Hlavní scéna je opět v provozu – nabízí zmlsanou Mínu a nově i Ronju, dceru loupežníka


01/04/19
Hlavní scéna našeho divadla je od 1. dubna opět v provozu. V lednu jsme ji uzavřeli kvůli silnému zatékání vody do prostoru jeviště a hlediště. Příčiny havarijní situace jsou již odstraněny a zbylé stavební práce, které v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí hlavní budovy stále probíhají, běžný provoz divadla neomezí. Dubnový program hlavní scény nabízí premiéru nové inscenace Ronja, dcera loupežníka i poslední reprízu Malé Míny zmlsané v této sezóně.

Hlavní scéna byla od 8. ledna kvůli silnému zatékání do prostoru jeviště a hlediště uzavřena. Příčinou havarijní situace byla kromě stávající skladby střechy především kondenzace par v systému rozvodů vzduchotechniky. Střechu nad provazištěm a vzduchotechniku jsme nechali vyměnit. Souběžně s těmito pracemi probíhala v hlavní budově plánovaná revitalizace zahrnující výměnu oken a vnější i vnitřní zateplení budovy. Velká část úprav již byla provedena, zbylé stavební práce – vnější zateplení a fasáda - proběhnou za plného provozu divadla.

Hercům ani divákům proto již nic nebrání se na hlavní scénu vrátit. Úplně poprvé to bude k příležitosti premiéry nové inscenace Ronja, dcera loupežníka v režii Martina Tichého, která proběhne v pátek 5. dubna v 17 hodin. Dále dubnový program hlavní scény nabízí třeba poslední reprízu Malé Míny zmlsané v této sezóně. Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát v režii umělecké šéfky Divadla Petra Bezruče Janky Ryšánek Schmiedtové je oblíbenou stálicí našeho repertoáru. Pro velký divácký zájem byla v loňském roce přesunuta z alternativní na hlavní scénu, která disponuje větší kapacitou sálu.

Diváci, kteří si zakoupili vstupenky na zrušený lednový program, mají stále možnost výměny či vrácení vstupného a to nejpozději do konce roku 2019 na pokladně divadla.