Poslední březnovou neděli hrajeme Malou Mínu zmlsanou

22/03/21

Janka Ryšánek Schmiedtová
MALÁ MÍNA ZMLSANÁ

Malá Mína je hodně zmlsaná. Když má sníst něco, co jí nechutná,děsně vyvádí. Tak na příklad, když dostane čočku s párkem, koprovou omáčku s vajíčkem nebo nedejbože špenát. Ten byl zrovna dnes k večeři. Mína si chtěla vydupat místo té zelené slizké kaše hamburger s hranolky, ale maminka s tatínkem řekli ne! Mína spustila pořádný řev, hotový skandál u jídelního stolu z toho byl. Jenže rodiče byli neoblomní a poslali Mínu spát. Bez večeře!

Hladová Mína se v noci připlíží k ledničce, a když ji otevře, nevěří svým očím: Uvnitř pořádají schůzi pan Párek, paní Koprová a René Špenát! Řeší spolu velmi vážný problém, zatímco namyšlený Hugo von Hamburger se jim posmívá!! Kdo ví, co z toho vzejde, ale určitě nebude nouze o legraci a bujarou hudbu.

Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová

Výprava: Katarína Kováčiková

Hudba: Mario Buzzi

Pohybová spolupráce: Eva Baláková

Hrají: Jana Zajacová, Edita Bandyová, Irena Křehlíková, Ondřej Beseda, Tomáš Rossi a Karel Růžička


Odkaz ke sledování: https://youtu.be/kkzxHs0xEOo


Pokud nás chcete podpořit, můžete si koupit DOBROVOLNOU VSTUPENKU, a to buď prostřednictvím QR kódu nebo převodem na účet.

Cena 1 vstupenky je 100 Kč, můžete nám ale virtuálně zaplatit za libovolný počet vstupenek.

Kdo nechce platit QR kódem, může poslat platbu přímo na náš účet:

č. ú. 43-7236270287/0100

variabilní symbol 28032021

Prosím, nezapomeňte uvést i variabilní symbol, abychom platbu byli schopni identifikovat.


TVOŘENÍ NA DOMA K POHÁDCE MALÁ MÍNA ZMLSANÁ


- Pokud ještě nemáte náš divadelní portál, můžete si ho vyrobit podle našeho video návodu výše.

- Podle našeho video návodu si vymalujte loutky, vystřihněte a nalepte je na špejli. Potřebné součásti na divadlo si můžete stáhnout tady: http://bit.ly/divadelko_na_doma

- V našem představení měla Mína doma velikou ledničku plnou různého jídla. V přiloženém pracovním listě naleznete naši ledničku, je ovšem prázdná. Namalujete do ní nějaké zdravé pochoutky? Nebo jídlo, které máte nejraději? Ledničku pak můžete vystřihnout a použít ji ve vašem divadle jako kulisu. Stáhnete si ji: http://bit.ly/pracovni_listy_dlo

Varianta: Podívejte se jakou ledničku máte doma vy. Můžete si ji namalovat stejně jako tu v pracovním listě. Poté vystřihnout a použít jako kulisu do vašeho domácího divadla.

- Teď, když máte scénu hotovou, si můžete přehrát vaše oblíbené momenty z představení, nebo si s loutkami zazpívejte oblíbené písničky.

- Podívejte se s rodiči, jestli zrovna máte doma nějaké ovoce a zeleninu. Zkuste si vaše ovoce a zeleninu namalovat a vyrobit z nich další loutky. Zahrajte si, jak by Mína reagovala, kdyby se s těmito ovocnými a zeleninovými loutkami potkala.