Novinky

DLO ožije tancem

21/10/14

Ve středu 29. října bude patřit od 19 hodin hlavní scéna našeho divadla tanci. Choreografie s názvem ENDLESS REFILL vznikla v koprodukci Černá Vanĕk Dance & La-Trottier Dance Mannheim. Režie a choreografie: Karel Vaněk a Eric Trottier Tanec: Lukas Lepold, Eric Trottier, Karel Vaněk, Tobias Weikamp Cena vstupenky: 150,- Karel Vaněk, český tanečník a choreograf působící od počátku devadesátých let v Německu, nalezl v posledních letech svůj pražský umělecký domov v holešovickém Studiu ALTA. V pondělí 27. října zde uvede českou premiéru svého nejnovějšího, tentokrát silně politicky angažovaného, projektu – Endless Refill, který si bere na mušku zdánlivou nekonečnost všech možných zdrojů. 29.10. uvede toto představení Divadlo loutek v Ostravě. Název tanečního představení Endless Refill...

Byli jsme na výstavě Život bez bariér

14/10/14

Jelikož je jedním z našich milých partnerů i ostravské výstaviště, zúčastnili jsme se výstavy Život bez bariér.

Divadlo bořilo bariéry i v nemocnicích, školách a speciálních zařízeních

06/10/14

1. 10. 2014, Ostrava – Festival Divadlo bez bariér 2014 nese podtitul „festival divadelní tvorby překonávající hranice mezi námi a v nás“. Jednou z bariér může být i fakt, že se někteří diváci nemohou do divadla dostat, protože například leží v nemocnici. I tato bariéra je ale překonána, protože festivalový program cestuje i do nemocnic a dalších zařízení. Ateliér výchovné dramatiky pro neslyšící z Divadelní fakulty JAMU Brno pracuje s dětmi se sluchovým postižením. Těm zahrají své Knižní pohádky. S dětmi se potkají například v centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek nebo ve Speciální škole a zařízení pro sluchově postižené v Ostravě–Porubě. Občanské sdružení ASI-milovaní přivezlo do Ostravy své interaktivní programy výchovy k aktivnímu občanství a v Základní škole v...

DIVADLO BEZ BARIÉR 2014 - čtvrtek

03/10/14

Objektivem Romana Poláška

DIVADLO BEZ BARIÉR 2014 - středa

02/10/14

Festivalová středa objektivem Romana Poláška

DIVADLO BEZ BARIÉR 2014 - úterý

01/10/14

A jaké bylo festivalové úterý, na kterém byla mimo jiné uvedena naše premiéra inscenace OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ? Podívejte se na fotografie Romana Poláška!

DIVADLO BEZ BARIÉR 2014 - pondělí

30/09/14

Festival divadelní tvorby překračující hranice mezi námi a v nás. Festivalové pondělí objektivem Romana Poláška.

Přijďte v neděli na Královnu Koloběžku a na Aiku

27/09/14

Pokud jste se ještě nestihli přijít podívat na novou inscenaci pro nejmenší s názvem AIKA ZE ZTRACENÉ POHÁDKY, určitě to napravte tuto neděli, kdy pro Vás Aiku zahrajeme na alternativní scéně v 10:30 a v 15:30. Na hlavní scéně pak budeme hrát známou KRÁLOVNU KOLOBĚŽKU PRVNÍ - v 10:00 a v 15:00.

Marvin si veze z festivalu v Bystrici 1. místo!

26/09/14

Čtvrtek 25. září byl úspěšným dnem pro Divadlo loutek! S naší unikátní inscenací Marvin, kterou režíroval Duda Paiva, jsme se zúčastnili loutkářského festivalu Bábkarská Bystrica, kde jsme zaujali porotu natolik, že nám byla udělena vítězná Cena dětské poroty! Moc děkujeme porotě a gratulujeme týmu DLO za krásnou reprezentaci :)

Festival zahájila vernisáž Michaely Pospíšilové Králové

25/09/14

Ve středu 24. září byl pomyslně zahájen festival Divadlo bez bariér 2014 na vernisáži výstavy Michaely Pospíšilové Králové s názvem UPROSTŘED ČASŮ. V kavárně multižánrového centra současného umění Cooltour můžete výstavu vidět až do konce října.