Dášeňka

Pohádkové divadlo pro milovní(č)ky psů

Karel Čapek - Karel František Tománek - Marek Zákostelecký

DÁŠEŇKA

 

   „Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, usoudili jsme, že je to psisko, a protože jsme si přáli mít psí holčičku, dali jsme tomu jméno Dášeňka.“ Tak začíná rozkošná knížka o životě roztomilé foxteriérky od narození a první loužičky. A vypráví také psí pohádky, během nichž Dášeňka dospěje v psí slečnu. Naše hravá inscenace vznikla z lásky k této knížce jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů.

   Ve svérázné adaptaci Karla Tománka a Marka Zákosteleckého nahradila psí mámu, foxteriérku Iris, hned trojice maminek. Totiž... Ony to nejsou úplně psí maminky. Oni to jsou spíš tři pánové. Tři kamarádi, vášniví hráči kuželek, kteří se zrovna chystají na turnaj, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala, za dveřmi se objevila krabice. V té krabici takové malé, bílé nic. A tak naše tři přátele čeká místo turnaje v kuželkách mnohem náročnější úkol: vychovat ze štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu. Kabaret na téma "tři muži a štěně" může začít! 

Jevištní adaptace: Karel František Tománek, Marek Zákostelecký

Režie, scéna, kostýmy a loutky: Marek Zákostelecký

Hudba: Matěj Kroupa

Dramaturgie: Daniela JirmanováKarel František Tománek

Hrají: Ivo Marták, Aleš Petrič, Martin Legerski, Lenka Macharáčková, Jana ZajacováVladimíra Krakovková, Ondřej Beseda a Edita Bandyová

Premiéra 27. ledna 2017 na hlavní scéně. 


Video ČT24 ke zhlédnutí zde.

Článek z online deníku Novinky.cz zde.