Novinky

PŘEDPRODEJNÍ POKLADNA OTEVŘENA

02/12/20

Milí diváci, opět pro vás otvíráme předprodejní pokladnu a spouštíme prodej vstupenek na měsíc leden. Pokladna bude otevřena od úterý do pátku vždy od 13:00 do 17:30.

V PROSINCI BUDEME HRÁT ONLINE

25/11/20

Naším divadlem zase začíná znít hudba a na jevišti se zkouší ostošest! Proč? Protože jsme se pro vás rozhodli hrát, a to v prosinci alespoň online cestou na našem Youtube kanále. V předvánočním čase budete moci zhlédnout inscenaci Štědrý den malého Jakuba, a to hned dvakrát – 6. a 20. prosince vždy v 17 hodin. V plánu je také online premiéra pohádky Utíkej, myško, utíkej!, která se měla odehrát původně v dubnu, poté v červu a nakonec v září, bohužel ani v jednom termínu to z důvodů platných opatření nebylo možné. Na premiéru se můžete dívat v pátek 11. prosince v 17 hodin a na reprízu v neděli 13. prosince také v 17 hodin. Všechna představení budou pro diváky vysílána zdarma. ...

NOC DIVADEL UŽ DNES!

21/11/20

Noc divadel je speciálním dnem vždy, letos to ale platí dvojnásob! Nepotkáme se totiž u nás v divadle, ale v online prostoru. Natočili jsme pro vás úplně speciální tajnou prohlídku divadla, kterou můžete sledovat v premiéře dnes v 18 hodin na našem Youtube kanále nebo přímo tady:

NOC DIVADEL BUDE ONLINE

12/11/20

Aktuální situace nám sice nedovoluje uspořádat pro vás jako vždy mimořádný program v rámci Noci divadel, na který jste byli zvyklí v minulých letech, ale to nás rozhodně neodradilo! Noc divadel letos připadá na sobotu 21. listopadu, kdy vám ve večerních hodinách (bude včas upřesněno) na našem Youtube a také na Facebooku pustíme speciální prohlídku divadla, při které se podíváte tam, kam byste se ani při běžné prohlídce nepodívali. Tak nás sledujte, ať vám to neuteče!

ODKAZ PRO SLEDOVÁNÍ CEN THÁLIE

12/11/20

Milí diváci, kdo by chtěl v sobotu 14. listopadu od 20 hodin fandit našemu Karlu Růžičkovi, může sledovat přímý přenos, který bude probíhat na Youtube, a to konkrétně na tomto odkazu: https://youtu.be/-6MM7QbgX4M Tak fanděte s námi!

NOMINACE NA CENU THÁLIE PRO KARLA RŮŽIČKU!

03/11/20

Herecká asociace v pondělí 2. listopadu zveřejnila nominace na letošní Ceny Thálie a my nemůžeme být šťastnější, že je mezi nimi i náš herec Karel Růžička, a to za roli psa Haryka v inscenaci Fuj je to! Porota k jeho výkonu uvedla: "Karel Růžička patří k nepřehlédnutelným oporám Divadla loutek Ostrava a dokazujete to i v případě inscenace Fuj je to!, v níž velmi přesvědčivě ztvárňuje psa Haryka. Sugestivně oživuje dřevěnou loutku čtyřnohého hrdiny a vytváří tak dokonalou iluzi pohybu, který doprovází pestrou škálou věrně imitovaných psích zvuků. S hravostí i vtipem tak oslovuje diváky napříč generacemi." Kvůli aktuální situaci se nemůže uskutečnit předávání cen v Národního divadlo, ale proběhne online přenos, a to 14. listopadu ve 20:00. Karlovi moc gratulujeme a držíme pěsti!...

INFORMACE K PŘEDPRODEJNÍ POKLADNĚ

23/10/20

Milí diváci, zakoupené vstupenky na představení, která byla zrušena, můžete osobně v pokladně vrátit v neděli 25. 10. od 9 do 10 hodin. Od 26. 10. až do odvolání bude předprodejní pokladna uzavřena. Vstupenky můžete vrátit také elektronickou cestou, a to tak, že na adresu podatelna@dlo-ostrava.cz zašlete kopii vstupenky a číslo účtu, na který zašleme vratku za vstupné.

NEHRAJEME DO 3. LISTOPADU

20/10/20

Milí diváci, v tuto chvíli je jisté, že nebudeme hrát pro veřejnost i pro školy minimálně do konce nouzového stavu, tedy 3. listopadu. Představení Muminci: Čarodějův klobouk 1. listopadu je ZRUŠENO. Vstupenky můžete vrátit na pokladně nebo napsat na e-mailovou adresu podatelna@dlo-ostrava.cz. Tam zašlete kopii vstupenky, č. účtu a kód banky, na který zašleme vratku za vstupné. Zároveň POZASTAVUJEME prodej vstupenek na listopad. Věříme, že budeme moci prodej brzy znovu rozjet. Dávejte na sebe pozor a zůstaňte doma, ať se můžeme brzy zase společně setkávat!

MAJÁK ČESKÉ KULTURY SVÍTÍ I U NÁS

12/10/20

Dnes, 12. 10. 2020 rozsvěcíme spolu s ostatními kulturními subjekty majáky české kultury. Symbol sounáležitosti kulturních institucí a subjektů. Svítíme na znamení, že kulturu nenecháme ztroskotat. #majakceskekultury #kulturunezastavis Za touto pěknou symbolickou akcí stojí Cirk La putyka a my se s radostí připojujeme a svítíme pro vás tam, kde bychom jinak hráli.

V NEDĚLI HRAJEME V ŘÍJNU NAPOSLED

08/10/20

Už se nám to ani nechce psát, ale je to bohužel smutná realita - od pondělí na 14 dní zase zavíráme divadlo. Kdo si chce ještě naposledy užít živé setkání s námi, prosím, přijďte za námi tuto neděli 11. 10.! Budeme pro vás s láskou a radostí hrát: 10:00 a 15:00 Pohádky o mašinkách 10:30 a 15:30 Fuj je to! A naopak rušíme tato představení: 18. 10. Kocourek Modroočko 18. 10. Hrnečku, vař! 22. 10. Bato a Lato 23. 10. Bato a Lato 25. 10. Dášeňka 25. 10. Vyrob si svou loutku Vstupenky si můžete vyměnit nebo si nechat vrátit vstupné. S dalšími informacemi se vám brzy ozveme! Držte se ve zdraví a těšíme se na viděnou v neděli!