SOUTĚŽ

VELKÁ SOUTĚŽ DIVADLA LOUTEK OSTRAVA PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

Startuje velká soutěž Divadla loutek pro školky a školy, které navštívily naše představení. Může se do ní zapojit každá mateřská školka a základní škola, která navštíví představení v divadle loutek.

 

Jak se zúčastnit?

Vytvořte ve své škole nebo školce výtvarný projekt na téma jakéhokoli představení, které jste navštívili u nás v divadle. Inspirujte se představením, loutkami, kostýmy, kulisami, čímkoli,  co vás napadne. Využít můžete jakoukoli techniku,výsledkem ale musí být obrázky o velikosti maximálně A2, lépe A4 (běžný výkres).  

Kreslete, malujte, tiskněte… Použijte pastelky, tempery, prstové barvy, voskovky nebo techniky kombinujte. Můžete také stříhat a lepit. Nápadům se meze nekladou. Budeme hodnotit nejen zajímavé ztvárnění, ale také originalitu. Jen nezapomeňte, aby vše bylo barevné a hlavně inspirované návštěvou u nás v divadle.

 

Kam a jak se přihlásit?

Fotografie svých barevných výtvorů s námětem návštěvy u nás v divadle zasílejte emailem na adresu: nabor@dlo-ostrava.cz. Soutěžit můžete až do 30. května 2022. Do předmětu e-mailu prosím uveďte Školy/Školky soutěží s DLO. A nezapomeňte prosím uvést odkud jste a také, která třída soutěží i na koho se obrátit, tj. jméno školy, třídu a email na učitele, kterého můžeme kvůli soutěži kontaktovat.

 

Soutěžíme ve dvou kategoriích a to:

1. Mateřské školy
2. Základní škola

Vítězné třídy tedy budou dvě a to každá v jedné kategorii.

Pozor, každá třída se může přihlásit jen jednou, zaslat ale můžete více obrázků. Takže třeba třída 1.A pošle obrázky ze dvou představení, které u nás navštívila a výtvarně je ztvárnila, 1.B jen z jednoho. Obě jsou z jedné školy, soutěží tedy obě, vyhrát ale může jen jedna třída. Podmínkou účasti v soutěži také je, že třída viděla představení v Divadle loutek Ostrava v době konání soutěže,  tj. v období od ledna 2022 do začátku června 2022.

 

Jaká bude cena?

Hrajete o návštěvu v zákulisí našeho divadla s prohlídkou skladu kulis, procházkou po jevišti a povídáním o tom, jak vzniká inscenace. Podíváte se do řezbářské dílny, do hereckých šaten a budete si moct pohladit naše loutky i vyzkoušet na chvíli jaké to je stát na jevišti - přímo se po něm projdete. Součástí návštěvy bude i možnost focení s loutkami a kulisami z her našeho divadla. Vítězná škola získá také upomínkové předměty našeho divadla.  

 

Kdy budou výsledky?

V průběhu měsíce června vybere porota nejzajímavější projekty a z nich vybere výherce.  Výherce zveřejníme na našich webových stránkách i na našem Facebooku. Děti pak pozveme k nám do divadla na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Z výběru došlých prací bychom rádi uspořádali výstavu ve foyer divadla. Schovejte proto prosím u sebe výtvory své třídy,abychom se s vámi mohli domluvit.

 

Těšíme se na Vaše výtvory!