Šaryk vzpomíná

Čtyři tankisté, kapitán Kloss a všichni ti druzí psi a soudruzi

Marek Pivovar

ŠARYK VZPOMÍNÁ

 

   Dobrodružná, zábavně krutá expedice do hry, do dětství i do války, na motivy románu Janusze Przymanowského Čtyři tankisté a pes

   Vynikající tvůrčí tým, který na scéně DLO slaví bezkonkurenční úspěchy s inscenací Z Deniku Ostravaka,přišel s novou nůší nápadů, vtipů a divadelních kouzel,tryskajících z originální výchozí invence: Čtyři tankisté a pes! Román a posléze jeden z mála akčních seriálů vysílaných v někdejším východním bloku odkojily dvě generace kluků i mnoha dívek. Absolutně nenostalgickou vzpomínku na ně a na doby,z níž vzešly, prožijete v inscenaci, jejíž ústřední postavou je pes tankové brigády, statečný a mimořádně talentovaný německý ovčák Šaryk, obklopený výše zmíněnými a mnoha dalšími soudruhy. Kromě vtipné a hravé zábavy nabízí inscenace obrazy z válečných a poválečných dějin Střední Evropy, zaostřené neotřelým objektivem důvtipu.

   Autor hry Marek Pivovar (*1964) je český dramatik a dramaturg. Od roku 1994 žije v Ostravě a je dramaturgem činohry Národního divadla moravskoslezského, dva roky byl také dramaturgem činohry Národního divadla v Brně. Je autorem řady dramatizací i původních her. Trvale spolupracuje jako režisér a autor s Českým rozhlasem, občasně s Českou televizí.

 

Režie: Radovan Lipus

Scéna: Marek Pražák

Kostýmy: Eva Kotková

Hudba: Tomáš Rossi

Dramaturgie: Antonín Dvořák a Jana Pithartová

Hráli: Tomáš Rossi, Lukáš Červenka, Aleš Petrič, Ivan Feller, Karel Růžička, Irena Křehlíková, Jana Zajacová, Ivo Marták, Martin Legerski a Antonín Šimela.

 

Premiéra 24. května 2013 na alternativní scéně, naposledy uvedeno 7. května 2018