Novinky

FOTO: Perníková chaloupka na zájezdu v Rusku

26/06/18

Jeníček s Mařenkou vyrazili na výlet do ruského města Vologda, aby se představili tamnímu publiku v rámci festivalu Voices of History. V Rusku odehráli celkem dvě představení, první se uskutečnilo 20. června ve Vologdském regionálním loutkovém divadle Teremok, druhé o den později v blízkém městě Čerepovec. Zájezd proběhl v rámci družby mezi Moravskoslezským krajem a Vologdskou oblastí. Foto V. Klemens.

Neleníme ani v létě, opět totiž chystáme prázdninový program

05/06/18

Pimprléto, prázdninový program našeho divadla, začíná 17. července a potrvá do 12. srpna. Nabídneme nedělní pohádky, koncert pro děti i loutkové představení pro dospělé. Kromě programu pro veřejnost chystáme také výtvarně-dramatické dílny pro příměstské tábory. Okolí divadla díky Pimprlétu nastálo obohatí interaktivní atrakce, například obří piškvorky. Dříve Léto s pimprlaty, nyní jednoduše Pimprléto. Prázdninový program Divadla loutek Ostrava proběhne letos již popáté a to od 17. července do 12. srpna. Změn dostál nejen jeho název, ale i obsah. Kromě tradičních nedělních pohádek v amfiteátru se děti mohou těšit na koncert kapely Pískomil se vrací a jejich rodiče zase na ostravskou premiéru nové inscenace pražského loutkářského souboru Buchty a loutky s názvem Vítězné svině. Loutková...

Červnové změny v programu

31/05/18

Milí diváci, z důvodů nutných oprav na alternativní scéně jsme nuceni provést následující změny v červnovém programu: 3. června - Perníková chaloupka - PŘESUNUTO (hlavní scéna) 4. června - Oskar a růžová paní - ZRUŠENO 5. června - Host NDM: Teror - PŘESUNUTO (viz web NDM) 6. června - Babičko, vyprávěj neco... PREMIÉRA DěS - ZRUŠENO Omlouváme se za komplikace, o dalších případných změnách Vás budeme informovat.

FOTO: Den dětí s kocourkem Modroočkem

29/05/18

V neděli 27. 5. jsme oslavili Den dětí s kocourkem Modroočkem a jeho přáteli. Snídaně byla - mňáu - mňam, představení plné - mňíííáááůů - zpívánek jako vždy perfektní, z (mň)autogramiády kočky pěkně bolely packy, ale stálo to za to, protože máme zprávy, že jeden chlapeček si vzal podepsanou kartičku dokonce i do postýlky. A kdo měl za celé dopoledne koček málo, mohl si jich na výtvarné dílně z papíru vyrobit třeba milion.

ZRUŠENO! Představení O hubaté Doře nehrajeme

18/05/18

Z důvodu technických potíží na alternativní scéně tuto neděli 20. 5. - nehrajeme představení O hubaté Doře. Velmi se omlouváme. Pro vrácení peněz za vstupenky či výměnu vstupenek prosíme navštivte pokladnu DLO. Je možno též místo odpoledního představení navštívit to dopolední - Broučci. Pro více informací volejte +420 596 100 501.

ZRUŠENO! Představení O blýskavém prasátku dnes nehrajeme

13/05/18

Z důvodu technických potíží na alternativní scéně dnes - v neděli 13. 5. - nehrajeme představení O blýskavém prasátku. Velmi se omlouváme. Vrácené peníze za vstupenky si diváci mohou vyzvednout na pokladně DLO. Pro více informací volejte +420 596 100 501.

Večerní publikum Divadla loutek se v květnu opět dočká písní Josefa Kainara

30/04/18

Naše divadlo je otevřeno nejen dětem a nejen o nedělích. Večernímu publiku aktuálně nabízíme inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. Nejbližší reprízu představení plného známých písní mohou diváci navštívit v pondělí 21. května v 18.30. Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara vznikla loni na podzim k příležitosti stých narozenin tohoto známého básníka, muzikanta, textaře a skladatele. Stříhali dohola malého chlapečka, Blues železničního mostu či Jan miluje Lenku - tyto i další známé melodie zaznívají na hlavní scéně Divadla loutek od listopadu 2017. Nejbližší repríza se koná v pondělí 21. května v 18.30. „V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií promění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů...

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY: „Komplexní rekonstrukce EPS signalizace v budovách Divadla loutek Ostrava“

30/04/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje výběrové řízení zakázky malého rozsahu na stavební práce s názvem: Komplexní rekonstrukce EPS signalizace v budovách Divadla loutek Ostrava. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete zde. Rozhodnutí naleznete zde.

Den dětí s kocourkem Modroočkem

23/04/18

Většinou se říká, že když kočka není doma, myši mají pré. U nás v divadle to ovšem bude – jak jinak – úplně naopak. Na přelomu května a června se nám totiž sejdou dvě krásné oslavy – Mezinárodní den dětí a 300. repríza populárního představení Kocourek Modroočko. V neděli 27. května proto strávíme celé dopoledne s kocourkem Modroočkem a jeho přáteli: ráno originální snídaně s Modroočkem, posléze představení Kocourek Modroočko s „mňautogramiádou“ a nakonec kočičí výtvarná dílna. PROGRAM 9.00 – 9.50 snídaně s Modroočkem a jeho přáteli / kavárna / vstup volný / k snědku a vypití také speciální snídaňové menu za 80 Kč/porci* (nutné objednat předem v kavárně) 10.00 – 11.15 představení Kocourek Modroočko / hlavní scéna / 100 Kč 11.30 – 12.00 (mň)autogramiáda / foyer DLO / vstup volný 12.30 –...