HRNEČKU VAŘ! ONLINE V NEDĚLI 7. 2.


02/02/21

V neděli 7. února pro vás online a zdarma zahrajeme naši dvojpohádku Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku!

V loutkové inscenaci se potkávají dvě jednoduché pohádky, Hrnečku, vař! a O kouzelném hrnku. V té první, všeobecně známé, dostane hrneček od kouzelné žebračky Barunka - mladé pěkné děvče, které žije v chaloupce na kopci se svou krapet zapomnětlivou babičkou. A na druhém kopci žije mladý krejčík František, který Barunku miluje. Kromě něho si však na ni pomýšlí i pan mlynář, mrzout a hrubián. Aby dostala Barunka toho správného muže, bude muset hrneček navařit veliký kopec kaše! Druhá pohádka je o líném Honzovi, řece bez vody,žábách a čápovi, a také o hrnčířství - děti totiž už možná ani nevědí, jak se takový hrnek vyrábí. Ve Dvou pohádkách o hrnečku se to dozvědí.

Okaz ke sledování: https://youtu.be/AaE5WlcDNHs


Čekání na pohádku si s námi můžete zkrátit tvořivou činností!

ÚKOL NA DOMA k pohádce Hrnečku, vař!


Vytiskněte, či překreslete si náš přiložený list (ke stažení ZDE).

A jaký máte doma hrneček vy? Máte nějaký svůj oblíbený ? A dokážete si vybavit jakou má barvu, motiv a nebo obrázek, aniž by jste se na něj šli podívat? Zkuste nám to nakreslit do našeho hrnečku. Můžete také domalovat, kde se hrneček zrovna nachází, jestli stojí třeba na stole, na ubrousku, nebo je v trávě, v lese a nebo třeba v myčce na nádobí.
Budeme moc rádi, když nám pak pošlete fotku.

HRA - HRNEČKU, VAŘ!

Pojďte si s námi zahrát. Babička se nemůže přes kopec kaše dostat do svého domečku. Proto si nasadila lyže a vyráží na cestu. Vydejte se s ní!


Pravidla hry: Hra se hraje s klasickými figurkami a hrací kostkou. Na začátku hry si můžete figurky postavit na obrázek babičky jako na start. Určete si pořadí, v jakém budete házet kostkou. Cílem hry je dostat se po políčkách do domečku. Ale pozor, po cestě se můžete dostat do pěkné kaše. Některá políčka vám totiž mohou pěkně zavařit. Tato políčka jsou zvýrazněná obrázkem.

Kompletní pravidla najdete ZDE.

A herní plán si můžete stáhnout ZDE.