Noc divadel 2021 aneb rozohněné loutky

16/11/21

Devátý ročník Noci divadel proběhne 20. 11. 2021

Letošní ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu, která letos připadá na 20. listopadu 2021. Program připravilo přes 80 divadelních souborů, divadel a institucí z 30 měst České republiky. Největší divadelní svátek proběhne také v Divadle loutek Ostrava. Noc divadel v Divadle loutek Ostrava má podtitul Rozohněné loutky. Naše divadlo se připojí k celorepublikovému programu inspirovanému tématem Fresh Air programem v amfiteátru, před divadlem i v jeho okolí. Podzimní slavnost, která se tam od 17 hodin odehraje bude plná hrátek s ohněm na čerstvém vzduchu v nejrůznější podobě.

Na diváky čekají speciální ohňová představení, kolem divadla budou obcházet obří světelné loutky a v amfiteátru se odehraje koncert z písniček Divadla loutek. Nejodvážnější návštěvníci slavnosti vyzkouší oheň v dlani a kdo bude chtít, může si koupit špekáček v kavárně divadla a společně s herci a zaměstnanci Divadla loutek si jej opéct nad ohněm.

Začínáme v 17:00 hodin vernisáží obrázků na téma svíčka, pokračujeme koncertem v amfiteátru v 17:30 a doprovodný program pak bude pokračovat až do večera.

Prima podzimní atmosféru, k tomu velikou porci zábavy, ale třeba i teploučko u ohně - to vše můžeme už teď zaručit.

Vstupné je zdarma.