Novinky

Herec Karel Růžička oceněn na Festivalu divadel Moravy a Slezska

12/11/18

Herec našeho divadla Karel Růžička získal na Festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně cenu poroty za loutkoherecký výkon v inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. Karle, gratulujeme!

FOTO: Stříhali dohola Josefa Kainara v Českém Těšíně

06/11/18

Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara má za sebou dnešní uvedení v Českém Těšíně na Festivalu divadel Moravy a Slezska 2018. Jeho kroky už nyní směřují do našeho hlavního města na divadelní přehlídku Ostrava v Praze.

FOTO: Tajný deník Adriana Molea - premiéra

02/11/18

Máme to za sebou. Premiéra TAJNÉHO DENÍKU ADRIANA MOLEA, v režii Václava Klemense, je úspěšně za námi. Adriane, hodně štěstí na jevišti našeho divadla!

Výzva k podání nabídky: Pronájem Galerie loutek - občerstvení - PRODLOUŽENO

17/10/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete ke stažení zde. Lhůta pro podání písemných návrhů končí 13. 12. 2018 v 15.00 hodin. Rozhodnutí k výzvě naleznete zde.

Premiéra dětské studia DěS: Babičko, vyprávěj neco...

11/10/18

Ve středu 10. října 2018 představilo dětské studio DěS své nejnovější představení Babičko, vyprávěj neco. Předpremiéru mělo na krajské přehlídce dětského divadla Ostravská Lokalka, odkud pak postoupilo na národní přehlídku Dětská scéna ve Svitavách. Babička v inscenaci svým vnukům vypráví čtyři hororově laděné příběhy, při kterých příjemně běhá mráz po zádech.

Kainar pojede do Prahy

08/10/18

Hudebně-loutkovou inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara mohou mimořádně zhlédnout nejen diváci z Ostravy, ale též z Prahy a okolí. Ve středu 7. listopadu ji totiž uvede - v rámci festivalu Ostrava v Praze - pražské Divadlo Komedie. Ostravská divadla vozí v rámci festivalu do Prahy své nejlepší inscenace již od roku 2010. Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara bude předposledním ostravským kouskem pro Prahu. Hra vznikla vloni v listopadu ke stému výročí narození slavného básníka a vrací se k jeho mládí v Ostravě. „V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií mění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování,“ popsal před premiérou autor...

Dopolední představení polského souboru Teatr Baj přístupné i veřejnosti

01/10/18

V říjnu k nám zavítá TEATR BAJ z Varšavy se svou inscenací Pokud nic nepovíš, kdo to bude znát? o divadelní cestě časem do období druhé světové války. Z Polska do Mexika přes Rusko nebo Persii, tam všude se tenhle příběh dvou sourozenců odehrává. Hrajeme především pro školy, ale hlásit se mohou i další zájemci, kteří by v pátek 5. října ráno zatoužili po polském jazyce (s titulky v češtině) za školní, a proto velmi lidovou cenu 30 Kč.

FOTO: Pimprléto 2018 | 12. 8.

14/08/18

Závěrečná neděle letošního PIMPRLÉTA stála rozhodně za to! Malí diváčci PIMPRLÉTO zakončili prohlídkou Muzea Zlobidel s Divadlem PIKI, větší a velcí se báli i smáli s pražským souborem Buchty a loutky, který přivezl svou nejnovější inscenaci - loutkovou grotesku na motivy povídek Ladislava Klímy Vítězné svině. Foto Roman Polášek.

Pokladna uzavřena do 3. září

13/08/18

Vážení diváci, v nové divadelní sezóně 2018/ 2019 hrajeme pro veřejnost poprvé v říjnu. Pokladna našeho divadla bude proto až do začátku září uzavřena. Vstupenky na říjnová představení si můžete zakoupit nejdříve v pondělí 3. září v rámci běžné otvírací doby pokladny. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný zbytek prázdnin!

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY: „Dodávka a montáž klimatizace v budově Přístavby DLO“

07/08/18

Divadlo loutek Ostrava ve spolupráci s organizátorem zahajuje výběrové řízení zakázky malého rozsahu na stavební práce s názvem: „Dodávka a montáž klimatizace v budově Přístavby DLO“ . Podrobnosti naleznete zde. Rozhodnutí naleznete zde.