Novinky

Východ, západ a les - loutkářský art camp je tu!

14/06/22

Loutkářský art camp pro všechny nadšené výtvarníky a amatérské herce. Kdy: Od 1. do 5. srpna 2022 Co: Každý den se potkají vybraní zájemci na alternativní scéně našeho divadla s japonským loutkářem Noriyukim Savou a budou si společně povídat i tvořit. Čas: 9:00 - 16:00 Cena: 2500,-/osoba Věk: 10-15 let Jídlo: budeme mít dobrý společný oběd a svačinu, k dispozici bude i dost pití Zájemci posílejte krátký motivační dopis s uvedením jména, příjmení, věku, emailového kontaktu, telefonického kontaktu a s odpovědí na otázku Proč se chci art campu účastnit? na email produkce@dlo-ostrava.cz Vybrané účastníky oslovíme s dalšími podrobnostmi emailem.

PIMPRLÉTO 2022 SE BLÍŽÍ

09/06/22

Náš Amfiteátr letos opět nebude zahálet ani o prázdninách. Po krátké pauze na začátku července otevře své brány, přivítá diváky a začne Pimprléto 2022. Startujeme 17. července a končíme až v neděli 14. srpna. Na malé i velké příznivce pohádkového divadelního světa čeká bohatý program doplněný v letošním roce o tvůrčí dílny pro veřejnost během dopoledních hodin a dokonce o výtvarný art camp s japonským loutkářem. Každý pátek na diváky čekají koncerty, pohádkové představení v amfiteátru pak každou sobotu i neděli. Kompletní program najdete TADY. Těšíme se na vás! Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Ostrava, obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR....

Den dětí 2022 aneb Myši patří do loutek

19/05/22

Den dětí pro vás letos chystáme na neděli 29. května 2022. Přijďte k nám strávit celé odpoledne se zvířátky z naší nejnovější pohádky Myši patří do nebe. Co pro vás letos chystáme? 15:30 Tvůrčí dílny pro veřejnost v amfiteátru divadla Výtvarná dílna zaměřená na tvorbu papírových loutek. Děti si loutku samy vyrobí a výtvor si můžete odnést domů! Výrábět budeme jednoduché myšky nebo lišky. 16:30, 17:00 a 17:30 Myší pohádky na přání Loutková minipohádka před divadlem od 15:30 Myší fotokoutek Souběžně bude probíhat Myší autogramiáda - podepíše se vám nejspíš samotná myška Šupito a možná přijde i Bělobřich. Také naše Loutková kavárna se připojí s programem - chystají workshop zdobení cupcake, jehož účastníci dostanou balónek a sladké překvapení na závěr. A jako každý rok, budou před divadlem a...

Spolu za kulturou

22/04/22

Divadlo loutek Ostrava se připojilo k akci Ostravské univerzity Spolu za kulturou. Díky akci získáte vstupenky za opravdu výhodnou cenu. Akce platí od 14. dubna do 30. června 2022. 1+2 další vstupenky za poloviční cenu. Vezměte své kamarády nebo příbuzné k nám do divadla! A pozor akce platí nejen pro studenty, také pro zaměstnance univerzity. Nejste student nebo zaměstnanec Ostravské? Možná někdo z vašich kamarádů nebo příbuzných je. Zajděte si na kulturu společně. Tešíme se na vás!

Šestý ročník Ostravské lokálky v Divadle loutek

07/04/22

8. a 9. dubna projede naším divadlem Ostravská lokálka. Od pátku se u nás potkají dětské soubory z různých částí MS kraje. Přijedou děti z Ostravy, Třince, Frýdlantu nad Ostravicí, Opavy i Českého Těšína. Děti z českotěšínského souboru dokonce zahrají v polštině. Samotná vystoupení dětských divadelních souborů doplní odborně vedené workshopy pro dětské účastníky i jejich vedoucí – pedagogy. Lokálka je také přehlídka soutěžní, takže vítězové vystoupí na celostátní přehlídce Dětská scéna ve Svitavách. Těšíme se na víkend, na všechna představení, na workshopy a semináře, ale hlavně na společná setkání, povídání, ukázky tvorby, inspiraci a nová přátelství, která k nám lokálka přiveze.

Tvůrčí dilna rozveselila maminky a děti z Ukrajiny

25/03/22

V pátek 25. března odpoledne proběhla na alternativní scéně Divadla loutek rodinná loutkářská dílna pro maminky a děti z Ukrajiny. Při sledování krátké loutkové pohádky a následné tvorbě maňáska na prst zapomněly děti i maminky na chvíli na všechny zážitky posledních týdnů (a že to u některých bylo potřeba). Těšili jsem se hlavně ze společné hry, tvorby a spolupráce. Dílny pro veřejnost pořádá naše divadlo pravidelně a to dokonce už více než 10 let. Dílny jsou součástí pravidelného programu pro školy i veřejnost.

Divadlo loutek Ostrava se připojilo k akci SVĚTLO PRO MARIUPOL / Світло надії для Маріуполя / Light for Mariupol

23/03/22

Naše divadlo se 21. března připojilo k akci Světlo pro Mariupol / Світло надії для Маріуполя / Light for Mariupol. Mariupol se stává symbolem utrpení napadené Ukrajiny. Stovky tisíc lidí jsou ve městě uvězněny a bombardovány bez přístupu k vodě, teplu a jídlu, bez bezpečné možnosti uniknout. Trosky tamního divadla se dvěma nápisy "DĚTI", pod nimiž se stále nachází přes tisíc lidí, jsou symbolem brutality a bezohlednosti agrese ruských vojsk. Naše divadlo se připojilo k celorepublikové akci na podporu Mariupolu. Mezi 18:30 - 20:30 hodinou vybarvily malá Anička s maminkou křídou před vstupem do našeho divadla světelný nápis "děti" a rozsvítili svíčky u takto vzniklého pietního místa. Celý večer na místo přicházeli lidé a postupně zapalovali svíčky kolem nápisu, až jej celý obložili....

Aktuální změny podmínek pro návštěvu divadla

15/03/22

Od pondělí 14. 3. 2022 již neplatí povinnost mít nasazenou ochranu nosu a úst (respirátor či roušku). Divadelní představení se mohou konat a počet přítomných diváků není omezen. Těšíme se na vás!

Změna dopravní situace u divadla

18/02/22

Ulice Pivovarská bude kvůli výstavbě nové budovy v oblasti Nových Laubů v sobotu 19. února a v neděli 20. února uzavřená. Průchod k divadlu by měl zůstat neomezený od Černé louky. Omezení se týká pěších a také průjezdu. Prosíme dbejte zvýšené opatrnosti a raději si vyhraďte dost času na příchod k divadlu. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení

Představení v neděli 13. února se ruší

11/02/22

S ohledem na aktuální situaci kolem onemocnění covid v divadle jsme nuceni zrušit všechny představení v neděli 13. února a to na obou scénách divadla. Již zakoupené vstupenky je možné vrátit na pokladně DLO. Pokud jste vstupenky zakoupili on-line, a my tak na vás máme kontakt, budeme se snažit s vámi spojit. Využít můžete telefonní číslo: 596 100 501 nebo e-mail: predprodej@dlo-ostrava.cz Omlouváme se za možné komplikace a děkujeme za pochopení!