Novinky

OD 17. 12. UZAVŘENA POKLADNA

15/12/20

Od 17. 12. do 31. 12. uzavíráme předprodejní pokladnu. Zároveň rušíme lednový program a prosíme diváky, kteří si již zakoupili vstupenky, aby je vrátili buď v pokladně do 16. 12. nebo elektronickou cestou, a to tak, že na adresu podatelna@dlo-ostrava.cz zašlete kopii vstupenky a číslo účtu, na který zašleme vratku za vstupné. Děkujeme za pochopení!

ONLINE PREMIÉRA POHÁDKY UTÍKEJ, MYŠKO, UTÍKEJ!

09/12/20

V pátek 11. prosince v 17 hodin nás čeká velká událost, a to PREMIÉRA pohádky UTÍKEJ, MYŠKO, UTÍKEJ! Ta se měla odehrát původně v dubnu, poté v červu a nakonec v září, bohužel ani v jednom termínu to z důvodů platných opatření nebylo možné. Proto jsme se rozhodli se s vámi o pohádku podělit v předvánočním čase alespoň touto online formou. Na pohádku se můžou těšit děti od 3 let. A kdo nestihne páteční premiéru, bude mít ještě druhý pokus, a to hned v neděli 13. prosince, kdy budeme v 17 hodin hrát opět živě na našem Youtube kanálu. Odkaz na reprízu: https://youtu.be/TRophoI7LJg Nebo můžete sledovat přímo zde: ...

ONLINE POHÁDKA FUJ JE TO - HRAJEME UŽ V NEDĚLI!

04/12/20

Protože se s vámi v prosinci zatím ještě nemůžeme potkávat v našich sálech, připravujeme pro vás sérii živých přenosů z našeho divadla. Každý víkend pro vás zahrajeme jinou pohádku. A abychom se co nejvíc přiblížili živému zážitku z divadla, nebudeme vám pouštět jen záznam, ale opravdu budeme hrát živě na našem jevišti a toto představení budeme online streamovat na našem Youtube kanálu. A začneme oblíbenou pohádkou Fuj je to!, kterou pro nás napsal Vít Peřina, režírovala ji Míša Homolová a hlavní roli psa Haryka hraje Karel Růžička, který byl za svůj výkon oceněn nominací na Cenu Thálie 2020! Tuhle půvabnou pohádku o pejskovi, který se zatoulal, si můžete online pustit v neděli 6. prosince přesně v 17 hodin. Odkaz na sledování: https://youtu.be/e7Exhkd0JSA Nebo můžete sledovat přímo...

PŘEDPRODEJNÍ POKLADNA OTEVŘENA

02/12/20

Milí diváci, opět pro vás otvíráme předprodejní pokladnu a spouštíme prodej vstupenek na měsíc leden. Pokladna bude otevřena od úterý do pátku vždy od 13:00 do 17:30.

V PROSINCI BUDEME HRÁT ONLINE

25/11/20

Naším divadlem zase začíná znít hudba a na jevišti se zkouší ostošest! Proč? Protože jsme se pro vás rozhodli hrát, a to v prosinci alespoň online cestou na našem Youtube kanále. V předvánočním čase budete moci zhlédnout inscenaci Štědrý den malého Jakuba, a to hned dvakrát – 6. a 20. prosince vždy v 17 hodin. V plánu je také online premiéra pohádky Utíkej, myško, utíkej!, která se měla odehrát původně v dubnu, poté v červu a nakonec v září, bohužel ani v jednom termínu to z důvodů platných opatření nebylo možné. Na premiéru se můžete dívat v pátek 11. prosince v 17 hodin a na reprízu v neděli 13. prosince také v 17 hodin. Všechna představení budou pro diváky vysílána zdarma. ...

NOC DIVADEL UŽ DNES!

21/11/20

Noc divadel je speciálním dnem vždy, letos to ale platí dvojnásob! Nepotkáme se totiž u nás v divadle, ale v online prostoru. Natočili jsme pro vás úplně speciální tajnou prohlídku divadla, kterou můžete sledovat v premiéře dnes v 18 hodin na našem Youtube kanále nebo přímo tady:

NOC DIVADEL BUDE ONLINE

12/11/20

Aktuální situace nám sice nedovoluje uspořádat pro vás jako vždy mimořádný program v rámci Noci divadel, na který jste byli zvyklí v minulých letech, ale to nás rozhodně neodradilo! Noc divadel letos připadá na sobotu 21. listopadu, kdy vám ve večerních hodinách (bude včas upřesněno) na našem Youtube a také na Facebooku pustíme speciální prohlídku divadla, při které se podíváte tam, kam byste se ani při běžné prohlídce nepodívali. Tak nás sledujte, ať vám to neuteče!

ODKAZ PRO SLEDOVÁNÍ CEN THÁLIE

12/11/20

Milí diváci, kdo by chtěl v sobotu 14. listopadu od 20 hodin fandit našemu Karlu Růžičkovi, může sledovat přímý přenos, který bude probíhat na Youtube, a to konkrétně na tomto odkazu: https://youtu.be/-6MM7QbgX4M Tak fanděte s námi!

NOMINACE NA CENU THÁLIE PRO KARLA RŮŽIČKU!

03/11/20

Herecká asociace v pondělí 2. listopadu zveřejnila nominace na letošní Ceny Thálie a my nemůžeme být šťastnější, že je mezi nimi i náš herec Karel Růžička, a to za roli psa Haryka v inscenaci Fuj je to! Porota k jeho výkonu uvedla: "Karel Růžička patří k nepřehlédnutelným oporám Divadla loutek Ostrava a dokazujete to i v případě inscenace Fuj je to!, v níž velmi přesvědčivě ztvárňuje psa Haryka. Sugestivně oživuje dřevěnou loutku čtyřnohého hrdiny a vytváří tak dokonalou iluzi pohybu, který doprovází pestrou škálou věrně imitovaných psích zvuků. S hravostí i vtipem tak oslovuje diváky napříč generacemi." Kvůli aktuální situaci se nemůže uskutečnit předávání cen v Národního divadlo, ale proběhne online přenos, a to 14. listopadu ve 20:00. Karlovi moc gratulujeme a držíme pěsti!...

INFORMACE K PŘEDPRODEJNÍ POKLADNĚ

23/10/20

Milí diváci, zakoupené vstupenky na představení, která byla zrušena, můžete osobně v pokladně vrátit v neděli 25. 10. od 9 do 10 hodin. Od 26. 10. až do odvolání bude předprodejní pokladna uzavřena. Vstupenky můžete vrátit také elektronickou cestou, a to tak, že na adresu podatelna@dlo-ostrava.cz zašlete kopii vstupenky a číslo účtu, na který zašleme vratku za vstupné.