Čtyři pohádky s vlky za vrátky

Tři české pohádky - Červená Karkulka a vlk, Tři prasátka a vlk,Sedm kůzlátek a vlk - a jedna japonská - Chlapec a vlci - v jednom představení

Noriyuki Sawa a Hermína Motýlová

ČTYŘI POHÁDKY S VLKY ZA VRÁTKY

 

Není vlk jako vlk v pohádkách známých i neznámých

Vlčí zuby a vlčí oči se objevují ve všech čtyřech pohádkách,které si k inscenování zvolil hostující japonský režisér a výsostný loutkář Noriyuki Sawa.

Tři známé klasické evropské pohádky spojuje se čtvrtou japonskou pohádkou postava vlka, s nímž se jednotliví hrdinové v různých situacích setkají. Loutky a masky, loutkářská fantazie, výtvarné obrazy, hudba a písničky vytvářejí inscenaci plnou humoru a vtipu. Japonská pohádka Chlapec a vlci zavoní asijskou poetikou, je silně pocitová a probouzí v dětském publiku i tiché zamyšlení. Inscenace plná komických a nečekaných situací, skvělých hereckých výkonů a vtipně výtvarně řešených loutek nenechá dětské diváky ani chvíli vydechnout.

 

Režie a výprava: Noriyuki Sawa j. h.

Hudba: Tomáš Rossi

Dramaturgie: Hermína Motýlová

Hráli:
Eva Baláková nebo Jana Zajacová, Ivo Marták, Aleš Petrič, Jan Smyček

Divadlo loutek uvedlo inscenaci na mezinárodních festivalech v Katovicích (2005, 2006), v srpnu 2005 na loutkářském festivalu v Chuncheonu v Jižní Koreji, na mezinárodním festivalu Iida Puppet Festa 2007 v Japonsku a v Sapporu roku 2008.

 

Premiéra 25. února 2005, naposledy uvedeno 21. května 2015