SI: LA CAPUTXETA GALACTICA | Insectotropics

Insectotropics

Španělsko (Katalánsko) / Spain

La Caputxeta Galàctica / Galactic Red Riding Hood

Co kdyby Červená Karkulka (La Caputxeta) měla tajný sen, o kterém jsme neměli ani tušení? A co kdyby vlk nebyl jejím nepřítelem, ale naopak pomocníkem na cestě k dosažení tohoto snu? Doprovázeli jste někdy někoho na fantastické cestě? Je Měsíc opravdu tak daleko, jak se zdá? Příběh ukazuje, jak důležité je bojovat za své sny a jaká je hodnota přátelství, tvořivosti a fantazie. 

La Caputxeta Galàctica je multimediální jevištní inscenace založená na známé pohádce o Červené Karkulce, která nabízí svůj jedinečný pohled na oblíbený příběh. Tato multidisciplinární inscenace prozkoumává různé podoby uměleckého výrazu, jejichž kombinací vzniká nová expresivní forma,která vtahuje publikum do děje.

V inscenaci spojují své síly tři videoumělci, dva malíři, hudebník a herečka, kteří společně tvoří „živý“ film tak, aby si diváci mohli vychutnat jeho výsledek promítaný na velké plátno a zároveň vidět, jak vzniká.

Inscenace je dialogem mezi výtvarným uměním, performancí, zvukem, uměním, divadlem a digitální sférou.


Insectotropics je umělecký soubor založený v roce 2011 v Barceloně. Jeho členy jsou zástupci různých uměleckých oborů, kteří experimentují vzájemným proplétáním svých disciplín a svého uměleckého jazyka, aby mohli společně vytvořit multidisciplinární inscenace. Jejich tvorba často propojuje živé video, malbu, divadlo a hudbu. Insectotropics tvoří malíři Xanu a iex, hudebník Tullis Rennie, video průzkumníci VVV,Laia Ribas a producentka Maria Thorson.

9+
45 min
anglicky / English
hlavní scéna / main stage