SI: DEADTOWN - Forman Brothers' Wild West Show | Divadlo bratří Formanů

Divadlo bratří Formanů / The Forman Brothers’ Theatre

Česko / Czechia

Deadtown

story synopsis and script: Ivan Arsenjev, Petr Forman
director: Petr Forman
scenography: Josef Sodomka, Matěj Forman
tent interior design: Matěj Forman
choreography: Veronika Švábová, Marek Zelinka and collective
music and songs: Marko Ivanovič, Jarda Traband Svoboda; La Lettera di Lincoln – Ennio Morricone – arrangement: Jan Hasenöhrl,in cooperation with Czech National Symphony Orchestra
costumes: Andrea Sodomková
animation, film image: Josef Lepša
camera: Jaromír Kačer
sound effects and foley sounds: Michal Holubec, Marek Poledna (Studio Bystrouška)
visual postproduction: i/o post
projection technology: Jan Hrdlička, Jiří Wild (3dsense)
light design: Louise Gibaud, Petr Forman
light concept: Igor Schmidt, Petr ‘Goro’ Horký, Petr Forman
sound concept: Philippe Leforestier, Philippe Tivilier
comedians, illusionists, gunfighters and beautiful ladies: Petr Forman, Veronika Švábová, Marek Zelinka, Jacques Laganache, Daniela Voráčková / Simona Babčáková, Josefína Voverková, Vojta Švejda / Jiří Kniha, Michael Vodenka / Miroslav Kochánek, Ivan ”Zobák” Pelikán, Petr “Goro” Horký, Josef Sodomka / Ivan Arsenjev, Philippe Leforestier, Mitakuye Oyeasin, Jakub Tokoly and Dizzy Gilagio (Didier Castelle, Francois Lezer, Michel Oger, Thierry Malard)
face of the moon: Roberto Magro

Začíná dvacáté století a v magické Praze žije své sny kouzelník a iluzionista, majitel laciného kabaretu. Je posedlý technickými zázraky své doby: filmem,fotografií i chraplavým zvukem fonografu. Nejraději se však ve svých představách prohání po arizonských pláních, popíjí v saloonu s ošlehanými pistolníky a v náručí svírá nespoutané krásky. Alespoň takový obraz o Divokém západě v něm, naivním Evropanovi, zanechaly němé kovbojky a zažloutlé fotografie vyprávějící o daleké zemi. A protože jeho život je neustálým balancováním mezi iluzí a skutečností, není pro něho těžké vydat se na cestu do vysněného světa.

Projektů, které spojují film a divadlo je v dnešní době více, v případě Deadtownu však filmový obraz není jen pozadím nebo ilustrací, ale živým prostředím,vytvářejícím ve spojení s hercem vlastní magickou realitu,inspirovanou světem Karla Zemana.

Tak jako u jiných projektů Divadla bratří Formanů je i tentokrát snahou tvůrců překročit zaběhané hranice a najít nový svět (vždyť putování do Nového světa je i podtitulem názvu představení, byť jde to putování nostalgické, do časů, kdy film měl ještě barvu sépie). Přitom ale nezapomenout na diváka, na emoce, sdělení a silný zážitek. Protože ani tentokrát návštěvník nevstoupí jen do divadla, ale ocitne se v originálním,pouze pro toto představení vytvořeném světě. A až představení skončí, může vejít i na scénu a spolu s herci a dalšími členy divadla strávit v baru, předtím vyhrazeném jen smyšleným postavám divadelního kusu, zbytek večera. A tímto okamžikem sdílené pospolitosti naplnit i hlavní smysl celého projektu.

KOUPIT VSTUPENKU


Divadlo bratří Formanů je už více než čtvrtstoletí jedním z nejvýraznějších uměleckých uskupení českého divadla. Svým netradičním pojetím, stylem práce a poetikou se však z něho zcela vymyká. Kromě bratrů Petra a Matěje Formanových a několika málo stálých členů (Veronika Švábová, Andrea Sodomková, Josef Sodomka, Marko Ivanovič a Ivan Arsenjev), totiž vzniká pro každé představení nový tým, přinášející novou energii a dovednosti.

Divadlo bratří Formanů nemá vlastní budovu ani stálou scénu. Svá představení většinou vytváří ve specifických prostředích, jakými je třeba Divadelní loď Tajemství nebo různé typy mobilních stanů. S tím pak souvisí i nomádský život, který členové divadla vyznávají. Se svými projekty putují nejen po Čechách, ale i po celé Evropě (či USA a Mexiku), kde již odehrály tisíce repríz, často na velmi prestižních místech a festivalech. Tím si vydobyli vysoký kredit a každé jejich další představení je nejen očekáváno, ale vzniká v koprodukci s předními divadelními partnery ve Francii či Belgii. V tom je Divadlo bratří Formanů v českém divadelní prostředí zcela výjimečné. Při svých cestách tedy přirozeně a vytrvale šíří dobré jméno české kultury,sílu její divadelní, výtvarné i loutkářské tradice.


8+
90 min česky / czech
divadelní stan Divadla bratří Formanů - výstaviště Černá louka

PRODUCENT:

Divadlo bratří Formanů

V KOPRODUKCI S:

Théâtre-Sénart, Scène nationale - Lieusaint (France);Théâtre du Manège – Scène nationale – Maubeuge (France); Le Manège Mons – Centre Dramatique  - Mons (Belgium); Parc de la Villette – Paris (France); MCB° Bourges - Bourges (France); MC2 :Grenoble - Grenoble (France); Latitude 50, Pôle des arts du cirque et de la rue - Marchin (Belgium); l'Avant Seine/Théâtre de Colombes - Colombes (France)

ZA PODPORY:

Théâtre de Cornouaille – Scène nationale de Quimper - Quimper (France); Silkeborg Dukketeaterfestival - Festival of Wonder - Silkeborg (Denmark); Festival Internazionale di Andria Castel dei Mondi - Andria (Italy); Città di Andria (Italy); La Ville de Rennes - Rennes (France)

ZA FINANČNÍ PODPORY:

Ministerstvo kultury ČR; Hlavní město Praha

PARTNEŘI: 

C.S.CARGO; Panasonic Business, partner laserové projekce;Messenger; Český národní symfonický orchestr; Studio Bystrouška