Novinky

Přehlídka Arénka na prknech DLO

29/01/15

23. a 24. ledna proběhla na půdě Divadla loutek Ostrava přehlídka dětské divadelní tvorby s názvem Arénka, což je nesoutěžní přehlídka dětských souborů, zabývajících se především divadelní tvorbou, ale i jinými uměleckými aktivitami. Kdo ví, třeba se na prknech našeho divadla zrodila nová herecká hvězda! A možná ji zahlédnete na některé z fotek! Součástí přehlídky byly i workshopy, jeden z nich na téma Loutka jako pomocník při výuce a terapii vedla naše lektorka Hana Volkmerová.

Připravujeme saBOTÁž

29/01/15

Nebojte se, nechystáme na vás žádné nemilé překvapení, saBOTÁž je totiž název nové pohybové inscenace, kterou v cyklu PŘESČAS připravuje naše herečka Eva Baláková s tanečnicí Janou Ryšlavou. saBOTÁž je pohybová road movie o přátelství a hledání správné cesty. A to zní zajímavě! Premiéra proběhne 27. února na alternativní scéně DLO a už teď si na ni můžete koupit vstupenky přes náš web http://www.dlo-ostrava.cz/vstupenky/ foto: Petr Kiška

Šíleně smutná princezna opět na scéně!

06/01/15

Tato zpráva jistě potěší všechny, kteří ještě neviděli naši hudební pohádku Šíleně smutná princezna. Od ledna se totiž opět zabydlí v našem nedělním programu! Nejbližší představení jsou 11. ledna a 1. února!

HLEDÁ SE BOTA!

05/01/15

Myslíte si, že mají Vaše staré boty dobu své největší slávy dávno za sebou? To ale ještě netušíte, že je tomu právě naopak! Chcete, aby Vaše staré boty hrály v naší nové inscenaci? Přineste je do konce ledna na pokladnu Divadla loutek Ostrava a dopřejte svým starým botám krásné stáří v našem divadle!

Loutky v Trojhalí

17/12/14

Těsně před Vánoci se naše loutky podívaly někam, kde ještě do té doby nebyly - do nového Trojhalí! Konala se tam totiž předvánoční akce s názvem Vánoce v lajně. A protože se nám v Trojhalí líbilo, už teď se těšíme na další návštěvu. www.trojhali.cz

Dvořáčkova vánoční spirála

10/12/14

Mateřská škola Dvořákova poprvé pořádá na Černé louce Dvořáčkovu vánoční spirálu z rozsvícených svíček. Akce se bude konat v úterý 16. prosince v 17 hodin v prostoru před Divadlem loutek a zájemci mohou vyrazit s dětmi z mateřinky už z Husova sadu v 16.15 hodin. Nezapomeňte si s sebou vzít rozsvícenou svíčku!

ŠTĚDRÝ DEN MALÉHO JAKUBA

08/12/14

Pro čas adventní a vánoční jsme pro Vás připravili novou inscenaci, jejíž název jste si právě přečetli. Vznikla podle malé Vánoční povídky vynikajícího českého spisovatele Ludvíka Aškenazyho, od něhož určitě znáte milostně dobrodružné Putování za švestkovou vůní nebo líbezné Dětské etudy. V pátek 5. prosince můžete vidět naši premiéru, která chce vzdát hold něžné poetice tohoto autora a podnítit ve Vás „tajemné kouzlo vánoc“. Malý Jakub jde na Štědrý den s tatínkem koupit vánoční stromeček, ale cestou se mu ztratí. Osamocen v samém srdci Prahy pak prožije neuvěřitelná dobrodružství. Každé z nich má jiskřivý punc svátečního dne, v němž se dějí zázraky. Zažijete atmosféru, v níž se vše všední na pár okamžiků mění v mimořádné a jímavé, uslyšíte několik písní, bez nichž si Vánoce skoro nelze...

Kupte pod stromeček vstupenky do DLO!

03/12/14

Jelikož se blíží Vánoce a všichni pořizujeme dárky pro své blízké, rádi bychom Vám shánění dárků usnadnili. Připravili jsme totiž speciální vánoční DVĚ VSTUPENKY ZA POLOVIČNÍ CENU. Této akce můžete využít při nákupu vstupenek na vybraná lednová představení pro večerní publikum. A na jaká představení se akce vztahuje? 5. 1. pondělí 18:00 Oskar a růžová paní Láskyplná hra o smrti, naději a smyslu života 16. 1. pátek 19:00 Půldruhé hodiny zpoždění Současná francouzská konverzační komedie ze života manželského páru 19. 1. pondělí 18:00 Lebensraum (Životní prostor) Co by se stalo, kdyby německý kancléř pozval do Německa šest miliónů Židů... Výhodný vánoční balíček můžete zakoupit pouze na pokladně DLO a to jen během prosince. Pokladna je pro Vás otevřena od pondělí do pátku v době 11.00 -...

Na alternativní scénu přiletí Velice modrý pták

28/11/14

Modrý pták (1908) je poetická féerie z pera jednoho z nejvýznamnějších představitelů symbolismu, belgického spisovatele Maurice Maeterlincka (1862-1949), nositele Nobelovy ceny za literaturu (1911). Inscenaci Velice modrý pták podle ní vytvořily děti ze Základní umělecké školy Sokolská pod pedagogickým a uměleckým vedením herečky DLO Lenky Sedláčkové. Společně s žáky literárně-dramatického oboru se na představení podílejí i žáci oboru výtvarného. Základním textem pro toto představení byla úprava Vladimíra Morávka, který dal laskavý souhlas s uvedením jeho verze. K inscenaci vznikly autorské písně, které dětem napsali JIří a Michal Sedláček. Premiéra byla uvedena v květnu 2014, v sobotu 29. 11. děti zahrají druhou reprízu, která je zároveň derniérou.

V neděli 30. 11. hrajeme Čtyřlístek!

18/11/14

V neděli 30. listopadu zahrajeme pro naše milé diváky pohádky Čtyřlístek zasahuje a Perníkovou chaloupku. Čtyřlístek zahrajeme v 10 a v 15 hodin a Perníkovou chaloupku v 10.30 a v 15.30.