Novinky

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY: „Komplexní rekonstrukce EPS signalizace v budovách Divadla loutek Ostrava“

30/04/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje výběrové řízení zakázky malého rozsahu na stavební práce s názvem: Komplexní rekonstrukce EPS signalizace v budovách Divadla loutek Ostrava. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete zde. Rozhodnutí naleznete zde.

Den dětí s kocourkem Modroočkem

23/04/18

Většinou se říká, že když kočka není doma, myši mají pré. U nás v divadle to ovšem bude – jak jinak – úplně naopak. Na přelomu května a června se nám totiž sejdou dvě krásné oslavy – Mezinárodní den dětí a 300. repríza populárního představení Kocourek Modroočko. V neděli 27. května proto strávíme celé dopoledne s kocourkem Modroočkem a jeho přáteli: ráno originální snídaně s Modroočkem, posléze představení Kocourek Modroočko s „mňautogramiádou“ a nakonec kočičí výtvarná dílna. PROGRAM 9.00 – 9.50 snídaně s Modroočkem a jeho přáteli / kavárna / vstup volný / k snědku a vypití také speciální snídaňové menu za 80 Kč/porci* (nutné objednat předem v kavárně) 10.00 – 11.15 představení Kocourek Modroočko / hlavní scéna / 100 Kč 11.30 – 12.00 (mň)autogramiáda / foyer DLO / vstup volný 12.30 –...

DěS nominován na národní přehlídku. JEDÉÉÉM!

18/04/18

Krajské přehlídky Ostravská lokálka 2018, která se konala v půli dubna ve spolupráci Divadla loutek a spolku THeatr ludem, se zúčastnilo celkem deset dětských divadelních souborů z celého Moravskoslezského kraje. Jen jeden soubor však mohl postoupit na národní přehlídku Dětského divadla Dětská scéna 2018 do Svitav a reprezentovat zde náš kraj. Tříčlenná odborná porota, ve složení Hana Cisovská, Radek Marušák a Václav Klemens, nominovala na tuto přehlídku DěS, dětské studio našeho divadla. Nominace znamená přímý postup na přehlídku toho nejlepšího, co se za daný rok urodilo na poli dětského divadla v České republice. Porotci konstatovali, že členové souboru DěS mají "velmi dobré dovednosti pohybové, mluvní, dovedou pracovat s napětím, pauzou a byli v průběhu představení velmi...

OSTRAVSKÁ LOKÁLKA PODRUHÉ V DIVADLE LOUTEK

11/04/18

Krajská soutěžní přehlídka dětského divadla Ostravská Lokálka 2018 proběhne 13. a 14. dubna v Divadle loutek Ostrava. Vybrané divadelní soubory mohou z krajského kola postoupit na národní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2018 ve Svitavách. Přehlídku pořádá spolek THeatr ludem ve spolupráci s ostravským Divadlem loutek. Ostravská Lokálka je krajská přehlídka dětských divadelních souborů a jejich inscenací, skečů, koláží či performingů. Tak jako loni, i letos proběhne na hlavní a alternativní scéně Divadla loutek Ostrava a to v pátek 13. a v sobotu 14. dubna. Odborná porota Ostravské Lokálky vybírá a doporučuje divadelní díla k přímému postupu na celostátní přehlídku Dětská scéna, která se uskuteční ve Svitavách od 8. do 14. června. Krajské přehlídky se mohou zúčastnit dětské...

Divadlo loutek Ostrava opět otevřelo své zákulisí

10/04/18

Už popáté otevřelo Divadlo loutek Ostrava své zákulisí veřejnosti. Akce s názvem Jarní putování divadlem proběhla v neděli 8. dubna a do ostravského Divadla loutek se ten den podívala asi stovka návštěvníků. Jarní putování divadlem je komentovaná zákulisní prohlídka Divadla loutek Ostrava a koná se každý rok na jaře. Letos připadla na neděli 8. dubna a organizátoři zájemcům nabídli celkem čtyři – vždy hodinu trvající – prohlídky. I letos byl zájem o prohlídky velký, z kapacitních důvodů však musel být počet účastníků ve skupině omezen. Tři průvodci – divadelní lektoři a jejich loutková kamarádka Liška - představili zhruba stovce návštěvníků postupy při výrobě loutek, kostýmů a scény, vysvětlili, jak probíhá příprava nové inscenace a co obnáší běžný provoz divadla. Návštěvníci nahlédli do...

FOTO: Jarní putování divadlem 2018

08/04/18

V neděli 8. 4. 2018 jsme se opět vrhli do pořádného zákulisního putování. Malírna, kulisárna, krejčovma, ateliér... ani jeviště s opravdovou hereckou zkouškou jsme nevynechali. Jak to v těch našich zákoutích a zákoutíčkách vypadalo?

Perníková chaloupka pouze za 60,-

04/04/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na páteční dopolední představení Perníková chaloupka. Hrajeme v 10.30, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 725 917 535, vstupenky k zakoupení před představením.

PIMPRLÁRIUM v Třinci

29/03/18

Interaktivní výstava loutek Pimprlárium - znáte například z Léta s pimprlaty - už byla ledaskde. I v Maďarsku či v Praze. Tentokrát se pimprlata podívala do Třince a od 26. ledna do konce března dělala radost v tamním Muzeu třineckých železáren a města Třince.

Pondělní dopoledne s hudbou Josefa Kainara

23/03/18

Nabízíme veřejnosti mimořádně volná místa na pondělní dopolední představení Stříhali dohola Josefa Kainara. Hrajeme v 10.00, cena vstupenky je pouze 60 Kč, rezervace možná telefonicky na +420 721 001 934, vstupenky k zakoupení před představením.

Loutková kavárna se promění v bistro Polifka

20/03/18

Prostor bývalé Loutkové kavárny v novější budově našeho divadla se od příštého pondělí promění ve voňavé bistro Polifka. Polifku jste dříve mohli najít v malém prostoru nedaleko Frýdlantských mostů, nyní však sjela z kopce k nám na Černou louku. Chuťové buňky diváků i nediváků bude rozmazlovat jak výbornými polévkami, tak domácími sladkostmi. Na kávu a zákusek do Divadla loutek tedy můžete stále, nově vás však bude lákat vůně polévek z různých koutů světa.Pro bližší informace o otevírací době a menu sledujte Facebook Polifka.