Kapela Pískomil odstartuje svou podzimní TRENKY TOUR v Ostravě


23/07/18
Pískomil se vrací si letošní šestou sezónu užívá především na rodinných festivalech. S podzimem se chystá vrátit na klubuvou scénu a objede republiku se speciálním programem. Podzimní turné odstartuje 20. října v Ostravě.

Kapela Pískomil se vrací je známá svými živelnými koncerty a tím, že umí dělat mezigenerační zábavu, při které se baví celá rodina společně. Autoři písniček se od roku 2007 podíleli na repertoáru i živých koncertech projektu Kašpárek v rohlíku. V roce 2012 založili Pískomila, vydali první album, které se od kašpárkovského bejbypanku posunulo k více melodickému holk´n´kluk´n´rollu a zaměřili se na interaktivní práci s dětským publikem. V současné době patří ve své kategorii ke špičce rodinné zábavy.

Kapela během léta pracuje na novém singlu a videoklipu s názvem Trenky a jeho vydání podpoří speciálním podzimním turné TRENKY TOUR.

„Vzdáváme hold osobitému stylu oblékání a inspirací nám bylo trápení naší dcery ráno před zrcadlem“, říká jeden z autorů písničky Ondra Pečenka.

Kromě koncertu, který bude průřezem tvorby, a zazní na něm největší hity ze všech vydaných alb Pískomila, se malí návštěvníci mohou těšit také na workshopy jednotlivých členů kapely - bubenickou školu s Ondrou Pečenkou, taneční dílnu se zpěvačkami Kájou a Kyti (Karolínou Pečenkovou a Kristýnou Kudrnáčovou) anebo se zapojí do tvorby obří originální mozaiky ve výtvarném workshopu.

„Pro turné jsme schválně vybrali menší sály, kde budeme mít k dětem blíž. Baví nás s dětmi řádit pod pódiem a chceme, aby měly příležitost něco se od nás naučit a nahlédnout kapele trochu „pod pokličku“. Třeba to bude jednou impulz k tomu, že si založí svojí kapelu“, dodáva zpěvačka Karolína Pečenková.

  • Kapela Pískomil odstartuje svou podzimní TRENKY TOUR v Ostravě