SI: MA TACHE | Cie O quel dommage

La Compagnie O quel dommage

Belgie / Belgium

Ma tache / Moje místo

concept and writing : Clara Lopez
directed by: Olivier Mahiant
outside eye : Marie Limet
scenography and costumes: Sandrine Clark
music: Gilles Kremer
lights: Sébastien André et Mark Elst
drama advisor: Jean Lambert
construction of the scenery structure: Didier Caffonnette
cast: Clara Lopez and Natalia Weinger

Jedním stiskem rozsvítíte. Světlo vás poslouchá. Není to božské? Světlo zrodilo stín. Naše hrdinka Rita si s ním ráda hraje. Dnes má narozeniny a v jejím bytě se dějí zvláštní věci. Její svět je chladný, čistý, jasný. Všechno je plně pod kontrolou. Najednou ale vypadnou pojistky a denní rutina je pryč. Svět se jí rozpadá pod rukama a fantazie jede na plné obrátky. Někdo se sám pozval na její narozeninovou oslavu. Kdo to je? Co tady dělá? Ma tache je vizuální pouť beze slov,v níž díky hře a síle fantazie přichází stíny k životu.

K inscenaci nás inspirovaly obraty jako „zůstávat ve stínu“, „najít si své místo na slunci“, „někoho osvítit“ nebo „na někoho vrhat stín“. Prostřednictvím hry s těmito symboly chceme nabídnout silné,evokativní, absurdní i poetické obrazy v jednoduchém, dojemném,vtipném a srozumitelném příběhu.

Clara Lopez


Soubor O quel dommage byl založen v roce 2010 a jeho uměleckými režisérkami jsou Justine Moreau a Clara Lopez (absolventky Conservatoire de Liège a École Internationale Lassaad de Bruxelles). Soubor prozkoumává divadelní formu založenou na tělesnosti, gestech a hlasu. Jeho inscenace jsou rozkročeny mezi populární tradicí a inovativním výzkumem a nabízejí klaunské,absurdní a poetické divadlo, které propojuje diváky všech věkových kategorií a národností.

4+
45 min
nonverbal
hlavní scéna / main stage