Bouře

Jedna z nejlaskavějších her slavného alžbětince, v níž spravedlivě potrestané viny jsou odpuštěny a lásce na první pohled je požehnáno

William Shakespeare

BOUŘE

 

   Dramatická romance Bouře byla poslední velkou hrou W. Shakespeara. V napínavém příběhu jsou obsažena všechna autorova celoživotní témata – vztah otce a dcery, sourozenecká rivalita a nenávist, síla milenecké lásky, mocenské sváry, zrada a pomsta, smysl odpuštění... Reálný svět se v ní prolíná s nadpřirozeným podobně jako ve Snu noci svatojánské.

   Inscenací Bouře se DLO připojuje k ostravské sérii shakespearovských premiér, uvedených k uctění čtyřsetletého výročí autorova úmrtí.

 

Úprava a režie:  Václav Klemens

Překlad: Jiří Josek

Výprava: Marta Roszkopfová

Hudba: Tomáš Rossi

Dramaturgie: Jana Pithartová

Hráli: Richard Liberda, Karel Růžička, Ivan Feller nebo Václav Klemens, Aleš Petrič, Robin Ferro, Martin Legerski, Ondřej Beseda, Petr Sedláček, Ivo Marták, Eva Štěpandová nebo Aneta ČervenáLenka Sedláčková, Lenka Pavlíčková a Lenka Macharáčková

Od 12 let

 

Premiéra 29. dubna 2016 na hlavní scéně, naposledy uvedeno 4. 3. 2020

 

NOVINKA

K představení je možno objednat si dramatickou dílnu přímo do vaší školy. Před návštěvou divadla lektoři žáky formou dramatických her připraví na vnímání vrstevnatého textu jednoho z nejvýznamnějších světových dramatiků. Žáci si vyzkouší text pohybově a herecky interpretovat, což může vést k hlubšímu zájmu o Shakespearovo dílo. Dílna je vedena v souladu s požadavky RVP ZV a rozvíjí mnohé klíčové kompetence u žáků (k učení, řešení problémů, komunikativní, sociální a personální a občanské).