Novinky

Nové dětské studio už je plně obsazeno

10/12/18

Kapacita nové skupiny našeho dětského divadelního studia je tímto zcela naplněna! Velmi děkujeme za obrovský zájem, který jste o naše dětské studio projevili, na nové členy se budeme těšit v novém roce a na všechny ostatní třeba na některém z představení dětského studia.

Nové tituly – dobrodružná fantasy z plastu či Smetanova klasika?

06/12/18

Z provozních důvodů jsme upravili plán premiér na sezónu 2018/2019. Místo příběhu o děvčátku Momo (který přesouváme do dalších sezón) uvedeme 15. února na alternativní scéně dobrodružnou fantasy pohádku Pavla Gejguše a Marka Pivovara pro děti od sedmi let s názvem Plasťáci útočí. Duben zůstává ve znamení Astrid Lindgrenové - inscenaci Ronja, dcera loupežníka v režii Martina Tichého uvedeme na hlavní scéně 5. dubna. O poslední premiéru sezóny se postará Marek Zákostelecký, který si pro loutkové zpracování vybral Smetanovu Prodanou nevěstu. Původně plánovaná premiéra Pohádky o mašinkách se přesouvá do další sezóny na listopad roku 2019....

Divoký západ bratří Formanů i zeleninový orchestr - připravujeme 13. ročník Spectaculo Interesse

06/12/18

Už nyní se chystáme na nadcházející ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. Na konci listopadu jsme ukončili přihlašování do programu 13. ročníku, který bude probíhat od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. O účast na festivalu projevilo zájem více než 130 souborů z celého světa, jmenujme například Argentinu, Čínu, Izrael, Finsko, Indonésii, Brazílii či Kanadu. Dramaturgyně našeho divadla navíc v uplynulém roce navštívila řadu tuzemských i zahraničních loutkářských festivalů, kde aktivně vyhledávala zajímavé divadelní projekty, jež by chtěla ostravskému publiku představit. Dramaturgickou radu nyní čeká složitá práce při výběru těch nejlepších inscenací, které nakonec zařadí do týdenního programu festivalu Spectaculo Interesse. Již nyní lze zmínit například...

Příští týden slavíme 65. narozeniny, k té příležitosti chystáme ojedinělou inscenaci pro batolata

06/12/18

V pátek 14. prosince oslaví Divadlo loutek Ostrava 65 let od svého založení v roce 1953. Tématem slavnostního večera bude „Divadlo loutek z odvrácené strany“. Kromě večerního programu chystáme také dopolední premiéru nové inscenace, která k příležitosti narozenin vznikla. V 10 hodin se veřejnosti na alternativní scéně poprvé představí postavičky Bato a Lato ze stejnojmenné inscenace. Účastnit se jí mohou již půlroční batolata. Nová inscenace s názvem Bato a Lato vznikla k příležitosti oslav šedesáti pěti let od založení Divadla loutek Ostrava a premiéru bude mít v pátek 14. prosince v 10 hodin na alternativní scéně. Výjimečná je věkem diváků, pro které je určena. Účastnit se jí totiž mohou děti od půl roku do dvou let. „Spíše než o inscenaci bychom měli hovořit o instalaci. Půjde o první...

Výstava PROLOMENÍ 14 ve foyer divadla

19/11/18

Ve foyer našeho divadla můžete až do 13. prosince zhlédnout výstavu výtvarných prací klientů a přátel centra psychosociální pomoci MENS SANA. Vernisáž proběhla v úterý 13. listopadu v 17.00.

FOTO: Československá Noc divadel 2018

19/11/18

V sobotu 17. listopadu se naše divadlo účastnilo celoevropské akce s názvem Noc divadel. Letos nesla podtitul "Československá", a tak jsme se na tvorbě programu spojili s kolegy z Bábkového divadla Košice. Po slovenské pohádce O rytierovi bez koňa a workshopu po představení následovala inscenace DLO Nastupovat! Děják z rychlíku s prohlídkou loutek a kulis na jevišti.

Herec Karel Růžička oceněn na Festivalu divadel Moravy a Slezska

12/11/18

Herec našeho divadla Karel Růžička získal na Festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně cenu poroty za loutkoherecký výkon v inscenaci Stříhali dohola Josefa Kainara. Karle, gratulujeme!

FOTO: Stříhali dohola Josefa Kainara v Českém Těšíně

06/11/18

Inscenace Stříhali dohola Josefa Kainara má za sebou dnešní uvedení v Českém Těšíně na Festivalu divadel Moravy a Slezska 2018. Jeho kroky už nyní směřují do našeho hlavního města na divadelní přehlídku Ostrava v Praze.

FOTO: Tajný deník Adriana Molea - premiéra

02/11/18

Máme to za sebou. Premiéra TAJNÉHO DENÍKU ADRIANA MOLEA, v režii Václava Klemense, je úspěšně za námi. Adriane, hodně štěstí na jevišti našeho divadla!

Výzva k podání nabídky: Pronájem Galerie loutek - občerstvení - PRODLOUŽENO

17/10/18

Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku s názvem: PRONÁJEM GALERIE LOUTEK - OBČERSTVENÍ. Potřebné dokumenty a přesné znění výzvy naleznete ke stažení zde. Lhůta pro podání písemných návrhů končí 13. 12. 2018 v 15.00 hodin. Rozhodnutí k výzvě naleznete zde.