo loutek z odvrácené strany“. Kromě večerního programu chystáme také dopolední premiéru nové inscenace, která k příležitosti narozenin vznikla. V 10 hodin se veřejnosti na alternativní scéně poprvé představí postavičky Bato a Lato ze stejnojmenné inscenace. Účastnit se jí mohou již půlroční batolata. Nová inscenace s názvem Bato a Lato vznikla k příležitosti oslav šedesáti pěti let od založení Divadla loutek Ostrava a premiéru bude mít v pátek 14. prosince v 10 hodin na alternativní scéně. Výjimečná je věkem diváků, pro které je určena. Účastnit se jí totiž mohou děti od půl roku do dvou let. „Spíše než o inscenaci bychom měli hovořit o instalaci. Půjde o první...

Výstava PROLOMENÍ 14 ve foyer divadla

19/11/18

Ve foyer našeho divadla můžete až do 13. prosince zhlédnout výstavu výtvarných prací klientů a přátel centra psychosociální pomoci MENS SANA. Vernisáž proběhla v úterý 13. listopadu v 17.00.

FOTO: Československá Noc divadel 2018

19/11/18

V sobotu 17. listopadu se naše divadlo účastnilo celoevropské akce s názvem Noc divadel. Letos nesla podtitul "Československá", a tak jsme se na tvorbě programu spojili s kolegy z Bábkového divadla Košice. Po slovenské pohádce O rytierovi bez koňa a workshopu po představení následovala inscenace DLO Nastupovat! Děják z rychlíku s prohlídkou loutek a kulis na jevišti.