Umělecký soubor

Václav Klemens

Umělecký šéf

Daniela Jirmanová

Dramaturg

 

 

Daniela Jirmanová vystudovala Divadelní vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Již během studií dramaturgicky spolupracovala s Národním divadlem moravskoslezským, Komorní scénou Aréna, se Západočeským divadlem Cheb či s Janáčkovou konzervatoří v Ostravě. Do roku 2016 působila na pozici dramaturgyně v Divadle Petra Bezruče. 

 

Edita Bandyová

Hudebnice

Aktuální role

O. Ostravski – M. Pivovar – R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)

V. Klemens: Láska s červeným nosem (členka cirkusové kapely)

V. Klemens: O hubaté Doře (Houslistka)

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Mici Angora)

J. Ryšánek-Schmiedtová: Malá Mína zmlsaná (Maminka, hudebnice)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

 

Vzdělání
Absolventka studia houslového oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 1. 9. 1996.
Výběr z rolí a hudebních výstupů:
J. Kovalčuk - V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu ve sviadnovské hospodě L.P. 1715 (Houslistka)
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Houslistka)
A. Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Editka, Houslistka)
I. Škripková: Zpívající housličky aneb Lavuta (Lavuta)
J. Švarc: Sněhová královna (Princezna, zpěv a hra na housle)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Houslistka, Židovka)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Houslistka)
K. J. Erben: Kytice (Pachole, hra na housle)
I. A. Krylov: Trumf (Cikánka, Operní zpěvačka, Houslistka)
J. Drda: Hrátky s čertem (Houslistka, Čertice)
I. Fischer: My se vlka nebojíme (Houslistka, Kravička)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Houslistka)
V. Faltová – D. Lhotová – Z. K. Slabý – S. Chalupová: Kocour Vavřinec - detektiv, sportovec (Otylka)
C. Collodi – I Křehlíková: Pinokio (Cvrček)
V. Peška: Stepující stonožka (Houslistka)
J. R. R. Tolkien – J. Pithartová: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Elfka)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Kukačka)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Pimpinella)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Muzikantka)

J. Pithartová: Nevěsta pro hastrmana (Madla)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Houslistka)
A. Jirásek: Lucerna (Zímová)

Záliby
Muzikantka tělem i duší. Volný čas tráví nejraději se synem na horách.

Libuše Čecháková

STÁLÝ HOST | Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Kmotřička, Sova)

V. Renč: Perníková chaloupka (Ježibaba, kolektivní práce)

 

Vzdělání
Absolventka Janáčkovy konzervatoře Ostrava (1978)

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá v DLO od roku 1978.


Výběr z rolí:
Johannes Doktor Faust (Čert, Mořská příšera)
J. Malík: Míček Flíček (Míček Flíček)
A. A. Milne–M. Koroljev: Medvídek Pú (Kryštůfek Robin)
I. Peřinová: Pohádky na draka (Princezna Karolínka)
J. Černý: Kocour v botách (Janek)
M. Vildman: Krakonošova zahrada (Bára)
J. Mikulka: Začarovaný Krobinián (Mikulka, malá čarodějnice)
F. Pocci–E. Oplištilová: Láryfáry (Mimikáči, sličná vdova)
J. Mikulášková: Klobouk čaruje (Muminek)
J. Vladislav: Popelka (Bára)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Zlatovláska)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Eva, Židovka, Anděl)
P. Nosálek: Ježíš Kristus (Pilátova žena)
J. Kámal–M. Tůmová: Sněhurka a sedm trpaslíků (Štístko)
I. Škripková: Zpívající housličky (Matka)
J. Švarc: Sněhová královna (Loupežnice)
J. Romanovský–S. Kulhanek: Princezna Majolenka (Chůva Klotylda)
I. Fischer: My se vlka nebojíme (Múza, Liška)
M. Františák – texty lid. loutkářů: Faust (Mefisto)
J. R. R. Tolkien–J. Pithartová: Hobit (Bifur, Bofur, Bombur)
P. Dušová: Domek pro pohádky
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Teta, Čarodějnice)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Zajíc)
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Vdova Mastílková)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Babička)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Revírníková, Vrabčice)
P. Mouritzen - P. Palik: Strašpytlík Muko (knihomol Bo, Milka-Knorka)


Krédo

Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.

Aneta Červená

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role:

J. Karafiát: Broučci (Pampeliška)

V. Klemens: Láska s červeným nosem (artistka Mia)

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Kiki)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku (Jana)

I. Procházková: Středa nám chutná (Cilka)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (Vejce)

 

Vzdělání

Maturitu z herectví složila na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Bakalářské studium absolvovala na Divadelní fakultě brněnské JAMU v Ateliéru fyzického divadla.

Božena Homolková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Brouček)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Robot, Mňamňam, Velbloud...)

P. Dvorský: Mráček a Mračoň (Mračoň)

E. Stará, M. Matlovičová: O blýskavém prasátku

I. Procházková: Středa nám chutná (kuchařka Františka)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (Koza, Slepice, Loupežník)

 

Vzdělání
Vystudovala loutkoherectví na pražské DAMU.

Předchozí angažmá
Malé divadlo v Českých Budějovicích

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od roku 1984.


Výběr z rolí:
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (Mračenice, v režii I. Křehlíkové)
K. Novák: O Palečkovi (Maminka, Princezna, Loupežník)
J. a Z. Novákovi: Princezna Holubice (Bazilišek)
J. Synková – J. Schmid: Začarovaný Krobinián (Čarodějnice, Lucinka,Mravenec, Koza)
I. Fischer: Žabákova dobrodružství (Vydra)
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Kalupinka)
O. Daněk: Zvířátka a Petrovští (Bóža Petrovská a její dcera Elvíra)
F. Hrubín: Pohádky (Vypravěčka)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Princezna,Čarodějnice)
I. Hurník: Jak se na co hraje (kolektivní práce)
Evviva Mozart! (Kurtizána)
K. J. Erben: Kytice (Paní, Matka, Zlá sestra)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Skřítek Malodron)
S. Pěničková: Ó-WA-YA (kolektivní práce)
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Beatrice)
J. Kainar: Zlatovláska (Ryba, Krkavci, Mravenci)
M. Zinnerová: Princezna Rozmarýnka (Bludník)
J. Kovalčuk – V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu
ve sviadnovské hospodě L. P. 1715 (Bába Kartuše, Smrt,Fojtová)
A.Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Krásná žena, Marbuel,Kníže)
I. Škripková: Zpívající housličky - Lavuta (Kora)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Anděl, Židovka)
J. K. Tyl.: Strakonický dudák (Zulika, Lesní panna)
R. Chudecká – P. Nosálek: Šípková Růženka (Sudička)
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (Mračenice, v režii P. Nosálka)
I. Křehlíková: Mařenka a Jeníček (Mařenka)
A. Jirásek - M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Libuše, Čarodějnice)
K. J. Erben – H. Galetková – Z. Mikotová: Tři zlaté vlasy děda Vševěda (Sudička)
J. Ibragimov: Stvoření světa (kolektivní práce)
A. S. Puškin: O rybáři a rybce (černé divadlo)
J. R. R. Tolkien – J. Pithartová: Hobit (Dori, Nori, Ori, Oin,Gloin)
P. Dušová: Domek pro pohádky (kolektivní práce)
M. Kownacká: Jak švec Dratvička vysvobodil princeznu (Hofmistryně)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Smrt)
R. Pospíšil: Výlet na ostrov snů (kolektivní práce)
V. Čtvrtek: Víla Amálka (Růženka, Vítr, Veverčák Pizizubka, Ptáček)
A. Jirásek: Lucerna (Kněžna, Babička)

Režie
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků

 

Vladimíra Krakovková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Janinka)
V. Renč: Perníková chaloupka (Mařenka, Máma, vypravěčka, kolektivní práce)
V. Peřina: Hodina Komenského (Uklízečka, Sob)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

 

 

Vzdělání
Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě v činoherním oboru

Předchozí působení
Během studia - Divadlo Petra Bezruče (Naši furianti)
Národní divadlo moravskoslezské (Dalskabáty, hříšná ves)

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 23. 8. 1982.

Výběr z rolí:
Z. Florian: Klauniády (Klaunka)
A. S. Puškin – J. Mikulášková: Ruslan a Ludmila (Ludmila)
Z. a J. Novákovi: Princezna Holubice (Princezna Holubice)
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Hildegardis)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Silná princezna)
P. Nosálek: Ježíš Kristus (Marie)
K. J. Erben: Kytice (Dornička, Panna)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Esklarmonda)
J. Kámal – M. Tůmová: Sněhurka a sedm trpaslíků (Sněhurka)
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Královna Izabela)
I. Petrová: Kašpárek a začarovaná princezna (Princezna Félie)
J. Švarc: Sněhová královna (Sněhová královna)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Lesana)
J. Romanovský – S. Kulhanek: Princezna Majolenka: (Principálka,Ježibába Gába)
H. Motýlová – P. Nosálek: Héraklés/Herkules (Héra)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Titanie)
J. Drda: Hrátky s čertem (Káča)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Marie)
M. Františák podle textů lid. loutkářů: Faust (Mefistál, Wagner,Čert)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
P. Dušová: Domek pro pohádky (Vypravěčka a pohádkové postavy)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
F. Hrubín: Kráska a zvíře (Kráska)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Dívka)

J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Paní z Cibulčini)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Pauline Moleová)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Slepice, Sojka)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (kolektivní práce)
H. Ch. Andersen: Ošklivé káčátko (Pohádka)
A. Jirásek: Lucerna (Hanička)

 

Hostování
V operetách a muzikálech Národního divadla moravskoslezského:
D. Goggin: Jeptišky (Amnésie)
G. a I. Gershwin: Crazy for You (Irene)
P. Burkhard: Ohňostroj (Teta Berta)
P. Markov – J. Brabec – G. Chevallier: Zvonokosy (Hostinská Macarátová)
M. Willson: Music Man (Maud)
J. Voskovec – J. Werich – J. Ježek: Kat a blázen (Consepcion)
J. Stelibský: Ostrov milování (Sylvie)
F. F. Šamberk – K. Hašler: Podskalák (Aurelie)
F. Loewe – A. J. Lerner: My Fair Lady (Paní Pearsová)

Jiné profesní aktivity
Rozhlas: Petr a Lucie (Lucie), Luisa a Lotka (Lotka), Magdaléna (Magdaléna), pohádky, povídky a jiné
Televize: Hrála v inscenacích ostravského studia ČT (Co Hedvika neřekla, Bez ženské a bez tabáku aj.), uváděla seriál Bakaláři.
Externí pedagog Janáčkovy konzervatoře v Ostravě

Záliby
Cestování, skoky padákem, sjíždění řek s partou prima lidí, dobré jídlo a pití, smích!

Obdivované osobnosti
Viktor Preis

Krédo
Všechno nějak dopadne, ve vzduchu to nezůstane.
Don´t worry – be happy.

Irena Křehlíková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

O. Ostravski – M. Pivovar - R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)
V. Klemens: O hubaté Doře (Matka)
V. Klemens: Láska s červeným nosem (Ředitelová)
J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Stalin, Ovečka Else, Leonid Iljič Brežněv,Jaruzelskij)
J. Ryšánek Schmiedtová: Malá Mína zmlsaná (Klaudie Koprová)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku

 

Vzdělání
Absolventka DAMU v Praze v oboru dramaturgie a režie na loutkářské katedře

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 1. 10. 1983.

Výběr z rolí:
J. V. Pleva: Budulínek (Babička)
Z. Florian: Sněhová královna (Babička)
Z. Novák: O Palečkovi (Paleček)
I. Fischer: My se vlka nebojíme (Liška)
Z. a J. Novákovi: Princezna Holubice (Družička, Čarodějnice)
J. Vladislav: Popelka (Mára, Macecha, Královna)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Anděl, Židovka, Marie,Smrt)
J. Kvapil: Princezna Pampeliška (Chůva)
F. Hrubín: Pět pohádek (Vypravěčka)
J. Kovalčuk – V. Vančura: Kubula a Kuba Kubikula (Kubula)
J. Švarc: Sněhová královna (Babička)
J. Karafiát – H. Motýlová: Broučci (Janinka)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Kordula)
R. Chudecká – P. Nosálek: Šípková Růženka (Dobrá víla)
I. A. Krylov: Trumf (Vakula, carevna)
H. Galetková: Strom pohádek (Sousedka)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Matka)
J. R. R. Tolkien – J. Pithartová: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Balin, Dvalin)
M. Kownacká: Jak švec Dratvička vysvobodil princeznu (Ježibaba,Rytíř)
J. K. Tyl: Fidlovačka (Markytka)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Margaret Scrutonová,ředitelka školy)
V. Čtvrtek: Víla Amálka (Slunce)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (Babička, kolektivní práce s loutkou)
U. Hub: Tučňáci na arše (práce s loutkou)
A. Jirásek: Lucerna (Klásková, kolektivní práce)


Režie v DLO:
V. Petrov: Pohádka jako pohlazení (1982)
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (1984)
I. Peřinová: Pohádky na draka (1984)
J. Synková: Začarovaný Krobinián (1987)
J. Čapek a I. Křehlíková: Povídání o pejskovi a kočičce (1995)
I. Křehlíková: Mařenka, Jeníček a Smolíček pacholíček (2002)
C. Collodi a I. Křehlíková: Pinokio (2005)

Vladimíra Nosálková

STÁLÝ HOST | Herečka - loukoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Verunek)
 

Narozena
13. 5. 1952

Vzdělání
Absolventka loutkářské katedry DAMU Praha.

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 19. 8. 1974. Výběr z rolí:
V. Frank: Kamenný kvítek (Káťa)
M. Mrštíková: Tygřátka a loupežník (Tygřík Ráma)
C. Gozzi: Král jelenem (Angela)
J. Kainar: Zlatovláska (Zlatovláska)
H. Januszewska: Tygřík Petřík (Tygřík Petřík)
P. P. Jeršov: Koníček Hrbáček (Koníček Hrbáček)
J. Středa: Pohádky pana Pohádky (Budulínek)
S. Lichý: Udatný princ Bajaja (Růženka)
H. Ch. Andersen – Z. Florian: Sněhová královna (Gerda)
J. Kovalčuk – V. Vančura: Kubula a Kuba Kubikula (Lízinka)
V. Čtvrtek – S. Lichý: Jak se stal Rumcajs loupežníkem (Víla Amálka)
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Adalgíza Kleprtáčková)
J. Vladislav: Popelka (Mára)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Černovláska)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Anjel)
M. Nekvasil – P. Nosálek: Evviva Mozart! (Mozartova matka,Bastienka)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Oberon)
J. Kámal – M. Tůmová: Sněhurka a sedm trpaslíků (Královna)
H. Januszewska: Tygřík Petřík (Krotitelka, Máma)
A. Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Krásná žena, Jirka)
I. Škripková: Zpívající housličky (Zuna)
J. Švarc: Sněhová královna (Finka)
I. A. Krylov: Trumf (Černucha)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Rosava)
A. S. Puškin - J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Srnka)
A. Jirásek: Ze Starých pověstí českých (Kazi, Čarodějnice)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Slepice, Sova)

H. Ch. Andersen: Ošklivé káčátko


Záliby
Chovatelství (4 kočky, 2 psi), sbírání grafických listů, film,literatura, cestování – turistika.

Krédo
Myslet pozitivně.

Lenka Pavlíčková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

V. Klemens: O hubaté Doře (Dora)

J. Karafiát: Broučci (Maminka, Verunka)

D. Paiva, Mischa Dullemen: Marvin (Vychovatelka)

P. Dvorský: Mráček a Mračoň (Sluníčko)

W. Shakespeare: Bouře (Ariel)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (Husa, Slepice, Loupežník)

 

 

Narozena
Mamince

Vzdělání
Janáčkova konzervatoř Ostrava, obor hudebně dramatický s rozšířením o loutkoherectví

Divadlo loutek Ostrava
Hostovala už v letech 1991-1995 jako studentka konzervatoře. V angažmá od roku 1995.

Výběr z rolí:
O. Augusta: Dlouhý, Široký a Bystrozraký (Princezna)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Marie)
P. Nosálek: Ježíš Kristus (Anjel)
J. Hiršal: O kocouru, kohoutu a kose (Kocourkovští)
J. Kámal - M. Tůmová: Sněhurka a sedm trpaslíků (Sněhurka)
J. Čapek – I. Křehlíková: Povídání o pejskovi a kočičce (Kočička)
J. Vladislav: Popelka (Popelka)
M. Zinnerová: Princezna Rozmarýnka (Princezna Rozmarýnka)
J. Čapek – P. Cmíral – M. Klíma: Doktorská pohádka, Pošťácká pohádka (Doktor, Slečna Mařenka)
J. Švarc: Sněhová královna (Malá loupežnice)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (kolektivní práce)
R. Chudecká – P. Nosálek: Šípková Růženka (Víla)
M. Kubátová: Jak Krakonoš s Trautenbergem vedli válku (Anče)
J. Swift: Gulliverovy cesty (kolektivní práce)
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (Jarmilka)
I. Křehlíková: Jeníček, Mařenka a Smolíček pacholíček (Smolíček)
J. Karafiát – H. Motýlová: Broučci (Maminka)
J. Drda: Hrátky s čertem (Káča)
A. S. Puškin - J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Matka)
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Klinkáčková)
R. Pospíšil: Výlet na ostrov snů (kolektivní práce)

H. Ch. Andersen: Ošklivé káčátko

J. Gaarder: Sofiin svět (Maminka)

 

Jiné profesní aktivity
Divadelní společnost POHODA – od principála po kulisáka dle potřeby - programy pro děti, např. „Vítejte ve světě loutek“
Spolupráce při realizacích Literárních večerů Obce spisovatelů Ostrava,
literární soutěže Hlavnice A. C. Nora
Dabing televizních a počítačových her

Další charakteristiky vyplňoval Lenčin manžel – budiž tedy brán v úvahu jiný a velice specifický úhel pohledu.

Oblíbená činnost
Péče o děti, manžela, domácnost. Vaření, pečení, praní, žehlení,uklízení... :-)

Obdivované osobnosti
Můj manžel
(U svého profilu Lenčin manžel v této kolonce napsal: ženy.)

Herecké krédo
Nejlepší herečka je můj manžel a nejlepší herec jsem já..

 

Lenka Pokorná Macharáčková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

J. Karafiát: Broučci (Beruška)

I. Horovitz: Lebensraum

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Zelenoočka)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Anička)

J. Werich: Královna Koloběžka První (titulní role)

P. Dvorský: Mráček a Mračoň (Barunka)

W. Shakespeare: Bouře (Ariel)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

I. Procházková: Středa nám chutná (Běta Křiklounka)

 

 

Vzdělání
Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, dramatický obor rozšířený o loutkářskou větev

Divadlo loutek Ostrava
Hostovala od roku 1998, v angažmá od 3. 8. 1999.

Výběr z rolí:
J. Kovalčuk – V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu ve sviadnovské hospodě L. P. 1715 (Hedvika Pastrčáková)
J. Werich – T. Volkmer: Paleček (Maminka, Princezna,Loupežník)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Anjel)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Dorotka)
K. J. Erben: Kytice (Vědma, Babice, Dcera)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Helena)
H. Motýlová – O. Nosálek: Héraklés/Herkules (Daieniera)
J. Drda: Hrátky s čertem (Dišperanda)
I. Fischer: My se vlka nebojíme (Brumlajda)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Markéta)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Pandora)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (titulní role)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (Veronika)

H. Ch. Andersen: Ošklivé káčátko (tit. role)

J. Gaarder: Sofiin svět (Sofie)

 

Záliby
Ráda chodí do kina. Veškerou pozitivní energii v současné době vkládá do svého syna Prokopa. Negativní energii krotí cvičením Pěti Tibeťanů nebo vařením zdravých jídel.

Lenka a divadlo
Jakožto introvert se raději projevuje prostřednictvím loutky než činoherním herectvím. Nemá vysněnou roli, ale vysněného režiséra ano. Je jím Jevgenij Ibragimov.

 

Lenka Sedláčková

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

 

J. Karafiát: Broučci (Maminka, Verunka)

M. Geišberg: O víle menší než zrnko máku (Lála)

J. Dell - G. Sibleyras: Půldruhé hodiny zpoždění (Laurence)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Helenka)

W. Shakespeare: Bouře (Ariel)

I. Procházková: Středa nám chutná (ředitelka dětského domova, řečená Pralinka)

 

Vzdělání
Absolventka Janáčkovy konzervatoře Ostrava


Předchozí angažmá
V letech 1982-1996 v Divadle Petra Bezruče. Hrála na příklad:
G. Ryga: Tráva a divoké jahody (Mamá Sue)
D. Fischerová: Báj (Markétka)
W. Allen: Zahraj to znovu, Same! (Linda)
N. E. Baehr: Incident (Alice Keenanová)
W. Shakespeare: Romeo a Julie (Julie)
G. Maupassant: Miláček (Clotilda de Marell)
A. Miller: Čarodějky ze Salemu
F.Wedekind: Procitnutí jara

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 1. 2. 1996.

Výběr z rolí:
J. Kovalčuk – V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu ve sviadnovské hospodě L. P. 1715 (Dorotka)
K. Čapek – Z. Havlíček: Pohádka doktorská (Vypravěčka)
A. Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Káča)
V. Nezval – H. Motýlová – T. Volkmer: Co se stalo, když Anička skřítek zapískala na píšťalku (Anička skřítek)
I. Škripková: Zpívající housličky (Lejla)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Anjel)
J. Karafiát – H. Motýlová: Broučci (Maminka)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Rosava)
R. Chudecka – P. Nosálek: Šípková Růženka (Královna)
A. Jirásek - M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Matka)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Marie)
C. Collodi – I. Křehlíková: Pinokio (Modrovláska)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Kolombína)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Královna)

E. Bryll - K. Gärtnerová: Malované na skle (Anděl)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Paní Lucasová, Claire Nelsonová)
V. Čtvrtek: Víla Amálka (titulní role)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (Matka, kolektivní práce s loutkami)
P. Mouritzen - P. Palik: Strašpytlík Muko (Mukovi předci, Karen, Stíny, Stařenka...)


Jiné profesní aktivity
Film: „Opera ve vinici“ (1981, role Evy; režie: Jaromil Jireš,scénář: Vladimír Merta).
Televize: pořady poezie, role ve filmu Dušana Kleina „Píseň o lítosti“ (podle stejnojmenného románu Viktora Fischla), účinkování v seriálech „Advokát ex offo“ (autor Petr Ritter), „U nás doma“ (Jaroslav Dietl), v televizním filmu „Principálka“ podle předlohy Miloše Smetany, další role v pohádkách, Bakalářích ap.

Má ráda
… syntetické divadlo, divadlo v alternativním prostředí, divadla malých forem… Zajímá ji objevování nových způsobů komunikace… Fascinuje ji práce s tělem, slovem, zvukem a výtvarnou složkou. Miluje divadlo a poezii s hlubokou výpovědí.

Krédo
Prožít život tak, abych se za něj nemusela stydět před Bohem ani před lidmi.
Citát: Gerald May – Jsme stvoření z lásky, v lásce a pro lásku.

Eva Štěpandová

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role:

V. Klemens: Láska s červeným nosem (artistka Mia)

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Kiki)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Fifinka)

O. Ostravski – M. Pivovar – R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)

D. Paiva, M. van Dullemen: Marvin (Isabel)

E. Baláková, J. Ryšlavá: saBOTÁž (autorská inscenace)

V. Peřina: Hodina Komenského (Dáša)

E. Stará, M. Matlovičová: O blýskavém prasátku (Kvikalka)

W. Shakespeare: Bouře (Miranda)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

 

Vzdělání

Konzervatoř Brno - herectví

Konzervatoř Duncan centre, Praha - současný tanec a taneční divadlo (půl roku)

Studuje Taneční a pohybové divadlo na JAMU v Brně.

 

Vyučuje taneční výchovu a jevištní pohyb na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

 

Odehrané role

Divadlo Polárka

v angažmá 2011-2012

 

Oblíbené role na Konzervatoři:

W. Shakespeare: Hamlet (Ofelie)

W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Hermie)

Z. Podskalský: Liga proti nevěře (Mary)

 

HaDivadlo:

V. Havel: Žebrácká opera (Vicky)

 

Mahenovo divadlo:

J. K. Tyl: Strakonický dudák (taneční a herecký sbor)
D. Landa, Z. Plachý, J. Šimáček: Tajemství zlatého draka (taneční a pěvecký sbor)
S. Moša, J. Šimáček, Z. Plachý: Con Amore (baletka, zdravotní sestra, dívka)

Vedlejší role v televizních seriálech Četnické humoresky a První oddělení
Vlastní projekt: taneční monodrama ,,The Circle", koncept a choreografie vlastní, hudba: L. Mičko, O. Malach.

 

Divadlo loutek Ostrava

v angažmá od roku 2010

N. Sawa – H. Motýlová: Čtyři pohádky s vlky za vrátky (kolektivní práce)

J. Pithartová: Nevěsta pro hastrmana (Terka)

U. Hub: Tučňáci na arše (Druhý tučňák)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Dívka)

M. Geišberg: Aika ze ztracené pohádky  (Aika)

J. Kainar: Zlatovláska (titulní role, kolektivní práce)

Záliby:
Současný, klasický a lidový tanec, hra na ukulele, hudba, kresba uhlem, divadelní líčení, příroda.

Obdivované osobnosti:
Ohad Naharin, Wim Vandekeybus, Jiří Kylián, Miloš Forman, Jan Werich, Charlie Chaplin.

 

Jana Zajacová

Herečka - loutkoherečka

Aktuální role

O. Ostravski – R. Lipus – M. Pivovar: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Hitler, Marusja, Magdalena Kosinska, Naděžda Ivanovna)

J. Ryšánek Schmiedtová: Malá Mína zmlsaná (Mína)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku

 

Vzdělání
Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, hudebně dramatický obor rozšířený o loutkářskou větev.

Divadlo loutek Ostrava
Hostovala už za studií, do angažmá nastoupila po maturitě roku 1999 a zároveň pokračovala ve studiu.

Výběr z rolí:
M. Zinnerová: Princezna Rozmarýnka (Princezna Rozmarýnka)
J. Kámal – M. Tůmová: Sněhurka a sedm trpaslíků (Sněhurka)
J. Švarc: Sněhová královna (Gerda)
J. Karafiát – H. Motýlová: Broučci (Vypravěčka-Pampeliška)
R. Chudecka – P. Nosálek: Šípková Růženka (Růženka)
J. Romanovský – S. Kulhanek: Princezna Majolenka (Princezna Majolenka)
I. A. Krylov: Trumf (Sentimenta)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Hermie)
A. Jirásek - M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Milá)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Lída)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (černé divadlo – kolektivní práce)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Isabella)
N. Sawa – H. Motýlová: Čtyři pohádky s vlky za vrátky (kolektivní práce)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Sněhurka)
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Lidunka)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Janíkova milá)
U. Hub: Tučňáci na arše (Druhý tučňák)

F. Vlček, B. Zeman: Šíleně smutná princezna (titulní role)


Jiné profesní aktivity
Televize: Od roku 2007 společně s Ivem Martákem moderuje dětský pořad Šikulové.

Záliby
Příroda, zvířata, dobré (nejraději červené) víno

Jazyky
Němčina (spíše pasivně)

Ondřej Beseda

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

V. Klemens: Láska s červeným nosem (klaun Hop)

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Natrhouško)

D. Paiva, Mischa Dullemen: Marvin (Vychovatelka)

E. Baláková, J. Ryšlavá: saBOTÁž (kolektivní práce, Řidič)

P. Dvorský: Mráček a Mračoň (Jiřík)

W. Shakespeare: Bouře (Kalibán)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

 

 

Narozen

19.11.1985

Vzdělání
Střední. (Tolik skromně strohé Ondrovo vyjádření. Ve skutečnosti studoval po gymnáziu na vyšší odborné herecké škole v Praze a poté na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU.)

V DLO:

Alois Jirásek: Lucerna (Dvořan, rychtář Votruba, vodník Michal,Hejkal)

P. Mouritzen - P. Palik: Strašpytlík Muko (Muko)

 

Role mimo DLO:

Pidivadlo:
Věra Provazníková: Aj, já koza (Beran)
Alois Mikulka: Mikulkovy pohádky (Školník)
Karel Jaromír Erben: Plaváček (Plaváček)

Divadlo Na Prádle:
Filip Jan Zvolský: Zvěst o té revue (Teplouš, reklamní agent,sportovní zpravodaj)

Divadlo Archa:
Jana Svobodová: Tanec přes plot (Strážný)

Divadlo Na zábradlí:
Stanislav Ignacy Witkiewicz, Vojtěch Bárta: Witkiewiczův svět (Strýc, doktor)
Jan Zábrana, Norbert Holub, Vojtěch Bárta: Zábrana na Zábradlí (Peguš, Helmut, Konopásek, Jozka, Martinovský)

Divadlo Disk:
Alfred Jarry, Michal Hába: Ubu Antikrist (Ježíš Kristus)
Jean Claude Carriere: Ptačí sněm (Andulka)
Michal Hába: Hamlet (Ivan, klaun, Masaryk – duch Hamleta)
Fjodor M. Dostojevski: Idiot (Pticyn)



Jiné profesní aktivity
Moderování – Festival Fřeš Fleš
Filmové komparzy, epizodní role
Seriálové epizodní role – Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2

Jazyky
Angličtina

Zájmy
Muzika, film, cyklistika, fotbal, pivo

Krédo
(Jdu žít do své chýše z palmovníku pod papájové stromy)
Nemyslíš zaplatíš

Lukáš Červenka

Herec - loutkoherec

Aktuální role

O. Ostravski – M. Pivovar – R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)

V. Klemens: Láska s červeným nosem (klaun Hip)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Lukáš)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Tomek, Ovečka Gertrud, Ministr kultury SSSR, První tajemník Polské sjednocené dělnické strany, Odbojář)

L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba (První, Čert, Klement)

V. Peřina: Hodina Komenského (Pepíček)

E. Stará, M. Matlovičová: O blýskavém prasátku (Chrochtík)

W. Shakespeare: Bouře (Trinkulo)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

I. Procházková: Středa nám chutná (Otík Jedlík)

 

Vzdělání
Začal studovat zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, studium dokončil v hudebně-dramatickém oddělení.

Předchozí angažmá
Těšínské divadlo (Hrál na příklad Čochtana v Divotvorném hrnci,Aladina v Aladinově kouzelné lampě…)

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od roku 2005.
Výběr z rolí:
J. R. R. Tolkien – J. Pithartová: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Hobit)
V. Peška - J. Ježek: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
C. Collodi – I. Křehlíková: Pinokio (Kocour, Policajt)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Přemysl, Straba)
V. Faltová – D. Lhotová – Z. K. Slabý– S. Chalupová: Kocour Vavřinec - detektiv, sportovec (Prasátko Mojmír)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Ottavio)
M. Kownacka: Jak švec Dratvička vysvobodil princeznu (První rytíř,Zlatohřivák)
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Jeník)
J. Čapek – I. Křehlíková: Povídání o pejskovi a kočičce (Pejsek)

E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Vypravěč)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Adrian Mole)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Lapák)
A. Jirásek:Lucerna (Zajíček)

F. Vlček, B. Zeman: Šíleně smutná princezna (Princ Jan)

Hostování
Národní divadlo moravskoslezské – R. Friml: Tři mušketýři (Planchet)
Labutí sen o duši - taneční představení s handicapovanými dětmi
Národní divadlo moravskoslezské - J. Herman, M. Stewart: Hello,Dolly! (Barnaby Tucker)

Jiné profesní aktivity
Dabuje pohádky... Hraje na kytaru, kontrabas a housle… Zpívá v jazzově-vokální kapele Voctail…

Další schopnosti
Má řidičský průkaz sk. A a B… domluví se anglicky, polsky, učí se rusky… Dělal judo…

Záliby
Velký fanoušek FC Baníku Ostrava

Ivan Feller

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

O. Ostravski – M. Pivovar – R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)
J. Karafiát: Broučci (Tatínek)
I. Horovitz: Lebensraum
J. Dell - G. Sibleyras: Půldruhé hodiny zpoždění (Piere)
J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Gustík, Ovečka Gretta)
L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba (Pátý, Čert, Pán s kaprem, Velitel strážníků)

W. Shakespeare: Bouře (Prospero)

M. Pivovar - K Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku (Vlakomil Vláčník)

I. Procházková: Středa nám chutná (zastupující ředitel Jindřich Šeda)

 

Předchozí angažmá
Divadlo Oldřicha Stibora (dnes Moravské divadlo) v Olomouci
(hrál např. v Pánech Glembayových M. Krleži a v Johance z Arku G. B. Shawa)

Těšínské divadlo
(Frank v Živnosti paní Warrenové G. B. Shawa, Romeo v Romeovi a Julii W. Shakespeara)

Slezské divadlo Opava

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá roku 1988.
Výběr z rolí:
F. Pocci – E. Oplištilová: Láryfáry (Rytíř Valentýn)
J. Kvapil: Princezna Pampeliška (Honza)
K. Čapek: Ptačí pohádka (Vypravěč)
J. Jílek: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku (Princ Silomil)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Adam, Pastýř, Žid,Herodes)
V. Vančura – J. Kovalčuk: Kubula a Kuba Kubikula (Kuba Kubikula)
K. Čapek: Z Devatera pohádek – Pohádka psí (Vypravěč)
P. Nosálek: Ježíš Kristus (Jidáš Iškariotský)
K. J. Erben: Kytice (Král)
P. Nosálek: Oberon a Huon z Bordeaux (Huon z Bordeaux)
L. Stroupežnický - V. Peška: Kryštof Kolumbus (Kryštof Kolumbus)
J. Kovalčuk - V. Peška: Ondráš aneb Komedie o strašlivém mordu
ve sviadnovské hospodě L. P. 1715 (Juráš)
A. Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Jirka)
V. Nezval – H. Motýlová – T. Volkmer: Co se stalo, když Anička skřítek zapískala na píšťalku (Kouzelník Antonio)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Kalafuna)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Oberon)
J. Drda: Hrátky s čertem (Martin Kabát)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Křesomysl)
M. Františák – texty lid. loutkářů: Faust (Faust)
J. R. R. Tolkien - J. Pithartová: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Čaroděj Gandalf)
Noriyuki Sawa: Kouzelný cirkus Nori (kolektivní práce)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (Myslivec, Král,Trpaslíci)
C. Collodi – I. Křehlíková: Pinokio (Geppeto)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Pandolfo)
E. Bryll – K. Gärtnerová: Malované na skle (Vypravěč)J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Ondřej Jammerweil)

S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (George Mole)
J. Pithartová: Nevěsta pro hastrmana (Mlynář)

R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Revírník, Vrabec)



Jiné profesní aktivity
Hrál Loupežníka ve filmu Císař a tambor a menší role ve filmech Comeback a Podvraťáci. Věnuje se moderování sportovních a společenských akcí a divadlu jednoho herce.

Záliby
Aktivně sportuje (zejména se věnuje lyžování, i jako trenér).

Robin Ferro

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

E.-E. Schmidt: Oskar a růžová paní (Oskar)

J. Karafiát: Broučci (Zvonek)

J. Kolář - P. Prchal - M. Eben: Kocourek Modroočko (Křeček, Krtek)

D. Paiva, M. van Dullemen: Marvin (Marvin)

E. Stará, M. Matlovičová: O blýskavém prasátku

W. Shakespeare: Bouře (Ferdinand)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (Ježek, Slepice, Loupežník)

 

Vzdělání:

Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Jiří Krupica

Herec - loutkoherec

Aktuální role

 

V. Klemens: Láska s červeným nosem (artista Fred)

J. Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Modroočko)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Pinďa)

D. Paiva: Marvin (Marvinův kamarád)

L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba (Čtvrtý, Ďábel, Děvčátko se sirkami,Strážník Pištora)

O. Dvorský: Mráček a Mračoň (Mráček)

J. Ryšánek Schmiedtová: Malá Mína zmlsaná (Oto Párek, hudebník)

W. Shakespeare: Bouře (Ferdinand)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku (Frantík)

 

 

 

Narozen
2. 12. 1988 v Ostravě (v porodnici, ze které je dnes domov důchodců)

Vzdělání
Janáčkova konzervatoř v Ostravě, obor herectví

Role mimo DLO

Konzervatoř

E. F. Burian: Vojna (Žebrák, Invalida)
M. de Cervantes: Interludia (Žárlivý stařec – Canizares)
Z. Barták, M. Prostějovský: Popelka (Král)
J. Patrick: Sex v šestém patře (Desmond Wychov)

Těšínské divadlo
R. Lipus, R. Putzlacher, J. Nohavica, T. Kočko: Těšínské niebo,Czeszinske nebe (Pepa, Bratr,Voják, výpravčí)
J. Rakowiecki, J. Wittlin: Sněhurka (Štístko)
J. Drda, Z. Barták, P. Markov: Hrátky s čertem (Lucius 2.)

Buranteatr
S. Petrů: Koně přece střílíte (Pedro)

Divadlo Polárka
O. Elbel: Dobrodružství malého vikinga (Vike)
H. Mikolášková, B. Krchňáková: Jen počkej, Zajíci (pes, štěně,medvěd)
J. Jirků: Bitva u Lipan (Prokop Holý, Kněz)
J. Karafiát, H. Mikolášková, J. Skovajsa: Broučci (malý Brouček)
W. Shakespeare, H. Mikolášková: Romeo a Julie aneb město hříchu (Vévoda Veronský)
Z. Mikotová: Hašteřica (Kohoutek Ctirad)
E. Tálská: S koníčkem přes hory a doly (Trpaslík, Skřítek,Klaun)
O. Preusler, J. Maceček, B. Krachňáková: Čarodějův učeň (Lyško)
kol. autorů: Starořecké báje a pověsti (Marsias, Tálos, býk,Prométheus, Hádes)
A. Goldflam, H. Mikolášková: Standa a Dům hrůzy (Standa)
K. Čapek, K. Popel, B. Krchňáková: Povídky z jedné i druhé kapsy (Václav Lysický, Artur, pes Rita)
R. Toma, M. Sopuch, V. Steklač: Bořík a spol. (Bohoušek)
V. Nezval: Manon Lescaut (Vítězslav Nezval)



Jiné profesní aktivity
Televize: Šumná města (režie Radovan Lipus, role šumného číšníka Jiříka)
příležitostný moderátor TV Noe

Jazyky
Česky... a trochu polsky, anglicky a německy... Ale spíš česky.

Zájmy
Hory, lesy, skály, řeky...
Jinak počítače...

Krédo
Sranda musí být i kdyby na chleba nebylo...

Martin Legerski

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

V. Klemens: O hubaté Doře (Ondřej)

V. Renč: Perníková chaloupka (Jeníček, Táta, vypravěč, kolektivní práce)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Maxim Isajev alias Otto von Stierlitz, Ovečka Erna,Autor, Polský důstojník, Maršál Koněv, Filmař)

O. Ostravsky - M. Pivovar - R. Lipus: Z deniku Ostravaka (Ostravak Ostravski a jiní Ostravaci)

A. Onichimowska: O Velikém, Maličkém a Sluníčku (překlad, dramatizace, režie,Veliký a kolektivní práce)

L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba (Čert, Tatínek, Lampář)

V. Peřina: Hodina Komenského (Učitel)

W. Shakespeare: Bouře (Gonzalo)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

I. Procházková: Středa nám chutná (Lékař)

 

 

Narozen
13. 5. 1972 v Ráji (Karviné)

Vzdělání
Nejprve učební obor s maturitou – mechanik strojů a zařízení.
Poté DAMU – obor alternativní herectví a loutkové divadlo, vedoucí ročníku Jan Schmid.

Předchozí angažmá a působení
Studio Studia Ypsilon (1995–2000) – v inscenacích:
J. Schmid – A. Kisil – M. Kořínek: Čujba
J. Schmid: XX. století
M. Schartová – M. Forman: Jarmark
L. Smoljak: Hymna
B. Jonson: Alchymista
A. Kisil (podle Malé čarodějnice): Začarovaný vůl
W. Allen: Smrt
A. Goldflam: Pavel Jedlička a Jenda Krahulík
J. Schmid: Muž a žena

Divadlo Lucerna – Malostranská beseda – v inscenacích:
A. Staněk: Zapomenutí pacienti
A. Goldflam: Modrá tvář

Divadlo Miriam – v inscenaci: J. Vladislav: Pohádka za tři facky

Divadlo Minor (1999-2005) – v inscenacích:
H. Ch. Andersen - V. Špicnerová: Princezna na hrášku
L. Aškenazy: Ukradený měsíc
J. Polák: Bráška králík
N. Sawa: Mukaši-Mukaši
K. J. Erben – J. Jirků: O hloupém Kubovi
A. Klimt – M. Wanek – skupina Už jsme doma: Kouzelný zvon
T. Dvořák: Voda čerstvosti
J. Nekvasil: Johanes Doktor Faust
D. Svobodová: O zlobivé žirafě a ztraceném Kasuárovi
J. Jirků: Vánoce aneb Příběh o narození
J. Jirků: Pluto a podkova
V. Štanel: Zvířátka a Petrovští
A. Staněk: Golem
Bible – J. Jirků: Píseň písní
P. Vodička: Kosmo – velký boj
J. Jirků: Karkulka a červený balónek
D. Drábek: Čtyřlístek
E. Bass – P. Forman: Klapzubova jedenáctka

Divadlo loutek Ostrava - V angažmá od roku 2006
 

Výběr z rolí:
V. Faltová – D. Lhotová – Z. K. Slabý– S. Chalupová: Kocour Vavřinec - detektiv, sportovec (Kozel Spytihněv)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (kolektivní práce)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Lech, Neklan, Krok)
J. K. Tyl: Fidlovačka (Hvězdoleský)
R. Pospíšil: Výlet na ostrov snů (kolektivní práce)
V. Čtvrtek: Víla Amálka (Vodník Kebule, Obr Hrompac)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Farář, Datel)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (Dědeček, kolektivní práce)
U. Hub: Tučňáci na arše (Noe, práce s loutkou)
A. Jirásek: Lucerna (Vrchní, vodník Ivan, kolektivní práce)

 


Jiné profesní aktivity
Film: Poslední vlak (role: Gärtner; česko-německá koprodukce, režie J. Vilsmaier a D. Vávrová, 2006)
Televize: Kouzelný zvon (záznam představení Divadla Minor)

Záliby
Vysokohorská turistika, alpinistika, horolezectví.
Filozofie.

Obdivované osobnosti
Budha, L. Witgenstein, H. Hesse, N. Chomsky, R. Messner, E. Ionesco, S. Beckett

Krédo
Permanentní krizí k lepšímu člověku.

 

Richard Liberda

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

J. Karafiát: Broučci (Kmotříček)
V. Klemens: Láska s červeným nosem (animace)
J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Bobík)
V. Peřina: Hodina Komenského (Tomáš)

W. Shakespeare: Bouře (Alonso, neapolský král)

I. Procházková: Středa nám chutná (Robot, kolektivní práce)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (Kocour, Slepice, Náčelník loupežníků)

 

Vzdělání
Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě

Divadlo loutek Ostrava
Hostoval již během studia. V angažmá od 1. 8. 1995.

Výběr z rolí:
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Král Jan, Indián,Don Ramiro)
J. Čapek – I. Křehlíková: Povídání o pejskovi a kočičce (Pejsek)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Pastýř, Josef)
I. Petrová: Kašpárek a začarovaná princezna (Král)
J. Kovalčuk – V. Peška: Ondráš (Pilenda)
V. Vančura - J. Kovalčuk: Kubula a Kuba Kubikula (Kuba Kubikula)
J. Švarc: Sněhová královna (Kaj)
M. Kubátová: Jak Krakonoš s Trautenberkem vedli válku (Kuba)
L. Dvorský: Poklad baby Mračenice (Drak)
H. Motýlová – P. Nosálek: Héraklés/Herkules (Augiáš, Kopreus)
J. Drda: Hrátky s čertem (Solfernus)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Píšťala)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Otec)
J. R. R. Tolkien: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Zlobr Berta)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Korouhvec)
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Pan Hubínek,uzenář)
R. Pospíšil: Výlet na ostrov snů (František)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Frantík, Skokan)
U. Hub: Tučňáci na arše (První tučňák)


Umělecké hostování
Těšínské divadlo – Král v Královně Kristině
Slezské divadlo Opava – Paris v Romeovi a Julii

Další profesní aktivity
Televize: Sametoví vrazi (Doktor, režie J. Svoboda, 2005); Čerte,drž se svého kopyta (Čert, režie Z. Havlíček, 1998)

Záliby
Sport – fotbal závodně; turistika, cyklistika
Cestování

Ivo Marták

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

O. Ostravski – R. Lipus – M. Pivovar: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)

J. Karafiát: Broučci (Verunek)

I. Horovitz: Lebensraum

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Profesor Myšpulín)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Stanislav Kolicki alias Hans Kloss, Ruský voják)

D. Paiva, Mischa Dullemen: Marvin (Vychovatelka)

L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba (Jakub)

W. Shakespeare: Bouře (Stefano)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku

 

Vzdělání
Absolvent Hereckého studia Mileny Asmanové

Předchozí působení
1995-1998 v profesionálním divadélku při Obvodním kulturním středisku v Ostravě-Porubě

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 8. 4. 1998.
Výběr z rolí:
L. Stroupežnický – V. Peška: Kryštof Kolumbus (Sancho Panza)
A.Wenig – I. Škripková: Čert a Káča (Muž, Čert, Správce)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Čert, Melichar, Drabant)
V. Vančura – J. Kovalčuk: Kubula a Kuba Kubikula (Barbucha)
V. Nezval – H. Motýlová–T. Volkmer: Co se stalo, když Anička skřítek zapískala na píšťalku (Velbloud)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Švanda)
M. Kubátová: Jak Krakonoš s Trautenberkem vedli válku (Hastrman)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Lysandr)
A. Jirásek – M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Horymír, Čestmír)
H. Galetková: Strom pohádek (Jakub)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Harlekýn)
C. Collodi – I. Křehlíková: Pinokio (Pinokio)
N. Sawa - H. Motýlová: Čtyři pohádky s vlky za vrátky (kolektivní práce)
V. Peška - J. Ježek: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Kozelka,dohazovač)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Nigel)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Zlatohřbítek, Prase)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (Otec - hlas)
U. Hub: Tučňáci na arše (Holub)


Jiné angažmá
Jednu sezonu působil v Loutkovém divadle Radost. Hrál Pianistu v Dostavníku do Lordsburgu, Prince v Popelce, Basania v Kupci benátském a Posla v Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém.

Jiné profesní aktivity
Televize: Čerte, drž se svého kopyta (Vašek, čert; režie Z. Havlíček, 1998),
O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince (Ondra; režie Z. Kozák, 2005),Český Honza (Honza; režie Z. Kozák, 2007)
Od roku 2007 společně s Janou Zajacovou moderuje dětský pořad Šikulové.

Hostování
Národní divadlo moravskoslezské, činohra - N. V. Gogol: Revizor (Svistunov; režie Z. Kaloč, 1997)
Komorní scéna Aréna – A. a J. Vostrých: Být královnou ze Samandalu (Syn; režie T. Volkmer)
Národní divadlo moravskoslezské, opereta - Crazy for You (Sam;režie D. Hlubková, 2001)
PaS de Theatre – Letní shakespearovsaké slavnosti - Komedie omylů (Baltazar; režie P. Gábor, 2008)

Jazyky
Angličtina – poloaktivně, ruština - kdysi
Zájmy
Asociační kroket (momentálně 3. v republice), fotbal, tenis, hokej… a sport vůbec.
Miluje knížky, obdivuje výtvarné umění, hlavně kresbu a malbu.
Hrozně rád se diví. Hlavně, když je čemu.
A hlavně miluje svoji rodinu - syny Matýska a Jonáška.

Životní krédo
Nedělej druhým, co sám nemáš rád!

Zdeněk Pavlíček

STÁLÝ HOST | Herec - loutkoherec

Aktuální role:

V. Klemens: Láska s červeným nosem (Ředitel cirkusu)

J. Kolář - P. Prchal - M. Eben: Kocourek Modroočko (Křeček, Krtek)

 

 

Narozen
Za devatero horami, osmero řekami, sedmero lesy a šestero jeskyněmi, před dávnými léty, nebo chcete-li, v minulém století...

Vzdělání
ZDŠ, SPŠ, autoškola, kurz první pomoci, Lidová konzervatoř (dříve žák, dnes pedagog), PŠ v rámci ZVS, DAMU, ŠŽ (škola života )...dosud.

Předchozí angažmá
Národní divadlo moravskoslezské 1994–1996
(role: např. W. Shakespeare: Sen noci svatojánské – Demetrius)

Slezské divadlo Opava 1996–2004
(např.: W. Shakespeare: Král Lear - Cornwell, J. Brandon Thomas:Charleyova teta - Charley, T. Wilder: Naše městečko - Asistent, J. Vrchlický – K. Svoboda – J. Štajdl: Noc na Karlštejně - Pešek Hlavně, M. Uhde: Balada pro banditu – Velitel četníků)

Těšínské divadlo 2005
(J. Anouilh: Skřivánek – Kapitán La Hire)

Divadlo loutek Ostrava
Angažmá v letech 2005-2014. Výběr z rolí:
M. Zinnerová: Princezna Rozmarýnka (Šašek Jémin, jako host 1995-1996)
J. Čapek – I. Křehlíková: O pejskovi a kočičce (Povídálek )
J. R. R. Tolkien – J. Pithartová: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (Zlobr Vilda, Medděd, Drak Šmak, elf, pavouk aj.)
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (Král Melichar, Drabant aj.)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (Kapitán)
M. Kownacká: Jak švec Dratvička vysvobodil princeznu (Král,Drak)
J. Romanovský – S. Kulhanek: Princezna Majolenka (Král Meloun I.)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Pan Lucas)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Kohout, Harašta)
J. Pithartová: Nevěsta pro hastrmana (Porybný)
H. Ch. Andersen: Ošklivé káčátko (kolektivní práce)


Jiné profesní aktivity
Divadelní společnost POHODA – od principála po kulisáka dle potřeby - programy pro děti, např. „Vítejte ve světě loutek“
Režie a spolupráce při realizacích Literárních večerů Obce spisovatelů Ostrava,
literární soutěže Hlavnice A. C. Nora
Moderování - společenské a sportovní akce, plesy, hudební festivaly, vernisáže, módní přehlídky. (např. oslavy výročí 780 let města Opavy, Grand Prix IME v mažoretkovém sportu, Ostravská Mateřinka, festival Další břehy Opava, Česko- polské dny, Bezručova Opava, Akce CIHLA pro Charitu, Mode Show Marlen Models...)
Inscenování a realizace kulturních akcí při významných příležitostech (např. Návštěva primátora na radnici po 100 letech,Japonský den sakur v Arboretu, Vesmíry Williama Shakespeara,Poselství antiky)
Česká televize – ojediněle, např. v seriálu Podle práva

Oblíbená činnost
Snění

Obdivované osobnosti
Ženy

Krédo
Když nejde o život, jde o …, hlavně se nepo...

Aleš Petrič

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

J. Karafiát: Broučci (Verunek)

V. Klemens: Láska s červeným nosem (animace)

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (Bělovous Zrzunda)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Petr)

J. Przymanowski - M. Pivovar - R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Očák, Grigorij)

L. Aškenazy: Štědrý den malého Jakuba: (Druhý, Čert, Kůň, Strážník Hofman)

E. Stará, M. Matlovičová: O blýskavém prasátku

W. Shakespeare: Bouře (Antonio)

K. Čapek - K. F. Tománek - M. Zákostelecký: Dášeňka

 

 

Vzdělání
Absolvent Lidové konzervatoře v Ostravě-Přívoze, obor herecký.

Předchozí angažmá
Malé divadlo při OKS Ostrava-Poruba.

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od 1. 8. 2001.
Výběr z rolí:
H. Motýlová – P. Nosálek: Héraklés/Herkules (Héraklés)
W. Shakespeare: Sen noci svatojánské (Demetrius)
K. J. Erben: Kytice (Pán, Vodník)
J. Romanovský – S. Kulhanek: Princezna Majolenka (Frantík)
I. Fischer: My se vlka nebojíme (Balabán, Muzikant)
M. Františák: Ze Starých pověstí českých (Vlastislav, Kůň)
J. A. Pitínský: Pokojíček (Viktor)
M. Františák na motivy lid. loutkářů: Faust
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (kolektivní práce)
C. Collodi – I. Křehlíková: Pinokio (Ohňojed, Lišák)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue V + W + J (kolektivní práce)
N. Sawa – H. Motýlová: Čtyři pohádky s vlky za vrátky (kolektivní práce)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn
R. Pospíšil: Výlet na ostrov snů (Pan Sen)

J. Pithartová: Nevěsta pro hastrmana (Toník)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Pepík, Komár, Zajíc)


Umělecké hostování
Národní divadlo moravskoslezské – role v muzikálech: Řek Zorba,Camelot, Limonádový Joe a v baletech Romeo a Julie, Spící krasavice

Další profesní aktivity
Televize – role kováře Mikeše v pohádce Tři srdce (režie Václav Křístek)

Jazyky
Angličtina - pasivně

Tomáš Rossi

Hudebník

Aktuální role:

O. Ostravski - M. Pivovar - R. Lipus: Z Deniku Ostravaka (kolektivní práce)

V. Klemens: O hubaté Doře (hudebník)

V. Klemens: Láska s červeným nosem (člen cirkusové kapely)

J.Kolář-P.Prchal-M.Eben: Kocourek Modroočko (člen kočičí kapely)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Janek. Ovečka Hilda, Zahrádkář)

E. Baláková, J. Ryšlavá: saBOTÁž (muzikant)

V. Peřina: Hodina Komenského (Lojza)

J. Ryšánek Schmiedtová: Malá Mína zmlsaná (René špenát, hudebník)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku

 

Vzdělání
Střední odborné stavební učiliště s maturitou
V DLO působí od 18. listopadu 1993. Do roku 2000 pracoval jako jevištní technik a osvětlovač. Od 1. května 2000 je v angažmá jako hudebník, korepetitor a příležitostný herec. Hraje na řadu nástrojů (klávesové nástroje, bicí, dechové, kytara, akordeon, …), skládá scénickou hudbu k inscenacím a hraje v menších rolích.

Scénická hudba k inscenacím DLO
T. Volkmer: Paleček (1999)
I. Křehlíková: Mařenka a Jeníček a Smolíček pacholíček (2002)
I. Fischer: My se vlka nebojíme (2002)
H. Galetková: Dřevěný hrdina (2002)
J. A. Pitínský: Pokojíček (2002)
M. Františák podle lid. loutkářů: Faust (2003)
J. Trnka – P. Štefanová: Zahrada (2004)
N. Sawa – H. Motýlová: Čtyři pohádky s vlky za vrátky (2005)
F. Hrubín: Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků (2006)
V. Klemens: Krásná Isabella a tři nápadníci aneb Harlekýn (2006)
V. Klemens: Jak hubatá Dora málem k čertu přišla (2008)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (2013)

J. Werich: Královna Koloběžka První (2013)

M. Geišberg: Aika ze ztracené pohádky (spoluautor, 2014)

E. Baláková, J. Ryšlavá: saBOTÁž (2015)

M. Guśniowska: Vlku, dobré chutnání! (2015)

W. Shakespeare: Bouře (2016)

M. Pivovar - R. Lipus - K Růžička: Nastupovat! Děják z rychlíku (2016)

D. Jirmanová: Jak šlo vejce na vandr (2017)



Výběr z rolí a hudebních výstupů v inscenacích DLO
J. Bařinka: Půjdem spolu do Betléma (varhany)
A. Weing – I. Škripková: Čert a Káča (Klavírista)
J. Švarc: Sněhová královna (klavír)
J. K. Tyl: Strakonický dudák (Posel; klavír)
I. A. Krylov: Trumf (Cikán; kytara, akordeon, bicí)
J. Drda: Hrátky s čertem (kytara)
A. S. Puškin – J. Ibragimov: O rybáři a rybce (akordeon, kytara,bicí, flétna kaval)
V. Peška: Stepující stonožka aneb Revue W + W + J (role v kolektivní inscenaci)
A. Jirásek: Lucerna (Klásek)


Působení v jiných divadlech
Jihočeské divadlo České Budějovice (scénická hudba k inscenacím Malá čarodějnice, Kubula a Kuba Kubikula), Národní divadlo moravskoslezské (scénická hudba k inscenacím Krvavá svatba,Královské hry aj.), Divadlo Petra Bezruče (klavírista v inscenaci Job), Komorní scéna Aréna (hudební improvizace)

Jiné profesní aktivity
Hudba k dokumentárním filmům ČT
Působí v hudební skupině Nisos, zaměřené na tradiční hudbu Řecka,Malé Asie a Balkánu.

Záliby
Jazyky, cestování, literatura, film, historie, kulturní antropologie

Jazyky
Angličtina – aktivně
Arménština, bulharština, turečtina – zájmově

Krédo
Být s lidmi.

Karel Růžička

Herec - loutkoherec

Aktuální role:

O. Ostravski - R. Lipus - M. Pivovar: Z Deniku Ostravaka (1/9 Ostravaka Ostravskeho)

V. Klemens: O hubaté Doře (Čert)

M. Geišberg: O víle menší než zrnko máku (Lulú)

V. Klemens: Láska s červeným nosem (pes Artík, animace)

J. Němeček - L. Štíplová: Čtyřlístek zasahuje (Zádrhel)

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Šaryk mladý)

V. Peřina: Hodina Komenského (Patrik)

J. Ryšánek Schmiedtová: Malá Mína zmlsaná (Hugo von Hamburger)

W: Shakespeare: Bouře (Sebastian)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovta! Děják z rychlíku (mašinfíra Lojza)

I. Procházková: Středa nám chutná (Ríša Neposeda)

 

Narozen
Někdy v květnu 74

Vzdělání
Střední průmyslová škola strojní v Ostravě-Vítkovicích, život

Předchozí angažmá a působení
Komorní scéna Aréna v letech 1998-2004; hrál v inscenacích:
Ch. de Coster: Thyl
A. a J. Vostrých: Být královnou v Samandalu
R. de Obaldia: Vítr ve větvích sasafrasu
B. Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále
S. Lavrík: Edgar //swww.eden@psem
B. Jonson: Alchymista
T. Slobodzianek: Prorok Ilja
B. Brecht: V houštinách měst
Eurípidés: Médeia
F. Bruckner: Choroby mládí
N. Nosov - M.Pivovar: Neználek podle Stanislavského
B. Fraser: Neidentifikovatelné lidské ostatky a skutečná podstata lásky
F. Kafka: Zámek
D. Fo: Isabella, tři karavely a podfukář
M. Bulgakov: Psí srdce
P. Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství
Ch. D. Grabbe: Žert satira ironie a hlubší význam
L. Klíma: Lidská tragikomedie
T. Prattchet: Mort .

Divadlo Za rohem (Kanada, Vancouver); hrál v inscenacích:
P. Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství
V. Cícha a N. Linhartová na motivy povídek J. Marka: Bartolomějská 4

Divadlo loutek Ostrava
V angažmá od roku 2007.
Výběr z rolí:
J. K. Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Baron Dudek)
F. Hrubín: Sněhurka a sedm trpaslíků (Myslivec a něco málo trpaslíků)
M. Kownacká: Jak švec dratvička vysvobodil princeznu (Dratvička)
N. Sawa: Kouzelný cirkus Nori (Ninja)

E. Bryll - K. Gärtnerová: Malované na skle (Janík)
S. Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Barry Kent)
V. Čtvrtek: Víla Amálka (Rak, Mlynář, Ohniváč)
R. Těsnohlídek: Liška Bystrouška (Rechtor, Jezevec)
J. Gaarder: Dívka s pomeranči (Jørgen)
U. Hub: Tučňáci na arše (Třetí tučňák)


Jiné profesní aktivity
Televize: několik opravdu charakterních postav v seriálu ze soudních síní Podle práva
Karel Hynek Mácha v streat movie Šumné Litoměřice

Záliby
syn Antonín
paragliding

Obdivované osobnosti
Oldřich Nový
otec

Krédo
To si nechám pro sebe…

Antonín Šimela

STÁLÝ HOST | Herec - loutkoherec

Aktuální role:

O. Ostravski - R. Lipus - M. Pivovar: Z Deniku Ostravaka

J. Przymanowski, M. Pivovar, R. Lipus: Šaryk vzpomíná (Šaryk starý)

M. Pivovar - K. Růžička - R. Lipus: Nastupovat! Děják z rychlíku

 

Ocenění

V roce 2008 na festivalu Skupova Plzeň mu bylo uděleno zvláštní ocenění poroty za specifický herecký výkon v roli Bezpečnostního technika (Z Deniku Ostravaka). Od té  doby se na tomto festivalu pravidelně uděluje Cena Antonína Šimely.

Jan Smyček

Inspicient

Vzdělání
MŠ, ZŠ, gymnázium a tři nedokončené vysoké školy (celkem asi osm semestrů): Vysoká škola polnohospodářská v Nitře, Vysoká škola zemědělská v Brně a dálkové studium aplikované informatiky na Ostravské univerzitě

Divadlo loutek Ostrava
Roku 1997 nastoupil jako jevištní technik na civilní vojenskou službu. Od roku 1999 inspicient a příležitostný herec.
Na jevišti vystoupil v inscenacích: Sen noci svatojánské, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Perníková chaloupka, Domek pro pohádky,Héraklés, Čtyři pohádky s vlky za vrátky, Kouzelný cirkus Nori,Sněhurka, zvířátka a sedm trpaslíků. Zlatovláska...

Záliby
Cyklistika, akvaristické zahrady, film, literatura…
Největší záliba: cestování do Japonska (hlavně za akvaristickými zahradami)

Jazyky
Angličtina, polština, ruština

Martin Štěpanda

Inspicient

Narozen
1. května 1978

Vzdělání
Střední průmyslová škola, maturita v oboru strojírenství

Divadlo loutek Ostrava
V DLO absolvoval civilní vojenskou službu, poté nastoupil na místo jevištního technika. Od roku 2011 inspicientem.

Záliby
Divadlo, hokej a jiné přímočaré sporty