Novinky

Pokladna DLO mimo provoz

15/03/19

Milí diváci, pokladna DLO bude od 18. do 19. března 2019 (pondělí a úterý) z důvodu rekonstrukce foyer uzavřena. Osobně a telefonicky se na nás můžete obrátit opět ve středu v rámci otevírací doby pokladny, to je od pondělí do pátku v časech 11.00 - 12.00 a 12.30 - 17.30. Případně též pište na email predprodej@dlo-ostrava.cz. Děkujeme za pochopení.

OSTRAVSKÁ LOKALKA - divadlo hrané dětmi opět v našem divadle

05/03/19

Již potřetí se v našem divadle uskuteční krajská přehlídka Ostravská lokálka, na které se představí zajímavá divadelní představení z celého Moravskoslezského kraje v podání dětských interpretů ve věku od 6 do 16 let. Všichni účastníci se mohou těšit na divadelní workshopy, diskuse, dobré jídlo a své divadelní kamarády a samozřejmě všechna představení (ta byla vybrána z oblastních přehlídek). Bude se hrát na obou scénách našeho divadla. Nabídneme všem i inspirativní představení. Co to bude, je zatím tajemství, nechejte se překvapit. Přehlídka je soutěžní, což znamená, že odborná porota vybere jeden soubor, který náš kraj bude prezentovat na národní přehlídce dětského divadla ve Svitavách v červnu. Těšíme se na všechny mladé herce u nás v divadle a přijít podívat se mohou i jejich rodiče a...

FOTO: revitalizace hlavní budovy a další opravy

25/02/19

Na hlavní scénu už nám neteče, provizorní nadstřešení stojí a na nové střeše se snad začne pracovat koncem tohoto týdne. Máme novou a zaizolovanou vzduchotechniku - kámen úrazu celé havárie. Velkou část oken už dělníci vyměnili a budovu zevnitř zateplili. V interiéru nás čeká ještě výmalba a pokládání koberců. Uf. A na začátku dubna snad konečně opět otevřeme hlavní scénu. Zbytek prací, jako je vnější zateplení a fasáda, proběhnou za provozu. Držte nám palce! My už se těšíme, až bude hotovo.

ABEND - změna termínu inscenace Tajný deník Adriana Molea

25/02/19

Vážení diváci, z důvodu rekonstrukce našeho divadla dochází ke změně termínu představení Tajný deník Adriana Molea, které mělo být uvedené v rámci předplatného. Místo původně avizovaného termínu 27. února 2019 bude představení uvedeno 19. června 2019 v 18:30 na hlavní scéně Divadla loutek. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení!

V Divadle loutek půjde o záchranu planety, zaútočil na ni totiž plast

12/02/19

V pátek 15. února v 17 hodin proběhne na alternativní scéně našeho divadla premiéra nové inscenace s názvem Plasťáci útočí. Dobrodružná fantasy pohádka v režii Pavla Gejguše je určena dětem od sedmi let a vypráví příběh s jasným poselstvím – přírodu je třeba chránit. Kdysi modrá planeta se proměňuje ve vyprahlé plastové impérium ovládané Plastikem Všemocným. Čisté vody stále ubývá a světu hrozí zánik. Jedinou nadějí je poslední vodní krystal, který dokáže znečištěnou vodu vyčistit. Do jeho záchrany se proto pustí - s pomocí mladíka Vavřína, prototypu českého pohádkového Honzy – odvážná princezna Rebarbora. Dobrodružná pohádka Plasťáci útočí inspirovaná sci-fi a fantasy filmy a knihami sice čerpá z aktuálních témat z oblasti ekologie, nesnaží se však být primárně edukativní. Příběh musí...

Provoz na hlavní scéně přerušen do konce března

11/02/19

Milí diváci, kvůli mimořádné situaci na hlavní scéně (silné zatékání do prostor sálu) jsme byli v polovině ledna nuceni zrušit program na této scéně. Původně do 28. února, nově bohužel až do 31. března 2019. Obnovení provozu tedy proběhne nejdříve 1. dubna 2019! Na alternativní scéně zůstává provoz zachován. Zakoupené vstupenky můžete vrátit či vyměnit za jiný termín či titul na pokladně našeho divadla až do konce roku 2019. Vstupenky zakoupené online či v některém z našich dalších prodejních míst (pobočky OIS apod.) musí být rovněž vráceny pouze na naší pokladně. V případě e-vstupenek je navíc nutné je předem zaslat na email predprodej@dlo-ostrava.cz. Pokladna je otevřena ve všední dny v době 11. – 12.00 a 12.30 – 17.30 a vždy hodinu před představením. Velmi se omlouváme a věříme, že...

Změny v repertoáru

21/01/19

Vážení a milí diváci, vzhledem k různým nečekaným okolnostem, které naše divadlo v této sezóně potkaly, nebudeme již vracet na repertoár několik starších inscenací: Půldruhé hodiny zpoždění, Lebensraum a Z Deniku Ostravaka. Loučíme se s nimi bohužel takto, bez derniérových uvedení.

Taneční show Latifah zrušena

16/01/19

Z důvodu přerušení provozu na hlavní scéně divadla je zrušena i taneční show Latifah. Pro další informace kontaktujte prosím organizátory: www.latifah.cz tel. +420 777 696 090 mail : info@latifah.cz

Výzva k podání nabídky "Projektová dokumentace pro výměnu osvětlovacích prvků..."

11/01/19

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje výběrové řízení zakázky malého rozsahu na služby s názvem: „Projektová dokumentace pro výměnu osvětlovacích prvků a doplňkových komponentů za LED technologii - Hlavní budova DLO“ Přesné znění výzvy a odkaz na e-aukci naleznete zde. Lhůta pro podání nabídek končí 21. 1. 2019 v 9:00 hodin. Rozhodnutí ke stažení zde.

Výzva k podání nabídky „PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ“

11/01/19

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete ke stažení zde. Lhůta pro podání písemných návrhů končí 25. 1. 2019 v 15.00 hodin. Rozhodnutí ke stažení zde.