Obří světelné loutky DUNDU zazáří i v Ostravě


13/09/17

Ve čtvrtek 5. října ve 21 hodin se Ostravanům v Trojhalí Karolina naskytne ojedinělá příležitost zhlédnout magické představení DU UND DU (anglicky You and You) německého divadelního souboru DUNDU. Umělci ze Stuttgartu v Ostravě vystoupí v rámci mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse.

Až pět metrů vysoké loutky vyrobené z průhledných svítících vláken rozzáří 5. října ve 21 hodin Trojhalí Karolina. Divadlo loutek Ostrava, organizátor mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, do Ostravy pozvalo početnou skupinu umělců z Německa, aby v příběhu o odvěké touze po bezpečí a přátelství představila svůj unikátní projekt obřích světelných loutek DUNDU.

Loutky jsou vyrobené inovativními konstrukčními metodami z uhlíkových vláken a vysoce odolného hliníku. Každá postava je animovaná až pěti profesionálními loutkáři. Loutky za živého hudebního doprovodu proplouvají mezi diváky a komunikují s nimi. Kromě velké postavy svítícího DUNDU umělci přivezou také pestrobarevnou dívku BIMBI.

„Loutky jsou vyrobeny z velmi citlivého materiálu, který nesmí ani v nejmenším navlhnout. I obyčejná mlha by mohla způsobit velké problémy. Upustili jsme proto od původního plánu uspořádat představení na Masarykově náměstí a zvolili jsme raději zastřešený prostor v Trojhalí Karolina,“ vysvětluje produkční festivalu Ivana Kytlicová.

Loutkářská společnost DUNDU sídlí v německém Stuttgartu a se svou interaktivní magickou show cestuje po celém světě jako prestižní host divadelních festivalů a dalších významných akcí. V uplynulých měsících navštívila například Spojené arabské emiráty, Švýcarsko nebo Izrael.

Představení DU UND DU finančně podpořilo statutární město Ostrava a Česko-německý fond budoucnosti. Festival Spectaculo Interesse je organizován díky finančnímu příspěvku statutárního města Ostrava, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezského kraje, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Nadace ČEZ a Nadace Landek.