Den dětí oslavíme prohlídkou zákulisí s loupežnicí Ronjou


13/05/19
První červnovou neděli budou mít děti i dospělí příležitost nahlédnout do našeho zákulisí. V rámci Dne dětí nabízíme mimořádnou zákulisní prohlídku, během které návštěvníky seznámíme s postupy při výrobě představení. Role průvodců se ujmou divadelní lektoři a hrdinové z inscenace Ronja, dcera loupežníka.

V neděli 2. června proběhne k příležitosti Mezinárodního dne dětí v našem divadle loupežnická prohlídka zákulisí s postavami z inscenace Ronja, dcera loupežníka. První - hodinu trvající - prohlídka začíná v 10 dopoledne, poslední pak v 15 hodin odpoledne. Děti díky prohlídce zjistí, kde se vyrábějí kulisy, jak se vyřezávají loutky, kdo je obléká a jak fungují jevištní kouzla se světly či zvukem. Navštíví spolu s hlavními protagonisty loupežnického příběhu Astrid Lindgrenové všechna důležitá místa, kde inscenace vznikala, nahlédnou do návrhů scény, kostýmů i loutek a projdou se mezi kulisami na jevišti.

Prohlídka zahrnuje prostory hlavní budovy, tedy malírnu, stolárnu, řezbárnu, krejčovnu a hlavní scénu. Na alternativní scéně bude připraven doprovodný program v podobě drobných výtvarných dílen, ve kterých si děti budou moci vyrobit vlastní pohled z divokého severského lesa nebo se přiučit stopám zvířat a nejrůznějších kouzelných tvorů z představení.

Naše divadlo obvykle pořádá zákulisní prohlídky vždy v březnu v rámci akce Jarní putování divadlem, letos jsme však tuto tradici kvůli rekonstrukci a mimořádnému uzavření hlavní scény odložili na brzké léto.

  • Den dětí oslavíme prohlídkou zákulisí s loupežnicí Ronjou