Vladimíra Krakovková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Janinka)
V. Renč: Perníková chaloupka (Mařenka, Máma, vypravěčka, kolektivní práce)
V. Peřina: Hodina Komenského (Uklízečka, Sob)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

Stříhali dohola Josefa Kainara (Servírka)

 

 

Vzdělání
Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě v činoherním oboru

Předchozí působení
Během studia - Divadlo Petra Bezruče (Naši furianti)
Národní divadlo moravskoslezské (Dalskabáty, hříšná ves)

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 23. 8. 1982.

Výběr z rolí:
Z. Florian: Klauniády (Klaunka)
A. S. Puškin – J. Mikulášková: Ruslan a Ludmila (Ludmila)
Z. a J. Novákovi: Princezna Holubice (Princezna Holubice)
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Hildegardis)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Silná princezna)
P. Nosálek: Ježíš Kristus (Marie)
K. J. Erben: Kytice (Dornička, Panna)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Esklarmonda)
J. Kámal – M. Tůmová: Sněhurka a sedm trpaslíků (Sněhurka)
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Královna Izabela)
I. Petrová: Kašpárek a začarovaná princezna (Princezna Félie)
J. Švarc: Sněhová královna (Sněhová královna)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Lesana)
J. Romanovský – S. Kulhanek: Princezna Majolenka: (Principálka,Ježibába Gába)
H. Motýlová – P. Nosálek: Héraklés/Herkules (Héra)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Titanie)
J. Drda: Hrátky s čertem (Káča)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Marie)
M. Františák podle textů lid. loutkářů: Faust (Mefistál, Wagner,Čert)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
P. Dušová: Domek pro pohádky (Vypravěčka a pohádkové postavy)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
F. Hrubín: Kráska a zvíře (Kráska)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Dívka)

J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Paní z Cibulčini)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Pauline Moleová)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Slepice, Sojka)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (kolektivní práce)
H. Ch. Andersen: Ošklivé káčátko (Pohádka)
A. Jirásek: Lucerna (Hanička)

 

Hostování
V operetách a muzikálech Národního divadla moravskoslezského:
D. Goggin: Jeptišky (Amnésie)
G. a I. Gershwin: Crazy for You (Irene)
P. Burkhard: Ohňostroj (Teta Berta)
P. Markov – J. Brabec – G. Chevallier: Zvonokosy (Hostinská Macarátová)
M. Willson: Music Man (Maud)
J. Voskovec – J. Werich – J. Ježek: Kat a blázen (Consepcion)
J. Stelibský: Ostrov milování (Sylvie)
F. F. Šamberk – K. Hašler: Podskalák (Aurelie)
F. Loewe – A. J. Lerner: My Fair Lady (Paní Pearsová)

Jiné profesní aktivity
Rozhlas: Petr a Lucie (Lucie), Luisa a Lotka (Lotka), Magdaléna (Magdaléna), pohádky, povídky a jiné
Televize: Hrála v inscenacích ostravského studia ČT (Co Hedvika neřekla, Bez ženské a bez tabáku aj.), uváděla seriál Bakaláři.
Externí pedagog Janáčkovy konzervatoře v Ostravě

Záliby
Cestování, skoky padákem, sjíždění řek s partou prima lidí, dobré jídlo a pití, smích!

Obdivované osobnosti
Viktor Preis

Krédo
Všechno nějak dopadne, ve vzduchu to nezůstane.
Don´t worry – be happy.