Cesta do Vánoc

Loutky v nemocnici


Nechte se spolu s dětmi unést příběhem o stvoření světa a narození Ježíše, který ožívá v nové inscenaci souboru Loutky nemocnici. Diváci spolu s herci a loutkami putují, stejně jako ve starých barokních hrách, biblickými příběhy až společně dorazí do Vánoc. Do těch letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém, a kde na Štědrý den najdeme i skutečný smysl Vánoc. Pod stromek, který se odráží v barevných vitrážích slavnostně nazdobených kostelů a v oknech našich obýváků.

Výtvarná Inscenace kombinuje klasické velké marionety, loutky javajkového typu, velké loutky se spodovým vedením i originální maňásky spolu s hereckou akcí. Představením se line živá hudba a zpěv tradičních koled i původních vánočních písní...

Divadlo se stane vesmírem, ve kterém se proplete minulost se současností do radostného těšení se právě na ty letošní Vánoce. Ať jsou pro nás stejné jako každý rok, anebo jsou letos v lecčem jiné a víc, než kdy jindy si vážíme možnosti setkat se ve zdraví a pokoji se svými blízkými na Štědrý den.

 

scénář a režie: Marka Míková

návrhy loutek a scéna: Iva Bartošová

výroba loutek: Václav Krčál, Marcela Krčálová

hudba a texty: Marka Míková, Matyáš Míka, Markéta Labusová a Ivan Wiesner

Světelný design: Šimon Kočí

Hrají: Hana Grančičová, Natálie Havlová, Kryštof Míka, Jáchym Sůra, David Bolech, Markéta Labusová

producent:: Jakub Matějka

 

Cesta do Vánoc je novou inscenací souboru Loutek v nemocnici a Centra českého loutkářství. Na představení společně s kmenovými členy souboru spolupracují i další loutkáři z řad studentů a absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze.

Soubor Loutky v nemocnici již 17 let prostřednictvím loutkových představení pomáhá hospitalizovaným dětem, aby se zase smály. Ročně realizuje téměř tisíc návštěv malých marodů v nemocnicích a léčebnách po celé republice.

Představení je určeno rodinnému publiku a dětem od 5 let.


Představení je věnováno dětem, které byly, nebo jsou, hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních a jejich blízkým. I tyto děti bychom rádi pozvali na představení právě ve vašem městě. Vídáme se s nimi pravidelně v místní nemocnici a rádi bychom jim během našich návštěv u nemocničního lůžka mohli říci: „Brzy se uzdrav, uvidíme se spolu v divadle!“.