Divadlo loutek Ostrava se připojilo k akci SVĚTLO PRO MARIUPOL / Світло надії для Маріуполя / Light for Mariupol

23/03/22

Naše divadlo se 21. března připojilo k akci Světlo pro Mariupol / Світло надії для Маріуполя / Light for Mariupol.

Mariupol se stává symbolem utrpení napadené Ukrajiny. Stovky tisíc lidí jsou ve městě uvězněny a bombardovány bez přístupu k vodě, teplu a jídlu, bez bezpečné možnosti uniknout. Trosky tamního divadla se dvěma nápisy "DĚTI", pod nimiž se stále nachází přes tisíc lidí, jsou symbolem brutality a bezohlednosti agrese ruských vojsk.

Naše divadlo se připojilo k celorepublikové akci na podporu Mariupolu. Mezi 18:30 - 20:30 hodinou vybarvily malá Anička s maminkou křídou před vstupem do našeho divadla světelný nápis "děti" a rozsvítili svíčky u takto vzniklého pietního místa. Celý večer na místo přicházeli lidé a postupně zapalovali svíčky kolem nápisu, až jej celý obložili. Připojili se i ti, kdo byli na večerním představení v divadle. Pietní místo před divadlem zůstalo zachováno a zájemci mohou přicházet kdykoli, aby přidali svou svíčku nebo jen rozjímali a připojili se tak symbolicky k podpoře pro město Mariupol.


Událostí "Světlo pro Mariupol" vysíláme dva vzkazy. Jeden symbolický přímo do obléhaného a bombardovaného města: Myslíme na Vás! A druhý pak nám i celému světu: Zachraňme Mariupol, hledejme usilovně způsob pomoci tamním lidem!

Všichni účastníci akce sdíleli pozvánku na akci na svých sociálních sítích. Pod hastagem #SaveMariupol je možné najít fotografie a reportáže z jednotlivých institucí a míst.